Problém s Touchpad - nefunguje pravé tlačítko a scrollování

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petbrick 24. 7. 2010 11:41

Zdravím.Vlastním notebook Toshiba Satelite Pro A 200 (stáří 2 roky) a protože používám myš se kterou žádný problém nemám tak jsem teprve nedávno zjistil že mi nefunguje touchpad konkrétně nefunguje mi pravé tlačítko a scrollování a od té doby mi to nedá spát(v minulosti vše fungovalo tak že nevím od jaké doby).Levé tlačítko funguje jak má a pohyb ukazatele na ploše je také v pořádku.Ovladače jsou aktuální.Co jsem zjistil a co je pro mě záhadou je to že touchpad je zcela funkční jen ve chvíli kdy zapnu notebook a jen do té doby než naběhnou všechny komponenty po té ,pravé tlačítko a scroll přestanou fungovat.Je to tím to že nějaký SW nebo HW začne funkci pravého tlačítka a scrollu blokovat???Poradí někdo co s tím a jak nato???Díky
Naposledy upravil wizaard dne 24. 7. 2010 14:47, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
petbrick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 12:23

Jaký je operační systém? Jaké ovladače touchpadu jsou nainstalované? Objevují se nějaké hlášky v prohlížeči událostí?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petbrick 24. 7. 2010 13:05

Zdravím
OS: Windows Vista Business
Popis ovladače: Synaptics PS/2 Port TouchPad
Datum ovladače: 20.3.2009
Verze ovladače: 12.2.11.0
Jinak co se týče prohlížeče událostí tak v tom se moc neorientuji,jsem laik.
petbrick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 14:37

Nainstaluj poslední dostupné ovladače z webu výrobce pro tvoji neuvedenou verzi OS - http://www.synaptics.com/support/drivers

Prohlížeč událostí = Start - Spusti - eventvwr.msc (na fóru řešeno snad každý den, příště hledej!).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 7. 2010 14:47

Pakliže mimo OS funguje, HW problém to není, takže hledej SW příčinu.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petbrick 24. 7. 2010 17:44

Tak že situace je taková.. Odebral jsem ovladač Synaptics a odinstaloval SW Synaptics a po restartu se automaticky nainstaloval ovladač od Alps Electric Co. a všechno funguje jak má tak že je po problému.Kde a jak se tam vzal ten Synaptics netuším.
Děkuji moderátorům za reakce a schovívavost.
petbrick
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků