Výpověď smlouvy providerovi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martinit 4. 10. 2010 09:21

Ahoj, budu teď vypovídat smlouvu svému stávajícímu providerovi. Smlouva je do 1.2.2010. Jsem se svým providerem velice nespokojen, takže u nich nechci zůstat déle než je to nutné. Mají 3 měsíční výpovědní lhůtu, která začíná běžet až od měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byla výpověď doručena. Proto musím poslat výpověď tento měsíc. Bohužel, zasekl jsem na tomto :
Napsal jsem to takto :
.... vypovídám v plném rozsahu ke dni : 1.2.2011 s tím, že 3 měsíční výpovědní lhůta začne běžet od 1.11.2010 .
Nejsem si ale jistý, jestli nemám náhodou změnit 1.2.2011 na 31.1.2011 ? Někdo mi totiž říkal, že mám podat výpověď k 31.1 někdo zase k 1.2 ?
Co myslíte tedy vy? Jak je to správně ?
Díky.
martinit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pet52 4. 10. 2010 10:02

Výpoveď daj k 31.1.2011. Jednoznačne. A nemusíš písať kedy začína plynúť výpovedná lehota. Len to doruč buď osobne a potvrdiť na kópii prijatie, alebo doporučene a uschovaj si podací lístok.
Naposledy upravil pet52 dne 4. 10. 2010 10:04, celkově upraveno 1
pet52
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 10. 2010 10:02

Formuluj to tak že podavaš vypověd a vypovědni lhůta začina běžet dnem podání.Nebo jinak den podání a od něj počitaná lhůta.S tim doručením jinak nemá cenu polemizovat ale ve smlouvě by muselo být specifikované co za doručení lze považovat - osobně si myslim že provider nastavil smlouvu a tak chytračil až by pravděpodobně libovolný spor prohral ohledně lhůt.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinit 4. 10. 2010 11:11

Výpovědní lhůta podle smlouvy začíná běžet až další měsíc od duručení výpovědi. Takže tam napíšu, že 3 měsíční lhůta začne běžet od 1.11.2010, to bych asi tak nehrotil.
O doručení, budu to posílat přes ČP, samozdřejmě doporučeně.
Takže to tedy mám podat k 31.1.2011. Jen by mě zajímalo, stalo by se něco, kdybych to podal k 1.2.2011 nebo ne ?
A ještě, mám tedy přiložit dvě vyhotovení ? Myslel jsem spíš, že oni mi poté vystaví a zašlou vlastní vyrozumění, jako to dělali vždy.
Díky.
martinit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2010 11:28

Nechápu co řešíš?

Pokud máš smlouvu na dobu určitou (do nějakého data) tak jim pouze oznam že nehodláš ve smluvě pokračovat a trváš na tom aby byla smlouva v řádném termínu ukončena a pokud to pošleš s dostatečným předstihem aby se tam vlezla ta výpovědní doba a čas na doručení tak není co řešit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 10. 2010 11:39

Kód: Vybrat vše
Jen by mě zajímalo, stalo by se něco, kdybych to podal k 1.2.2011 nebo ne ?

.No maximalně by se stalo by že lhuty by se ti celkem logicky posunuly.Čím pozděj podaš - tím pozděj smlouva skončí,nic víc se stát nemůže.Jinak s tím doručením - dle tve reakce nechapeš že napřiklad nedavno se měnil zákon který řešil něco podobneho.Šlo o to co z hlediska zákona se považuje u některých typů obsílek za doručené - jestli doručené,nebo doručené ale převzeté.Logicky totiž pokud doručené nepřevzals a byla tam díra ktera neřikala doručené a nepřevzaté do X se považuje za doručené - nebavím se o tom jak se na to dívá pošta - šlo s tím solidně čarovat a výhýbat se některým věcem.Proto datum kdys podal na doporučeném dopise je pro tebe v připadě sporu klíčové.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2010 12:05

Jen by mě zajímalo, stalo by se něco, kdybych to podal k 1.2.2011 nebo ne ?


No taky by se mohlo stát že by jsi si smlouvu prodloužil třeba na další rok (2,3,4.....) pokud se automaticky uzavírá na další období... :-) a když z ní dáš výpověď dřív tak tam bývají pokuty....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martinit 4. 10. 2010 12:16

Ve smlouvě je jen uvedeno toto :
Dohoda nebo výpověď této smlouvy musí být provedena písemnou formou.
O způsobu doručení se smlouva nezmiňuje.
Ve smlouvě se ani nepíše, že by se prodlužovala na určitou dobu po uplynutí stávajíécí ho závazku, když by jedna ze stran nepodala výpověď.
Ano, je zde něco ve smyslu, že pokud se smlouva vypoví před uplynutím, tak se platí sankce : počet měsíců x průměrný paušál.

Takže mám tedy podat v ýpověd na 1.2 nebo 31.1. ? To je jedinné, co řeším.

Zde ještě přidávám znění výpověďi, co jsem již sepsal
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/57148/Vypoved.doc_28KB.html
martinit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 10. 2010 09:52

martinit píše:Ve smlouvě je jen uvedeno toto :
Ve smlouvě se ani nepíše, že by se prodlužovala na určitou dobu po uplynutí stávajíécí ho závazku, když by jedna ze stran nepodala výpověď.


Ale může to být napsáno v nějakých obchodních podmínkách že pokud jsi měl smlouvu na dobu určitou tak se zase automaticky prodlužuje na další obdobi. :-)

Vše záleží co je napsané v obchodních podmínkách zda se smlouva na dobu určitou mění na dobu neurčitou a nebo zda se zase automaticky prodlužuje na další období.....

Proč tam píšeš zase ty blbosti s datumem?

Smlouvu č.: xxxxxxxxxxx uzavřenou s Vaší společností JON.CZ s.r.o. , jejímž předmětem je poskytování telekomunikačních služeb sítě Internet, vypovídám v plném rozsahu ke dni : 1.2.2011 s tím, že 3 měsíční výpovědní lhůta začne běžet od 1.11.2010 .

Proč nenapíšeš:

Smlouvu č.: xxxxxxxxxxx uzavřenou s Vaší společností JON.CZ s.r.o. , jejímž předmětem je poskytování telekomunikačních služeb sítě Internet, na dobu určitou vypovídám ke dni jejího konce tj. 31.1.2011 a nemám zájem pokračovat v ní.

Pošli doporučeně s dodejkou.
Naposledy upravil soban dne 5. 10. 2010 10:06, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 10. 2010 10:06

K 31.1. důvod je celkem takový selskoprostý.31.1 je dřív než 1.2 ale jak tady někdo psal nedatuj ...Jenom si spočitej den který je považovan za předčasne vypovědění a hlidej si aby aby dejme tomu 31.1 nešlo považovat za předčasne vypovězení.Pokud je to že podaš a teprve první den v měsíci ti začina běžet třiměsišční lhůta tak si to prostě spočitej jestli toho 31.1 sedí.
Jinak princip sankcí je prostý .- podaš a prostě pokud by ses netrefil tak ti přijde v tvem připadě o fakturu víc.Proto když to podaš ted a maš podání,lhuta začina běžet nasledujíci měsíc+3 měsice po ktere musíš službu odebirat tak je to že v listopadu začina běžet lhůta po jejimž uplynutí bude ukončen smluvní vztah.listopad,prosinec.leden.Prvniho unora ti vypnou net.Sedí?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinit 5. 10. 2010 12:42

Přesné znění je, že výpověď smlouvy nabývá v platnost od 1. dne následujícího měsíce.

Na dotaz, kdy mám zaslat výpověď ( psal jsem asi před měsícem ) mi přišla tato odpověď :
Minimální trvání smlouvy je do 1.2.2011. Tzn. výpověď zašlete v říjnu a od 1.11.2010 Vám poběží 3 mesíční výpovědní lhůta do 31.1.2011.

Takže tedy upravím výpověď takto :
Smlouvu č.: xxxxxxxxxxxxxx uzavřenou s Vaší společností JON.CZ s.r.o. na dobu určitou, jejímž předmětem je poskytování telekomunikačních služeb sítě Internet, vypovídám v plném rozsahu ke dni jejího konce tj.: 31.1.2011 .


OK ? Díky :)
martinit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 10. 2010 07:33

Kód: Vybrat vše
Na dotaz, kdy mám zaslat výpověď ( psal jsem asi před měsícem ) mi přišla tato odpověď :
Minimální trvání smlouvy je do 1.2.2011. Tzn. výpověď zašlete v říjnu a od 1.11.2010 Vám poběží 3 mesíční výpovědní lhůta do 31.1.2011.

Co nechapeš na tomto?Ty prostě podavaš vypověd a začina ti dle měsice kdy ji pošleš běžet lhůta.Ty tam ty tvoje pomatené dny vůbec nemusiš uvadět - lhůty se nasledně počitají ode dne kdys podal.Minimum protože maš minimalní trvaní do 1.2.2011 - znamená že bez sankcí lze podat vypověd v řijnu.Panebožeeeeee
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinit 7. 10. 2010 18:02

Tak jsem se pro jistotu poradil s kamarádkou, právničkou. Bylo mi řečeno, že mám podat výpověď ve znění :
Smlouvu č.: xxxxxxxxxxxxxx uzavřenou s Vaší společností JON.CZ s.r.o. na dobu určitou, jejímž předmětem je poskytování telekomunikačních služeb sítě Internet, vypovídám v plném rozsahu ke dni : 31.1.2011, s tím, že 3 měsíční výpovědní lhůta začne běžet od 1.11.2010 .

Prý je toto nejschůdnější cesta.
I tak ale díky za rady.
martinit
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků