Pád aplikace do lišty ve Win7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SeTFoX 8. 11. 2010 15:58

Zdravím mám problém, který jsem si asi způsobil sám a na který jsem zatím nikde nenašel odpověd. A tot, že se mi jakákoliv aplikace shazuje do lišty ze které ji pak však v 75% případů už nemohu obnovit.
Týká se to většinou her, ale i pokud sleduju clip ve fulscreen na megavideu.. prostě se mi to přepne do okna po chvíli co nejsem aktivní.. tzv čumím na intro, nebo na film.
U her jako je cs se to snese, protože ten mi zpět ještě naskočí, ale u stařičkého Wing Commandera, Freelancera atd mi naběhne intro, screen krátce probleskne a spadne do lišty, když se ho snažím obnovit zobrazí se mi polovina intra a effect se opakuje.

Myslím si, že to bude mít něco společného s prioritou aplikace o které sem kdesi četl, ale za boha ji nemohu nastavit, protože když jsem to zoušel s nějakou hrou píše mi to, že přístup byl odepřen, přitom u úplně pitomého quipa to jde. Vím, že je to dlouhé a pravděpodobně hloupá chyba mezi žídlí a stolem takže mě ( pokud nemáte nějakou radu ) alespon odkažte na dané téma

Děkuji :-)
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 11. 2010 16:13

Zkus napsat základní info:
1) verzi OS;
2) hw-sestavu nebo aspoň RAM;
3) jsou spuštěny jiné programy před spuštěním hry, např. FF apod.?
4) umístění uživatelské %Temp% a %Tmp%, např.: F:\Temp a volné místo v daném disku.
5) chyby v aplikačním logu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SeTFoX 8. 11. 2010 17:01

hmm už si nevzpomínám jak se dostat do výpisu nicméně hadr je v poho stejně tak i hw sestava
(win 7 ultimate ) opravdu jedinné co mě napadá je priorita aplikací což je asi bod 3... ff to ale není. Nějakou dobu mě neustále otravoval skype to už ale přešlo. Ne sem si skoro jistej, že to bude uplná prkotina, protože to fakt není žádnej error nebo nedostatek. Ono se to chová jako kdybych si neustále startoval a pauzoval film.
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 11. 2010 17:07

Neodpověděl jsi ani na jednu otázku od Milanr1. Pokud chceš nějak poradit, drž se pokynů odborníků ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SeTFoX 8. 11. 2010 17:09

Lze nastavit prioritu aplikací před samotným spuštěním?



pokud vám to nějak pomůže sežeru svoje boty i s ponožkama...

CPU-e440 2x 2ghz, 2gb RAM Kingston, 512 GPU ati radeon HD 4550,1x 150 GB Hard 1x 500GB Hard
OS- Win 7 Ultimate beží na 150 GB hardisku
spuštěné aplikace napozadí : NOD 32, Skype, Qip, DT, Xfire
Výpis logu : jakmilo ho ve win 7 najdu asi sem slepej
Naposledy upravil SeTFoX dne 8. 11. 2010 17:23, celkově upraveno 4
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 11. 2010 17:14

Ano. viewtopic.php?f=1864&t=1094699&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Jinak pokud by ti nebylo jasné proč to jde a v jednom bodě dotyčný řika že to nejde tak důvodemje chybějicí - přebývající znamenko,neboli odebereš - je to ok,přidaš je to zase ok,navaděl jsem navaděl at si přečte co mu to piše ale nereagoval,nicmeně stačí ti ty první přiklady a funguje to.Aplikace - exac - spoustis přes přikaz kterým nastavuješ rovnou prioritu.
Jde to udělat i že se mně spustí s prioritou high v co ja vím 20.15 určita věc a v 20.45 se vypne není problem.
Podotýkám odpovídám na nastavení high priority aby s ní hned startovalo co se ti zlíbí,tvůj problem s pady atd neřešim ani nad ním nějak nedumám,odpovídám na jeden konkretní požadavek...
V seven se piše,nehledá - česka verze - napiš udalosti - a jsi tam.anglicka napiš eventlog a jsi tam...Pokud ovšem sis funkci vypnul tak smůla.A když jsme u věci tak resmon.exe a sledovaní a další funkce sledovaní výkonu a musíš prostě najít zdroj problemu.
Sledování výkonu+Sledování prostředků+vlastní sestavy.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 11. 2010 19:14

Díky za info: příště to napiš do úvodního dotazu.
SeTFoX píše:Výpis logu : jakmilo ho ve win 7 najdu asi sem slepej

Eventvwr.msc
SeTFoX píše:Lze nastavit prioritu aplikací před samotným spuštěním?

Lze, ale nic se tím nezmění.
IMHO je chyba v nedostatku RAM:
SeTFoX píše: 2gb RAM Kingston

Co s tím?
A/ Dočasné nouzové řešení:
1) Před spuštěním lokální hry ukonči všechny spuštěné programy včetně síťových služeb:
SeTFoX píše:NOD 32, Skype, Qip, DT, Xfire

a odpoj OS od sítě.
2) Před spuštěním síťové hry ukonči vše kromě antiviru a potřebných síťových služeb.
B/ Zásadní řešení:
instaluj další 2 GB RAM.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SeTFoX 8. 11. 2010 19:24

Díky moc hned to vyzkouším.
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 11. 2010 19:39

No sse stejnou Ramkou hraju cellekm bez problemů a bez pádů na jednom ze strojů a nevypinam lautr nic.Podotýkam že hraju hry kapku naročnější - řekl bych že FNV,Crysis,Drakensang bude tak 50 krat naročnější než to co jste jmenoval....Chyba je jinde - půlka z vyjmenovaných her je zralá na režim kompatibility...
Kvuli WINGCommanderu přidavat RAMKu celkem jsem se zasmal...Dnešni hrače evidentně tyto perly co měly v požadavcích hodnoty že dnešní hra s nimi nevykreslila ani první pismeno menu asi minuly.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wing_Comma ... eo_game%29
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SeTFoX 8. 11. 2010 20:19

No tak pochopitelně si chci rozjet Prohecy u ktereho je ramka ukradena když je na něj třeba 32 mb
a s kompatibilitou problémy nejsou, protože v kompatibilitě s win 98 funguje.. jde pouze o to, že mi to furt skače do lišty.
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 11. 2010 20:57

No já jenom že o post zpět byla tvoje odpověd na přidej RAm,vypni to co žere RAM nasledující
Kód: Vybrat vše
Díky moc hned to vyzkouším.

Takže je ještě jedna varianta - absolutně nechapeš co jsem ti chtěl napsat.Tak polopaticky - MilanR1 ti radil nesmysl - nedostatkem RAM to být v žadnem připadě nemůže,ono tady je to folklor na živě - nejde to a to -odpověd - a můžeš je libovolně rotovat, kup si nový procesor,ramky,desku,disk - dotyčný ma přitom jenom nabořený system v 99.99 procentech připadů.
Pojem s s kompatibilitou problémy nejsou, protože v kompatibilitě s win 98 funguje.. jaksi svědčí o tom že nevíš co to znamená.Pokud něco funguje tak to funguje stoprocentně - poté existuje stav funguje to ale dochazí k jistým nežadoucím jevům a kdybys věděl co je shim nebo sledoval volitelne zaplaty tak bys věděl že napřiklad - věc spuštěna v režimu kompatibility - program XYZ -vyšla zaplata - protože v situaci ypsilon zamrzne a nereaguje,nefungují klavesy ty a ty atd atd,ty balíky na zlepšení kompatibility vychazí furt....Asi tak.Jinak samozřejmě u tebe bude ještě jiný problem ale určitě a milionprocentně ne ten že bys měl malo RAM a musel vypinat všechno co běží nicmeně neublíží - ale nevyřeší příčinu,samozřejmě tvůj system bude asi v kondici ne zrovna stoprocentní,protože podle threadu se zatim v seven zrovna dvakrat neorientuješ.A to už je poměrně problematičtější.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SeTFoX 8. 11. 2010 23:35

Úžasný výklad.
Děkuji, že jsi mi objasnil vše co jsem do této doby ještě nevěděl.
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 11. 2010 00:35

xfire je instant messaging klient, snažící se zobrazovat informace o hře (aplikaci), kterou zrovna hraješ...

k tomuhle zjišťování využívá poměrně agresivní memory/library injection techniky...

NOD32 by měl být schopen tyhle praktiky odhalit a zabránit jim...

samotnej systém má několik bezpečnostních prvků, snažících se tyhlety praktiky znemožnit...

popsaný problémy můžou být průvodním jevem kolize těchto praktik s ochranou systému/NOD32...

xfire jsem v poslední době nijak nezkoumal, takže nevím, zda tyhle praktiky vykonává samotnej běžící klient, nebo k tomu využívá nějaký systémový meziksichty...

čili...zkus to bez xfire, ať už pro to budeš muset udělat cokoliv...

starý hry hrej v adekvátním prostředí, třeba uvnitř DOSBoxu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 11. 2010 04:56

Kód: Vybrat vše
Úžasný výklad.
Děkuji, že jsi mi objasnil vše co jsem do této doby ještě nevěděl.

Není za co - lidi neradi slyší že bohužel se bud pletou nebo o systemu neví nic.potom ale nechapu proč lezou s dotazem do for.Mohli by začit vychazet z premisy - děje se to jenom mně.Potom už jde jednoduše dojít k zavěru - sakra dělam něco blbě,protože MS distribuuje verze OS nikoliv podle ksichtu ale stejné.Pomijim HW problemy na některých sestavach,ale je jasné kdy lze o HW problemu uvažovat.No nicmeně aspon dpoufam víš jak spustit věc s high priioritou.To byl tvůj dotaz ne?a celkem exaktně s dostal odpověd ode mne,jako bonus dostals ještě odpověd že hry ktere hraješ prostě pod Seven se chovají prapodivně ale asi to odmitaš vzít jako fakt.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SeTFoX 9. 11. 2010 07:53

Dobře zkusím dosbox i když...
(# WC4 - Both CD and DVD versions run fine without compatibility mode activated. No obvious problems.
# WCP - Runs fine without compatibility mode activated. Even the typical video-skip bug that I always had was not a problem.
)
Kód: Vybrat vše
http://www.wcnews.com/news/update/7646


Nicméně pořád je tu ten hlavní problém, který nějaká kompatibilita nevyřeší a to, že mi to padá do lišty. Samo, že jsem shodil všechny hovadiny takže mi na pozadí jel akorat nod, ale výsledek je stejný asi po 10 minutách mi většina her spadne do lišty ze které je už nemůžu obnovit. Nepočítám fullscreen v megavideu... zkoušel jsem taky vypnout jakékoliv windowsovské grafické effecty a je to pořád to samé. Možná úplně poslední co mě napadá, že je problém v grafice, ale při takové chybě snad padá celý systém ne? Alespon u xp to tak chodilo.
SeTFoX
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků