Wifi často vypadává

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 16. 5. 2011 20:43

Mám už pěknou dobu problém s wifi routrem od NETGEARu a sice s WGR614v7. Již jsem psal na fórum netgearu, ale tam mi nějaký šikmooký ajťák odpovídal stále jen ať resetuju router. No to jsem udělal několikrát a nepomohlo to. Když totiž wifi používá jen jeden přístroj, je vše v pořádku (tedy alespoň to tak bylo před aktualizací a s nejistotou i teď - nevím, zda aktualizace firmwaru souvisí s problémem), nebo pokud se připojím přes LAN. Nyní je však situace taková, že signál využívají 2 notebooky a 1 PC (ve všech běží Windows 7) a můj nově pořízený Optimus One (Android 2.2 Froyo). No a velmi často se stává, že třeba po půl dni přijdu s Androidem a prostě se nemůžu připojit. Nebo probudím (či zapnu - to je jedno) jeden z notebooků a občas se objeví problém, jehož jediným řešením je router prostě restartovat. Ale chápejte, že mě to dokola stále nebaví. Na toto fórum nepíšu poprvé a vždy mi tu někdo pomohl. Doufám, že ani tentokrát nebude výjimka a předem vám děkuji.
Naposledy upravil Bari007 dne 16. 5. 2011 20:46, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z Ostatní hardware
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2011 20:49

Nenapsal jsi, jakou verzi firmware aktuálně používáš a ani jsi nenapsal, jak je WiFi síť zabezpečená.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 16. 5. 2011 20:54

Ano, omlouvám se, nevěděl jsem, které informace budete potřebovat.
Verze firmware: V2.0.30_2.0.30
Zabezpečení sítě: WPA2-PSK [AES]
Ještě nějaké informace? Poskytnu vám vše kromě hesel :D
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2011 21:01

Zkus jen dočasně vypnout zabezpečení sítě, jak se bude síť chovat. Případně můžeš zkusit použít WPA místo WPA2.

Jinak bych asi šel router reklamovat, pokud je v záruce.

Škoda, že nemáš jinou verzi, například na V8 bys mohl zkusit dát DD-WRT firmware...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 5. 2011 21:08

Signal (wifi) vyuzivaji 2xNB, 1xPC a 1xOptimus One = Celkovo styri pristroje spravne ?
Prosim popis kde mas umiestneny wifi router a kde pocitace, ktore ho vyuzivaju.
Vzdialenosti, prekazky, nastavenia wifi kariet v pocitacoch, okolite siete na rovnakom, alebo blzikych kanaloch a ich pouzivane wifi normy.
To ze uspaty pocitac nevie po zobudeni komunikovat s routrom cez wifi je celkom bezna vec. Robi to vela wifi kariet a netyka sa to len MS Windows, ale tiez Linuxu napriklad.
Kde to funguje su napriklad Notebooky, ktore su oznacene ako Centrino.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 16. 5. 2011 21:54

Bari007: WPA místo WPA2 jsem zkoušel taky, bez zabezpečení ne. Můžu to zkusit na pár dní a uvidím :) Wifi mám už více jak 2 roky, tudíž reklamace neprojde a o DD-WRT firmwaru jsem slyšel (to je něco postavenýho na linuxu myslím; neoficiální firmware) a na V7 je nejspíš malá paměť na to (googloval jsem :D)
hunter21: Málokdy se stane, že by všechny 4 přístroje používali signál na ráz, spíš jen notebook, méně ten druhej a jen chvilkami Android. Notebook mi ani moc často nevypadává, spíš ten Android, zkusme se zaměřit na něj. Připojuji se z něj ve vzdálenosti od wifi routeru asi 1,5 m a v cestě stojí sádrokartonová zeď, ve které jsou po většinu času otevřené dveře. Že signál na Androidu vypadává tak jednou za 3 dny není podle mě běžná věc - navíc u jiných sítí se mi to NIKDY nestalo.
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2011 22:28

Na Androidu s tím toho moc nenaděláš ;) Nemůžeš u něj jinak umístit antény, nemůžeš instalovat jiné ovladače, nemůžeš pracovat s žádnými parametry WiFi karty. Jediné, co můžeš udělat, je vyzkoušet ruční IP konfiguraci. Nic víc s Androidem nevymyslíš.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 17. 5. 2011 07:30

Takze chyba je ve wifi routeru a neznas jeji reseni?
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod computer4u 17. 5. 2011 08:24

zkusil bych rezervovat IP adresy jednotlivym zarizenim dle MAC adresy na routeru
computer4u
Junior

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 17. 5. 2011 08:41

To jsem take zkousel bez uspechu :(
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 5. 2011 08:58

Na vzdialenost 1.5m je dost dolezite nepouzivat zariadenia na plny vysielaci vykon. Ako to vyzera za prekazkou so signalom by si nam mohol prezradit. Skorej ako sila signalu, ktora nemusi byt mala, by bola zaujimava jeho kvalita, ktora naopak prechodom cez prekazku a interakciou s okolitymi predmetmi moze byt dost nizka, alebo co je este horsie moze rapidne kolisat. Anteny zariadeni by nemali byt blizko steny, ale zhruba tak asi 20cm a viac od steny.
Vzhladom na to ze ty toho droida drzis v ruke je otazne ako je to u neho so signalom. Ak zatienujes alebo rozladujes anteny tak ten jav, ktory popisujes moze byt celkom nahodny a nic moc (alebo dokonca vobec) nespravis. Preskumaj ci nahodou nemas model droida, ktory mal problem s antenami ked sa drzal v ruke.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 5. 2011 08:59

IQ-tikve píše:nevím, zda aktualizace firmwaru souvisí s problémem
Tak tam nahraj na zkoušku starší FW.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 17. 5. 2011 09:05

hunter 21: jsem rad za rady, ale v mym pripade vubec nejde o silu ani kvalitu signalu.
vladimir: kde sezenu starsi verzi firmwaru? Mam zkusit rapidshare a podobny servery?
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 5. 2011 11:03

Mozem sa spytat ako si dosiel k zaveru, ze vobec nejde o silu ani kvalitu signalu?
Mas to zmerane snad nejakym sposobom?

-- 17. 5. 2011 12:11 --

Ako spravne drzat pristroj, si mozes precitat tu:
http://superiphone.cz/2010/07/antennaga ... s-antenou/

Dozvies sa, ze nespravne drzanie pristroja naozaj sposobuje problemy so signalom.
A vsimni si ako sa zariadenia testuju. Aky je k tomu treba specialny priestor. V ziadnom pripade taky priestor doma nenapodobnis.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 17. 5. 2011 14:08

proste to poznam tak, ze normalne mam velmi kvalitni signal kdekoli v byte a pak po nejake dobe najednou vubec nic. Sit se zobrazi, zobrazi se zprava o pripojovani, ale k ziskavani IP se uz nedostanu. Pripojovani prestane a po par vterinach se android znovu pripojuje. A takhle porad dokola, jediny co pomuze je restart wifi. Stale neveris?
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků