Herni PC, 33k+/-, (U)LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod its.Aladin 23. 11. 2011 14:54

Ahoj,

stara sestava jiz nestaci s dechem. Novou sestavu bych uz asi mel doma nebyt KiNova clanku o ULN. Diky KiNe :D
PC totiz bohuzel pujde do loznice, kde ted spi i nas 4mesicni capart, takze je potreba to TICHO o kterem se pise v clanku a alespon LN v zatezi.
Dle oranzoveho ramecku tedy:
(U)LN: ano, prosim
Ucel: Hry v 1080p na max details(Skyrim,Witcher2,BF3...a minecraft ;-) ) + obcasny strih videa a filmy.
Limit: 33k +/-
OS: Ne - zkusim se domluvit na pouziti pracovni licence...svazovani licence s MB je smutne. Doresim pak.
Sestaveni: PC jsem si stavel vzdy sam - standardni zbastleni - nikdy ne s ohledem na hluk.. to se ted asi ukaze jako challenge.
Taktovani: - co dovoli hlucnost chlazeni. (a co si vzpomenu..uz je to par let, kdy jsem si s OC hral)
Monitor: Ne
Periferie: Ne

Vyber je doporucena za 30k + upravy dle poslednich prispevku. disk nyni pouze SSD, plotnovy pouziji ze stavajici sestavy.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1834010ZU0011DPQ0112YE0111VK0115L0010FQL020OXI040UTD010HRX01
MB a SSD v alfe nemaji:
SSD - http://www.alza.cz/corsair-force-gt-series-90gb-d260025.htm - Ted tu doporucujete Crucial M4 128GB. Pokud se rozdil rychlosti nepozna, GB navic se hodi.
MB: Tady tapu nejvice. Nejprve jsem mel vybranu tuto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000195P&Search=ASUS%20MAXIMUS&SearchType=1 Zvuk ale nakonec neni creative a Virtu neumi uplne vypnout GK (prinos tedy minimalni) + si nejsem jist, zda kvuli velikosti mATX je mozne provozovat na ni kombinaci Noctua/Acc chlazeni. Rad bych mel zachovanu moznost vystupu z APU, nevim proc treba u GB desek toto neni samozrejmost.
Pozadavek tedy asi - dobra napajeci kaskada pro OC, vystup z APU a podpora regulace FANu pro (U)LN konfiguraci. Vystup z APU bych ale ozelel pokud nepujde jinak.

Diky za pomoc.

PS: Omlouvam se za relativni duplicitu k sousednimu prispevku...kvuli pozadavku na hluk jsem ale radeji zalozil nove vlakno. Kdyztak mi vynadejte a uzamknete ;-)
its.Aladin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2011 15:12

33.097,- Kc

- - -

A ted k tomu doplnim jeste nejaky ten text:

  • Chces ULN = chces Gigabyte.
  • Chces Gigabyte a chces vystup z IGP = chces Z68XP-series.
  • Chces Z68XP-series a chces HODNE DOBROU kaskadu = chces Z68XP-UD4.
  • Chces ULN = potrebujes profi odladeni.
  • Chces taktovat, nevis presne, co s tim, atd ... profi odladeni = ULN i po pretaktovani.
  • SSD jsem vlozil M4, protoze nove Sandforce mely problemy. M4 je overena, proverena ... a o 38GB vetsi. :))


Pokud mas jakekoliv dalsi dotazy, pripominky ... ptej se a odpovim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod its.Aladin 13. 12. 2011 16:00

Protoze pokladam za svou povinost sem dopsat feedback, tak tady je.
Je to sice noseni drivi do lesa, ze KiNe?...

U sestavy jsem nevydrzel pokuseni nechat ji slozit tady mistra prebornika a prace opravdu perfektni. Nebudu se rozepisovat, jen ve strucnosti...
Komunikace perfect.
Prace uzasna...kolega se vyjadril ve smyslu, ze to vypada, jak bez kabelu ;-)
HC modifikace accelera.. uh Wha'?
ULN..je tam green WD plotna v himuru, takze opravdu nejhlucnejsi komponentou je toto. Vzdy, kdyz si myslim, ze ji uz slysim, to nakonec je neco jineho.. v pracovne jsem zjistil, ze tam mam lednicku a trochu huci i monitor. PC sel nakonec do loznice, kde hluk ventilatoru sel ne ze sestavy, ale z panasonic plasmy..WOOT. Nebudu vyhozen za dvere ;-)
Post podpora od KiNa, kdy mi klekl OC vyborna..nyni vse slape jak ma.

Ohledne fotek necham na mistrovi, jestli je sem postne ze sve galerie ci nikoli. Za me ma svoleni.
its.Aladin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků