Zaheslování počítače

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod náhodný čtenář 11. 2. 2012 21:18

Zdravím. Mám jeden problém s kompletně zaheslovaným počítačem. Je mi 12 let a zahesloval jej můj otec přes nějakého svého známého.Počítač mi zapíná jen když je doma a to max. na 30 minut denně - to mi bohužel nestačí. Když zapnu počítač, objeví se mi černá celá černá obrazovka s malým bílým rámečkem "enter password" - zadejte heslo. Jsem s počítačem začátečník tak bych prosil co nejpodrobnější návod.
náhodný čtenář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 11. 2. 2012 21:28

Kdyby šlo zabezpečení obejít pomocí návodu pro začátečníky, tak by asi nebylo moc účinné, nemyslíš?
Pokud je to udělané dobře, tak to prostě neobejdeš.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 2. 2012 21:30

Tak rekni svemu otci rozumne duvody.
I kdyby to bylo jen prostym biosem SOHO MB - coz je prkotina, ale prijde na to ve zlomku vteriny a rozhodis nastaveni. V pripade secure chipu (IBM, Dell, ...) mas smulu. Popravde, kdybys to udelal na mem pocitadle ... tak se ho uz v zivote nedotknes.
Je Ti dvanact, prvni bedary klepou ... a zoodpovedny je on, ne ty. I kdyby mel zpatecnicke nazory, tak s tim nic neudelas.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 2. 2012 06:52

Kolegové mají > 100 % pravdu: obcházení stanovených limitů se nevyplácí.
Vsadím se, že vysvědčení se samými biči prodlouží tento limit min. na dvojnásobek! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 2. 2012 07:25

narozdil od kolegů nebudu jen moralizovat a skutečně ti poradím.
Zkus:
1) své jméno
2) jméno mamky (pripadne otcovo milenky)
3) jmeno vaseho psa
4) datum narozeni svuj, matky, milenky
5) datum svatby rodicu
6) heslo
7) 12345
dale pouzij fantazii.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků