Namiesto monitora LED TV pre dlhodobu pracu

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod noveL 16. 3. 2012 16:57

Ahojte, mojou pracou je denne sedavat pri pc aj niekolko hodin denne a tak rozmyslam nad nejakym riesenim ktore by mi to ulahcilo.
Co je pre mna najviac zatazujuce je cucat do monitora a tak som sa rozhodl ze s tym musim nieco urobit. PRve co ma napadlo a co je predmetom tejto temy je vymena monitora za LED TV.
Co si myslite, je mozne pouziívat kvalitny LED TV namiesto monitora?
Moja predstava je zvysit vzdialenost sedenia od monitora (TV) a nezatazovat tak oci ako ked sedim blizsie pri monitore 50 - 60 CM a preto som rozmyslal ci by nebolo vhodnejsie zakupit namiesto monitora LED TV.
Zatial som nepozeral ziadne konkretne znacky a ani nemam skusenosti s vyuzivanim TV ako monitora, preto sa pytam co si myslite, da sa vyuzivat TV namiesto monitora? je to menej zatazujuce pre oci ?

Vdaka za nazor
noveL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 3. 2012 17:13

Máš prapodivné představy o ergonomii práce! :-)
TV jsou optimalizované pro diváky ze vzdálenosti > 1 m.
K vážné práci s WKS naprosto nevhodné! Nebo chceš místo práce zírat na TV? :-)

Co s tím?
Kvalitní profi monitor s panelem xVA je nejméně zatěžující pro oči a poskytuje dokonalé barvy. Samozřejmě každý monitor je třeba optimalizovat pro konkrétní osobu.
Osobně si nastavuji jas na nulu a kontrast dle potřeby, max. 50 %. Pak mě nebolí oči ani při práci > 16 hod. denně.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noveL 16. 3. 2012 18:16

Ahoj Milan. Dakujem za tvoj nazor.
co je to Xva? Mohol by si konkretny s tym monitorom, aky konkretne si mal na mysli?
noveL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 3. 2012 19:54

Milanr1 píše:Kvalitní profi monitor s panelem xVA

= s libovolným panelem VA. K jakékoliv práci = ideální.
Nevhodný pro akční hry/filmy.

Nenapsal jsi vůbec žádné parametry monitoru ani limitní cenu.
Příklady:
MVA
= levné panely VA k běžné práci
24" iiyama ProLite X2472
27" BenQ EW2730
PVA
= profi panely VA pro grafiky
22" NEC MultiSync P221W
24" EIZO FlexScan S2433WFS
aj.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 3. 2012 20:12

Televozi bych k dlouhodobejsimu vyuziti opravdu NEDOPORUCIL, a to hned z nekolika duvodu. Hlavnim duvodem je vysoka hodnota minimalniho jasu, jde o vlastnost TV. Dusledkem bude obrovska unava oci za sera a v noci.

Dalsim minusem je rychlost, resp. pomalost nekterych panelu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noveL 17. 3. 2012 11:58

27 uhlopriecku by som bral, momentalne mam 22 ale bude to asi TN to co mam teraz, kupoval som to uz davnejsie...
Mne ide hlavne o to aby som si pri praci nenicil oci. nevykonavam cinnost grafika ale moja cinnost je skor zamerana na pozorovanie toho co sa deje na financnych trhoch. co je niekolko hodinova praca denne ktora si vyzaduje sustredenie. Mojim cielom je eliminacia nicenia oci, lebo ked mam cucat do monitora z 50 - 60 cm vzdialenosti tak je to dost unavne.
Preto bola moja myslienka prvotna vyriesit to TV LED s tym ze cucat na to budem z 3 metroch ako keby som pozeral televizor. Ked som pozeraval TV nieklko hodin denne niekedy nikdy ma neboleli oci. Tak preto som rozmyslal nad touto variantou. Okrem toho napriklad maximalne frekvencia mojho monitora teraz je 65 Hz a TV LED ma az 100 HZ, cize to asi tiez prospieva viac ociam alebo sa mylim?
Cize nepotrebujem TV namiesto monitora nahradzat na to aby som pisal nieco vo Worde ci Exceli alebo vykonaval takuto podobnu pracu. Jedna sa cisto len o pozorovanie financnych trhov a reagovanie na nich.

Mimochodom tieto technologie xVA a IPS sa vyskytuju aj v TV LED? alebo len v monitoroch? A ktora je lepsia xVA alebo IPS?

Dakujem za tvoj cas
noveL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikekr 17. 3. 2012 12:16

PVA panel ma vetsina vyssich rad LED televizi. O IPS televizi jsem jeste neslysel, ale je klidne mozne, ze taky nejaka je.
Mikekr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 3. 2012 02:06

OT:
IPS se naopak používají docela dost, např. téměř všechny Panasonicy.

Jinak IPS vs VA lze poznat na první pohled. Podívej se na černou barvu pod velkým šikmým úhlem (nejvíce je to patrné shora a současně zboku) - pokud najdeš nádech do fialova, stojíš před IPS.
/OT
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků