Program na střih videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mersmerize 10. 4. 2012 17:26

Ahoj (popř. Dobrý den),

měla bych na Vás menší prosbu. Rozhodla jsem se naplno využívat svůj fotoaparát, který umí natáčet docela kvalitní videa. Na úpravu videí nejsem nijak náročná v efektech a jediné, co využívám je střih (jen konec a začátek).

V notebooku jsem měla nainstalovaný movie maker 2.6, jenže nějak zlobil, když jsem chtěla video posunout na konec, abych ustřihla poslední scénu, tak se video odmítalo načíst a celkově se to sekalo. Navíc nemluvím o dlouhém ukládání (i přes hodinu - to samé bylo i u Pinnacle).

Pak jsem se tedy rozhodla vyzkoušet SolveigMM Avi trimmer, který je moc fajn, jednoduchý, jen v něm mám ten problém, že když nastavím začátek a konec videa, tak začátek je po uložení a následném spuštění úplně jinde, zkoušela jsem se hrabat v nastavení (moc tam toho není) a prostě jsem nepřišla na to, proč to tak je.

Nakonec jsem si stáhla Sony vegas, který byl docela fajn, jenže po uložení jsem zjistila, že mi to neuvěřitelně snížilo kvalitu videa, i když jsem tam měla nastaveno vše na nej. kvalitu. (+ opět neuvěřitelně dlouhé ukládání).

Nemáte tip na nějaký jednoduchý program, ne nijak náročný, který by uměl střih začátku a konce videa a nemusela bych hodinu čekat, než se video pozmění a uloží? (Nevím, čím to může být, notebook mám poměrně nový a relativně výkonný).

Omlouvám se za dlouhý dotaz, a děkuji za případné odpovědi:)
Mersmerize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 10. 4. 2012 17:35

A v jakem formatu to nahrava? Podle toho se uvidi. Nebo jinak jaky fotoaparat to je, znacka a typ.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mersmerize 10. 4. 2012 17:38

Nahrává to v .mp3 (samozřejmě to není HD, ale kvalitou mi to stačí) a já to programem Format Factor převedu do . avi, abych s ním mohla pracovat i v těch zmíněných programech.
Mersmerize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 10. 4. 2012 17:39

mp3 je audio format v tom byt video nemuze. Neni to spis mp4? Stejne jde jen o kontajner. Vem jeden soubor z fotaku a otevri ho v http://mediainfo.sourceforge.net/cs/Download/Windows

to co vypadne hod sem a bude jasno.

-- 10. 4. 2012 18:42 --

A nebo vis co, kdyz uz budes v tom stahovani vem rovnou Avidemux http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html v tom to urcite pujde. Zakladni strih tenhle program umi snad se vsemi formaty.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mersmerize 10. 4. 2012 17:42

Omlouvám se, překlikla jsem se - .mp4. A k čemu to konkrétně bude? :)

Jo díky, zkusím to v tom:)
Mersmerize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 10. 4. 2012 17:59

To mediainfo neres. V avidemuxu to pujde bez problemu. Pokud ne tak sem to mediainfo hod.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod harrym 10. 4. 2012 18:12

Avidemux taky používám. Je to nejjednodušší program na střih a rekompresi videa. A navíc je neustále pod vývojem.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 4. 2012 06:43

Mersmerize píše:Navíc nemluvím o dlouhém ukládání
Nejedná se o ukládání, ale o přerenderování do jiného kodeku a bude dlouhé vždy a s jakýmkoliv programem.

Právě jsi poznala, proč je střih videa považován za nejnáročnější aplikaci, která se provozuje v domácích podmínkách a proč se na ni obvykle používají nadupané desktopy.
Na laptopu se prostě musíš obrnit trpělivostí.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 4. 2012 08:04

Rychly,efektivni strih ale MPEG a hlavně bez rekomprese - womble mpeg.Na takovy ty domaci srandy dobra volba - kvuli tomu že to děla bez rekomprese je to rychlovka.A prohanět vystupy kde takzvaně z h.vna bič neupleteš za ůčelem zlepšeni - neboli ztrátový komprimační datový formát byl zdroj , nema cenu se s tim moc patlat.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 11. 4. 2012 08:11

oooooooooo: Ale stojí to $100. Vzhledem k tomu, že třeba Power Director stojí $70 a umí (odhaduji) násobně víc. A taky záleží, jaký foťák má, dnes se už hodně používá h.264 a to, podle popisu, bez rekomprimace neumí.

Mimochodem, nemáte někdo zkušenosti s Power Directorem 10? Mám 9 a byl by to docela slušný soft (minimálně ve své cenové kategorii), kdyby fungoval jak má a neměl bugy typu "udělám nějakou změnu a o X záběrů dál se mi rozsype rendering prolínačky".
lemming
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 4. 2012 08:20

tak pokud vim tak power director vic neumí ale budiž - hlavně pro upřesněni ja mam na mysli MPEG Video Wizard DVD ,no a v podstatě pokud se bavi o fotaku tak na 99 procent je tam možnost volby...Takže h.264 neni problem,pokud budu točit to co lidi pravděpodobně s fotakem toči ,musim se rozhodnout jestli nasledně budu střihat 5 minut nebo 5 hodin :-)ale o to tolik nešlo,bavim se o tom protože nechapu proč na takovy věci někdo použiva vegas nebo pinnacle,jejich určeni je uplně jinde.Vegas teda uplně jinde...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 4. 2012 09:27

Chtělo by to vědět, co je to za foťák a hlavně skutečné možné formáty výstupu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 11. 4. 2012 10:49

Neni duvod. Staci Avidemux a vic netreba. Resit formaty a prevody a dalsi veci tu myslim neni na miste. Neni duvod.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 4. 2012 11:06

Tak pokud vim tak avidemux zvlada bez rekomprese Mpeg Ps/Ts, Mp4/Mov,MkV,nicmeně třeba na moji byvaly kameře nebyl moc dobra volba :-)Je vynikajici na to že je zadarmo ale neni všespasitelny panbůh...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 11. 4. 2012 15:20

Jasne taky tu neresime zadny zaludny mehaslozity format videa, ale obycejnou mp4ku. Na nejaky sileny avchd a podobny hnusy to by byla jina. Proto rikam, ze pokud ji to poslape netreba to dal resit v pripade mp4 by nemel byt problem.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků