combofix prosím o pomoc

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marvy 28. 5. 2012 17:36

Ahoj,

měl jsem pomalej počítač,na rady jsem spustil combofix mam win 7 a ejhle,program vše dokončil,napsal mi na konzoli že bude počítač restartován a od té doby mi tam svítí na monitoru
HMWIB is compressed please ctrl +alt +delete to restart a pořád dokola ,windows nenajedou
do biosu se dostanu,f8 nabídka mi nenabíhá.Nevím co s tím mam dělat.díky všem za pomoc. :oops: :hm
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 5. 2012 18:19

Combofix (ani jiné silné nástroje) nepatří do ruky amatérům!
Nenapsal jsi verzi OS ani Combofixu.
Můžeme jen hádat, že jsi použil 32-bit Combofix v 64-bit OS nebo spáchal jinou zhůvěřilost, např. povolení opravy mbr.
Co s tím?
Nabootovat z orig. inst. DVD dané (utajené) verze OS W7:
Opravit.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 28. 5. 2012 18:40

děkuju ti za pomoc,já vim, combofix byl poslední verze z ofikl stránek 32 bit.
nic jsem nepřenastoval,nechal jsem vše na default,nic jsem nedělal ,vypnul jsem antivirák,vše pozavíral,oprava běžela ,o ttéhle chybě se ale nikde nepíše.a když dám opravit win 7 ,nepřijdu o uložená data?
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 5. 2012 18:50

Oprava se týká jen systémového disku, ne datového; zde poškozeného mbr (= v systémové části HDD, ne v datové).
Příště používej v 64-bit OS výhradně jen 64-bit nízkoúrovňové nástroje!
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 28. 5. 2012 19:19

já mam 32 bit WIN 7... :-),co mam zvolit za možnost u té opravy systému? a kde pak najdu log od combofixu? ;-) :-) ,tak mě naapadlo,je tam možnost puštění příkazovýho řádku na instalačnim cd win,můžu přes to odinstalovat ten combofix? ,dík
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 5. 2012 19:30

Pro začátek jen první volbu.
Když nebudeš úspěšný, ozvi se.
marvy píše: Log combofixu

Standardně:
C:\ComboFix.txt
Pokud si s tím neporadíš: okopíruj sem.
marvy píše: odinstalovat ten combofix

WIN + R
combofix /uninstall
(stačí i jen smazat).
Odinstalací ovšem nijak neopravíš havarovaný OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 28. 5. 2012 22:21

dík a jakou možnost mam zvolit u té opravy systému,,mam dát rovnou nainstalovat? nebo oprava systému.?
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 5. 2012 08:05

Zvol Opravit
a poté
Milanr1 píše:Pro začátek jen první volbu.

Pokud to nepomůže:
můžeš zkusit opravu z cmd
viewtopic.php?f=1864&t=1168395&p=8876385#p8876385
Combofix možná zlikvidoval rootkit v mbr a nenahradil ho správnou verzí (= jen dohad).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 29. 5. 2012 09:04

tak poznatky co jsem zkousil.
první volba nemomohla,
ten fixmbr jsem zkusil a nepomohlo,ale napsalo to že operace byla uspěšně dokončena,nicméně po restartu pc pořád stejný,pak jsem zkusil příkaz chkdsk X: F/R/B/X a počítač napsal že disk nelze zkontrolovat protože je chráněn proti zápisu..hm dělám něco špatně?.neměl bych se přepnout na disk C? ..to nevím jak udělám.dík
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 5. 2012 09:11

X: = označení libovolné obecné jednotky.
Nahradíš konkrétním písmenem jednotky.
Pozor: mezi parametry = mezera:
chkdsk C: /F /R /B /X
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 29. 5. 2012 09:40

dík už mi běží chdisk . a ten fixmbr tam na tom disku být nemusim?,stačí rovnou z té konzole?
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 29. 5. 2012 18:19

tak to fakt nevim už,,doběhl chcdisk a pořád ta stejná hláška,,přece mi combofix nezničil nadobro hdd..ach jo..pak jsou na tom win 7 cd ještě další možnosti,možná jsem neopravil dobře MBR ,nevim,chybně taky nic nepípá a nesvítí.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 5. 2012 18:58

marvy píše:HMWIB is compressed please ctrl +alt +delete to restart

Divná hláška. Vypadá to, jako by tam byl nějaký nestandardní bootloader.

Skus ještě jednou opravu popsanou v odkazu výše, ale tentokrát použij (postupně) všechny tři následující příkazy:

Kód: Vybrat vše
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 5. 2012 19:09

http://smallvoid.com/article/winnt-bootmgr-missing.html
Mrkni až dolů na compressed - to same co pro vistu plati pro seven,nejlip se to děla pokud maš problem se dostat normalně do winre,nechytaš se s instalačkou - nic zvlaštniho, pomoci bootovaciho udělatka kde jde spustit konzoli.poněvadž mam pocit že to bude pro tebe trochu obtižnějši zvaž jestli nebude lepči zavolat někoho komu jenom nastiniš co je třeba udělat.
Nicmeně spravně hlaška ma byt boot manager is compressed,jestli combofix si přidava svoje bonusy :-) netušim
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 30. 5. 2012 09:49

r34ktor píše:
marvy píše:HMWIB is compressed please ctrl +alt +delete to restart

Divná hláška. Vypadá to, jako by tam byl nějaký nestandardní bootloader.

Skus ještě jednou opravu popsanou v odkazu výše, ale tentokrát použij (postupně) všechny tři následující příkazy:

Kód: Vybrat vše
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd



Ahoj, tak jsem zkusil všechny 3 metody postupně a už mi to funguje, systém naběhnul,opravdu jste odborníci, děkuju všem zůčastněným co mi chtěli pomoc. :tleskani ,,škoda že nezjistim, co přesně s tím bylo. ale PC je ted o poznání rychlejší..combofix normálně doběhnul,..no akorát Combofix na C vytvořil nový složky ..BOOT,QOOBOX ,to smažu jak prosím Vás?
marvy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků