LN, 29000kč, Hudba, net, hry, editace videa

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Asgardd 23. 5. 2012 14:27

Ahoj, přemýšlím o koupi nového počítače, protože momentálně mám jako základ starý noťas a ten to nezvládá - nesnáším, když vidím blikání monitoru, protože grafika nezvládá :D Požadavky:

•POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN (ale nějak na tom nelpím)

•UCEL PORIZENI SESTAVY: 60% hudba, internet, film, programming, multitasking; 20% Hry, 20% střih videa - aftereffects, vegas, fraps apod.

•FINANCNI LIMIT: 29k CZK (resp. jde o 24k bez DPH tops)

•OPERACNI SYSTEM: Ano.

•SESTAVITE SI PC SAMI? Ne.

•BUDETE TAKTOVAT? Teď určitě ne, možná v budoucnu.

•MONITOR? Ne, viz. dole.

•PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? Jen Bedna.

Zkoušel jsem tak něco dát dohromady a vyšlo mi toto (lehce nad rozpočet, když připočtu cca 1k za sestavení:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1837010TUP071LBO0119LD011DPQ0116JA011L3Z011LIS011HR9011KB1010HRX0114TK01125F010J3001155I01

Otázkou je pro mě to, zda nějak osekat dané komponenty, či naopak něco nevyměnit atd. Rád bych si na mašině občas zahrál aj nějakou novou hru a rád bych, aby mě nebrzdila v práci, kde mám většinou otevřený milión okýnek a do toho vyžaduju aby za ty peníze uměla kvalitně do bedýnek (nebo později třeba sluchátek) zahrát dobře flac + (lepší bitrate) mp3 hudbu.

Co mám:
Klávesnice - Logitech Illuminated keyboard
Myš - GIGABYTE GM-M8000X
Monitor - Dell U2412M
Repro - Modecom mc-hf100

Moc díky za názory.
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod Asgardd 23. 5. 2012 15:32

Nákup uvažuji po 2.6. (například kvůli možnosti za příplatek 15dolarů přejít na Win8)... chystá se nějaký release nových grafik/verzí procesoru, který by mohl danou sestavu zlevnit? Je možné některé z komponent odebrat a pořád se blížit LN?
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 5. 2012 15:40

CPU i VGA už jsou venku. a pokud chceš LN tak ti to musí sestavit někdo ji nej jak alfa ;)

sestava se mi zda OK na první pokus
Naposledy upravil The Shitman dne 23. 5. 2012 15:52, celkově upraveno 1
Důvod: Vážně to tu muselo být čtyřikrát? :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asgardd 23. 5. 2012 15:49

V duchu počítám s KineCZek, ale zatím jsem mu nepsal...
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2012 16:00

OT pro The Shitman: Toto se stava, kdyz jsem z GPRS, obcas je to i 5x. A kliknu odeslat jen jednou. :D

- - -

K tematu: Sestavu jsi pouzil ocividne uz odnekud z vlakna, sestava je to moc pekna. Pokud tam ale chces dat tu zvukovku, musime vzit jinou, drazsi a "delsi" desku.

DUVOD: Graficka karta s Accelerem je pres tri sloty. Ackoliv LZE pripojit zvukovou kartu do posledniho, cerneho PCIe x16, omezovala by prutok vzduchu jednim z ventilatoru chladice graficke karty.

- - -

Osobne bych radeji zkusil sehnat reproduktory s HDMI, nebo SPDIF vstupem, resp. tedy AV reciever. A vykaslal se na zvukovku, protoze kvuli ni je priplatek pres tisic korun u desky.

Priplatil bych si radeji za vykonnejsi grafickou kartu GTX 560 Ti.

- - -

30.719,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asgardd 23. 5. 2012 16:09

Reproduktory bohužel už mám, stejně jako monitor a další periférie, s tím se hýbat nebude. Proto se to snažím napasovat na to...

S tou grafikou Ti ... by se jednalo o http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1 ?
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2012 12:17

Promazano, odemceno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 5. 2012 14:12

Asgard: jj ta může být ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2012 14:17

Ja uz pak psal i o klasicke MSI, kdyz se na to bude davat Accelero, je zbytecne platit za TFII.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Pulka Accelera zadarmo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asgardd 27. 6. 2012 14:56

V prvé řadě bych chtěl poděkovat KineCZek za práci a trpělivost. Zde je můj příbeh nového počítače.

V mém plánu původně bylo si koupit klasický počítač - poradit se na živě.cz o komponentech a pak si to nechat sestavit od spolubydlících informatiků, nebo toho či onoho obchodu. Když jsem se však o tom bavil se spolubydlícím (bydlím na koleji), tak ten říkal, že mu u stolního počítače vždy vadilo, že to v noci vrčí (informatik, programuje do noci), což vadí doteď i mě, když v noci usínám u zvuku jeho superhřejivého notebooku a bušení do klávesnice. No každopádně jsem do budoucna nechtěl dopadnout jako on. Jenomže jsem do toho taky nechtěl dát tolik. Zadal jsem post na forum a pak mě kontaktoval KineCZek. Jelikož jsem se rozhodl pro LN, tak byl pro odladění pro mě celkem jasnou volbou – pročetl jsem si vše na fóru a obombardoval jsem ho na mailu všema možnejma dotazama. K dnešnímu datu mám na mailu v konverzaci s KineCZekem víc jak 70 emailů :) Ze začátku mi přišlo, že moc rychle odmítá různé možnosti a produkty a prosazuje jedno jisté, ale pak jsem přijal to, že s tím má praktické zkušenosti a že ví o čem mluví. Nakonec jsem se rozhodl zainvestovat o 10k víc do rozpočtu (a počkat si o 2 měsíce víc :D). S KineCZekem jsem se domluvil na sestavě

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... NL01183401

+ 1,5 TB disk + větráčky, že si vezmu od něj (měl přebytek a v obchodech nebyli k dostání). Jelikož jsem musel ještě trochu machinovat s penězma, tak i měsíc počkal a nedal to nikomu jinému. No poté jsem se konečně dočkal objednání. Trochu jsem byl nervózní, zda příjde vše v pohodě a nebudou problémy s reklamacema. Nakonec vše vyšlo a KineCZek ohlásil převzetí komponent a začalo domlouvání na předání. Bohužel jsem se chystal pryč a neměl jsem moc času (nikdy už takovou chybu neudělám – když příjde novej PC, tak člověk musí u něj být doma jako u děťátka, nebo se mu pak stýská!) no nakonec jedinej schůdnej termín byl ten samý den v 20:15. Dopoledne Kine vše sestavil, nastavil a zakouzlil a nechal protestovávat.

3DMark11 score: P6746
Frekvence grafiky původní: 750/3900 MHz
Frekvence grafiky po přetaktování: 925/4400 MHz
Tj. +23%/+13% -> celkový výkon grafiky cca +20%
Frekvence procesoru původní: 4x 3300 MHz
Frekvence procesoru po přetaktování: 4x 4500 MHz
Tj. +36% výkonu
Celkový nárůst ve hrách tedy cca +25%

Obrázky sestaveného PC:
https://picasaweb.google.com/1130725356 ... 99/Asgardd

Večer Kine přijel, nechal mě odnést 100 kilovej (nebo kolik ta potvora váží) počítač až do pokoje. Po sportovním výkonu a pocitu rovnající se zlaté medaili na olympiádě došlo na představení PC a funkčností, údržby, výkonu, vlastností a ticha (prezentace ala Steve Jobs), kdo ví, ten ví :D ...pak jsme kecali ještě, zodpověděl mi všechny otázky a poté došlo samozřejmě na placení... častka je podle mě adekvátní práci, a odjel. Konec. Konec? Ne... po týdnu mě došlo u PC k chybě a bál jsem se ho zapnout, tak jsem hned psal Kinemu a ten mi opět pomohl – tentokrát moje chyba – instalovat se 2 antiviráky (když si nevšimnete předinstalovaného prvního) je fakt chyba a dokáže to pořádně rozhodit počítač. Každopádně s Kineho návodem jsem vše spravil a znovu přetaktoval PC na původní parametry. Jsem rád, že jeho práce nekončí odevzdáním počítače do rukou uživatele. Teď již na něm pařím víc měsíc a opravdu spokojenost.

Názor na KineCZeka? - Vyplatí se.

Snad jsem Vám pomohl, pokud se rozmýšlíte zda využít jeho služeb. A doufám, že to nebyla moc velká reklama :)
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 27. 6. 2012 15:58

"Večer Kine přijel, nechal mě odnést 100 kilovej (nebo kolik ta potvora váží) počítač až do pokoje. Po sportovním výkonu a pocitu rovnající se zlaté medaili na olympiádě"

lol
Bída ty služby přepravních společností, to je neskutečný, co si dneska dovolej !!!
PPLka ti to pokopou a rozšlápnou a druhej se nechá nosit, "přeborník" jeden !!! :)
Bych ho hnal jak nadmutou kozu. Si má koupit rudla neasi... :-P
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 27. 6. 2012 16:29

A na kolik Tě vyšly jeho služby?
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2012 16:40

Castka je u kazdeho cloveka jina a zavisi nejen na vykonu, ale i na stupni tichosti, na vzdalenosti dovozu, protoze predavam POUZE OSOBNIM PREDANIM, vcetne predvedeni, atd.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Batul (novy) 27. 6. 2012 16:40

Nemohl bys postnout fotku, jak to vypadá z druhé strany, tam kde jsou vedené kabely?
Batul (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2012 16:58

Nekde to postoval Shitman, jak R3 vypada z druhe strany. Proste tak, ze tam jsou kabely. :))

Klikni si: viewtopic.php?p=8847231#p8847231
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků