LN herni PC: 45.000,- Kc vcetne 27" LCD, periferii a Win 8

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kuubula 31. 10. 2012 11:19

Dobrý den,
přeji si koupit herní pc, můžete prosím zhodnotit navrženou sestavu? Při sestavování jsem vycházel z nabídky KineCzeka pro - Komplet. herní mašina 29-30k od Effecter 26. 10. 2012 22:28
Monitor chci kvalitní. Zvuková karta nevím zda není nadbytečná vzhledem k certifikaci THX přímo na zakl. desce.
Včetně monitoru to je cca 43.000 Kč.(limit 45t). Rád bych LN, ale na to už žel nezbývá.

Děkuji za Vaše názory a přeji hezký den,
Jakub

LED monitor 27" HP ZR2740w (WP095a)
15 590 Kč
Grafická karta GIGABYTE N660OC-2GD (EG220p1)
+ ZDARMA Tričko NVIDIA černé 5 199 Kč
Počítačová skříň FRACTAL Define R4 Black Pearl USB 3.0 (CB321o1)
2 591 Kč
Procesor Intel Core i5-3570K (BO430k)
5 390 Kč
Kabel ROLINE DisplayPort propojovací, stíněný, 3m (WD967b)
479 Kč
Myš A4tech XL-750BK (ME425h)
479 Kč
Chladič na procesor ARCTIC Freezer 13 (CB127c3)
659 Kč
Ventilátor ARCTIC F12 PWM 120mm (CB211c5)
571 Kč
Klávesnice CONNECT IT CI-71 (JD765c4)
515 Kč
Počítačový zdroj Corsair CX600 (UY000a6a)
1 589 Kč
Zvuková karta Creative SOUND BLASTER Recon3D PCIe (HC143h)
1 643 Kč
Operační paměť Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9 (DE602m)
839 Kč
SSD disk Kingston SSDNow V+200 60GB (FT131a1)
1 511 Kč
Základní deska MSI Z77A-G45 Thunderbolt (AA392b1)
+ ZDARMA DVD vypalovačka LG GH24NS černá 3 839 Kč
Pevný disk Seagate Barracuda 7200.12 500GB s Advanced Format (FP957g3a)
1 463 Kč
Operační systém Microsoft Windows 8 Pro CZ upgrade z Windows 7, Vista, XP (WZ075l)
1 590 Kč
kuubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2012 11:33

GTX660 27" monitor ani omylem neutahne. Rozhodne ne na hry.

Stejne tak UPGRADE licence - z ceho chces upgradovat?! Jakou JINOU licenci k tomu pocitaci kupujes, abys mel z ceho prejit?

MSI desky jsem si v doporucenych, ani zadnych jinych svych sestavach nevsiml. Cim to asi bude...

- - -

Navic nemam rad slova jako "nejde", kdyz to jde, ale musi se trosicku chtit. Budto si trochu priplatis a pujde to, nebo se objedes s 24" LCD a jeste usetris. Nize uvedena sestava bude po profesionalnim odladeni hlucnosti skutecne LOW NOISE.

- - -

45.945,- Kc

  • Po profesionalnim odladeni hlucnosti tento navrh bude KOMPLETNE LN SESTAVA
  • Vykonnejsi graficka karta s vykonem dostacujicim pro 27" LCD
  • 27" kvalitni IPS LED LCD v cene
  • LEGALNI Windows 8 (zadny nelegalni upgrade) v cene
  • Deska s moznosti taktovani az na 4,5GHz
  • Procesor s moznosti taktovani az na 4,5GHz
  • 8GB RAM
  • 60GB SSD
  • 500GB HDD v odhlucnovacim boxu
  • Kvalitni, odhlucnena skrin s LN ventilatory
  • LN chladic procesoru, schopny zvladat pretaktovani na 4,5GHz
  • ULN zdroj s vysokou kvalitou i ucinnosti
  • LN chlazeni graficke karty
  • Laserova mys 3600dpi s kvalitni podlozkou
  • BIle podsvicena klavesnice
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuubula 31. 10. 2012 14:24

Předně díky za bleskovou reakci.

Upgradeovat mohu z legálního Windows XP(nelegálně není můj styl :pozor ).
U základní desky jsem uvažoval o možnosti už teď mít k dispozici Thunderbolt.

Smířím -li se s 24" LCD jaký byste doporučil? Je "výhrou" aby zvádal 1.07mld odstínů barev?
Stačí potom plně méně výkonná grafika a peníze použít na kvalitní zvukovou kartu + tera HDD+ blu ray vypalovačku?

Mohl bych Tě pak požádat o sestavení a vyladění na LN?

Dík, Jakub
Naposledy upravil kuubula dne 31. 10. 2012 15:09, celkově upraveno 1
kuubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 31. 10. 2012 14:34

Abys naplno vyuzil 30bit panelu, potrebujes VGA, ktera dokaze 10bit na kanal - AMD FirePro nebo nVidia Quadro. Vyznam to ma, pokud zapomenes na hry, protoze multimedialni VGA umi pouze 8bit a FirePro/Quadro neni urcene na hrani her.

Jses-li profesional nebo kreativni poloprofesional pres grafiku, foceni, bude to pro Tebe mit vyznam, avsak to uz se zase pohybujes trosku v jine sfere a v jine cenove relaci.

Nove HP ZR2740w maji jeden drobny nesvar, kterym je polomatne provedeni panelu, coz Ti muze znacne komplikovat zivot. Zalezi na svetelnych podminkach v mistnosti.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuubula 31. 10. 2012 15:14

Proto jsem na tomto foru abych si nechal poradit a neplatil za to, co je nesmysl.
Cílem jsou hry a sledování filmů ve velmi dobré vizuální i zvukové kvalitě.

Dík, Jakub.
kuubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2012 15:36

Upgradovat NEMUZES. Mas 32bit OS. U noveho PC bys mel tez jen 32bit OS, tzn. 4GB RAM maximum a vic ani tuk. Tzn OEM verze a 64bit, bohuzel.

Sestaveni a vyladeni klidne udelam, vice viz soukroma zprava, kterou jsem TI poslal.

BTW osobne bych sel asi vazne do te 2713. Mam 2711 a jsem spokojen. Nekde vlevo nahore mas tady ve foru menu SOUKROME ZPRAVY ... :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuubula 1. 11. 2012 09:30

Má smysl připlatit si pár stovek a dát tam 1tera HDD (jaký)? Má smysl ( mám REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 5000 višeň (Dark Brown), 75W sub, 4x 15W sat, 15W cent.)pořídit si zvukovou kartu (cca za 1.500Kč)? A poslední věc je vhodné koupit si display port kabel?

Dík, Jakub
kuubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 11. 2012 09:43

Disk se rozhodne vyplati, je rychlejsi a ne o moc drazsi: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RX011KXK01

Na zvukovku kasli, ta by mela smysl az u repro v radech deseti tisicovek. Navic Recon nema o moc vyssi kvalitu, nez integrovana karta.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 11. 2012 13:16

Ja jen nedokazu pochopit, ze clovek co kupuje pc za 45000 ma problem dat smesnych 2300 za OS (mozna nema problem), sorry za OT.
K OEM licencim a licencovani mrkvosoftu obecne jsem se uz nekde vyjdroval, radsi nebudu rozpalovat novou diskusi :)

HW viz Kineczek, akorat bych volil ponekud jinak periferie :) mys od A4Tech nee, jedine Logitech (alespon G500), klavesnice tak tam je tezsi vyber, ta Connect neni spatna, ja tento tyden prodal 4 kousky, po 400 Kc heh ale hrat bych na tom u pc za skoro 50k nechtel :) zalezi jak komu co sedne no, porad je na omak lepsi jak moje A4tech 600L nebo jak se jmenuje. No ono nad Logitech Illuminated proste neni no, ale to pozna clovek, az ji ma v rukach, driv nee.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 11. 2012 13:32

Tak dat tam illu a G700 ... ano, sluselo by. Periferie vybiram vzdy v nizke cene, protoze je jednak malokdo oceni a jednak kdo chce, ten si dojde nejake varianty osahat a vybere si sam. Proto jej pak nemusi mrzet, pokud levnejsi periferie vyuzivat nebude.

Kdybych doporucil periferie za 4k a ten clovek je potom nepouzival, protoze by mu nesedly (ackoliv ta pravdepodobnost neni vysoka), byl by to fail...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuubula 18. 11. 2012 11:24

Zdravím všechny,
chci poděkovat KineCZkovi za sestavení, vyladění, přetaktování a dovezení počítače až ke mě domů.
Komunikace skvělá, okamžité reakce a odpovědi. Počítač pracuje výborně.

Shrnul bych to vše do jediné věty: Jsem naprosto spokojen a chválím i sám sebe za to, že jsem si nechal poradit od toho, kdo tomu nejen rozumí, ale kdo to i umí výborně sestavit.

Všem doporučuji!

S díky a pozdravem,
Kuubula :-)
kuubula
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků