Router TL - WR741ND a Tablet Sencor Element 7V2 Basic

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 28. 11. 2012 15:03

Zdravím
Potřeboval bych tou komunikaci něčím zašifrovat zatím to mám bez šifrovaní viz příloha když použiji WEP tak jak to konkrétně provést ?díky
Přílohy
sifrování.JPG
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 11. 2012 15:38

WEP je k ničemu. Ten tablet nepodporuje WPA?

Kdo chce kam, pomozme mu tam:
Type: automatic
WEP key format ASCII
Key1: 128bit a zadat 13-ti místné heslo (jaké, je skoro jedno, protože jde hacknout za pár minut)
(Key 2,3,4 nechat deaktivované nebo tam napsat stejné heslo, jako do Key1, protože při rozdílných klíčích to často blbne.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 28. 11. 2012 16:06

Vladimir: Tazatel nema o zabezpeceni wifi sajnu. Takze se jej ptat zda ma Tavlet WPA? ja myslim ze ma.

Nastav WPA+WPA2-PSK ne ten enterprise, zadej nejake heslo pak nech vse automatic a mas to. VEP je strara metoda prelomitelna, WPA je lepsi.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 28. 11. 2012 17:38

Ok už to nastaveno to mám na toto WPA/WPA2 -Personal (Recommended)
version Automatic (Recommended)
Encryption Automatic (Recommended)
a ještě se zeptám jestli jde nastavit místo jméno admin
heslo admin
něco jiného? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 28. 11. 2012 18:03

Heslo jde změnit určitě, jméno u některých jde u některých ne - takže toto ti z hlavy nepovím.

Teď jsem se díval tak by to mělo jít.

System Tools -> password

A tam zadáš do kolonek začínajících Old staré jméno a heslo a do těch spodních nové jméno a nové heslo. (Nové heslo dvakrát do těch dvou kolonek)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 11. 2012 19:31

Změnu hesla pro vstup do administrace samozřejmě doporučuji.

WPA heslo by mělo být silné, dlouhé, neslovníkové, bezpečnost WPA stojí nebo padá na tom, jestli tohle heslo někdo najde ve slovníku (slovníkové útoky).

Optimálně je vhodné změnit taky SSID, protože slovníkové útoky jsou mnohem jednodušší na standardní SSID než na nějaké vlastní (na standardní, často se vyskytující SSID jsou ty slovníkové útoky předpočítané).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků