ASUS P8Z77-M PRO s i5-3570K OC

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CrazyC 21. 1. 2013 01:59

Caute, tak mi přišla sestava, co jste mi tu pomohli poskladat a chystám se to trošku potunit. Doporučíte mi na kolik to taktnout maximalne na tuhletu základovku?

Youtubo a US fora jsou plne chvaly, ze ma odeceny nasobic a taktuji to tam az na 5 Ghz....Jelikos jsem soudný clovek, tak vim, ze to tas takova amerika nebude s tou relativne levnou deskou, tak bych to nerad prepisknul...

Dik za nazory
CrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 21. 1. 2013 07:31

Ja jsem to taktnul pres ten jejich program All Suite 2.Nastavil jsem tam moznozst Fast a na tu mi to jede kolem 4.3 Ghz. Retzim extrem jsem ani nezkousel.
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2013 13:01

Hlavni vec a prvni otazka, ktera mela padnout.


CHLADIC?


Aby ses takovym otazkam vyhnul, mas budto psat komplet konfiguraci, nebo se ptat ve vlakne, kde jsi sestavu vybiral. Vec se sestavy primo tyka, nebo ne? :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrazyC 21. 1. 2013 13:53

CrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2013 14:12

4,2GHz das urcite. Ratio na 42, napajeni si musis natestovat sam. Zacal bych na 1,2V ... pokud nebude stabilni, po jednotlivych krocich pujdes nahoru tak dlouho, az stabilni bude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrazyC 21. 1. 2013 14:43

dobře díky....pak se ozvu s výsledkem :-)
CrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod Yawasaki 24. 1. 2013 19:43

Jenom taková technická poznámka. Ten zdroj má 430 W? Zdá se mi tak na hranici bez taktování. :hm Ale možná má někdo jiné zkušenosti.
Yawasaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiron 24. 1. 2013 20:05

Zdroj mi přijde dostatečně silný na 3570k a 7850. Fakt je, že kdyby koupil silnější mohlo by se mu to hodit kulí upgradu, ale osobně si myslím, že bude spotřeba nových komponentů spíš klesat a navíc není lepší si po nějaké době koupit nový :)
Kiron
Junior

Odeslat příspěvekod CrazyC 24. 1. 2013 21:01

Ne zdroj je 550 W ... v košíku je možná starý, na poslední chvili jsem to nahradil....430 by to uneslo, ale planuju tam pak druhou grafiku, tak jsem to prozatim jemne predimenzoval..i tak to mozna bude na 2 grafiky malo :-/
CrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 1. 2013 21:08

2x hd78xx ti může špičkově sežrat tak do 350W, odhadem. Zbytek CPU, RAM, atd, tzn. se dostaneš na nějakých 450W, to už by si zasloužilo >600W zdroj.

Tak jako tak bys pak ale musel brát novou case, 2 grafiky bych do lowendové elite 311 nedal.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrazyC 24. 1. 2013 21:13

jakou roli v tom hraje typ skrine?
CrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 1. 2013 21:14

skříň chladí celou sestavu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrazyC 24. 1. 2013 21:15

no a co se tyka tech grafik, tak druha bude ta FirePRO profi a ta je dost nenazrana... videl bych to pak na upgrade na opravdu kvalitni 650ku...

-- 24. 1. 2013 22:17 --

Me se zatim co se tyce chlazeni osvedcila, ma tam 4 ventilatory a teplota zatim kolem 35° i kdyz 2 grafiky jeste ktomu kdyz budou foukat nejspis na sebe udelaji sve... :-(
CrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 1. 2013 21:18

jo počky, to jsi ty....

záleží, jaké firepro to bude, resp. na jaké kartě je stavěné.
pokud to nebude přímotop, tak by neměl být problém

(přeci jen je 311 osaditelná pouze 2x fanem, boční nepočítám)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrazyC 24. 1. 2013 21:24

No jesti ta Atia bude nejak moc topit to nevim, muzu nekdy otevrit v praci komp a kouknout jestli to ta vytapi misto ustredniho topeni... :-D Ja tam nasadil ventilator na kazdy slot kam sel prisroubovat. To se otestuje az za provozu :-D jestli se vyskytne problem tak se to bude resit... oproti te grafice to uz budou drobne naklady navic...

-- 24. 1. 2013 22:28 --

Jinak PC slape zatim paradne...tyden jede v plnem provozu, taktle a 4,5Ghz, teploty zatim paradni..jedine nad cim jsem proklinal asus bylo umisteni slotu pro SATA...dat to presne do pozice pod Grafiku nebylo moc chytre :-D Kdyz grafika zakryje vsechny SATA sloty a clovek se snazi zapojit HDD, tak si clovek pripada jak doktor s endoskopem :-D
CrazyC
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků