Je Zonealarm malware?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Izibia 1. 2. 2013 20:48

Ten nadpis berte prosím s rezervou ...
... i když indicií, že se jedná o malware, je podle mě docela dost :-)
Jednak Zonealarm něco dělá, i když má být vypnutý, jednak o tom ve fóru ZA nechtějí mluvit:

-----------------------------------------
zvláštní chování Zonealarmu

souhrn:
Pokud v Zonealarmu vypnete všechny funkcionality, a začnete stahovat, služba Zonealarmu "TrueVector Internet Monitor" (vsmon.exe) přesto silně zatěžuje procesor.

detaily:
sledováno na dvou počítačích:
jeden počítač Pentium III Tualatin 1.33 GHz, 1.25 GB RAM
druhý počítač Pentium Conroe-L 1.8 GHz, 4 GB RAM
na obou Windows XP SP3 32bit, ZoneAlarm Free Firewall 11.0.000.038, avast! free antivirus, žádná další real-time bezpečnostní služba
připojení přes modem/router Huawei EchoLife HG520i, rychlostí 2 Mb/s

Jestliže je v ZA zapnut Program Control a Basic Firewall (a všechny ostatní funkcionality ZA jsou vypnuté), spotřebovává vsomon.exe při stahování rychlostí 2 Mb/s 30-70% času procesoru. Na fóru Zonealarmu mi bylo řečeno, že je to normální.
(edit: výše uvedené detaily nejsou tématem tohoto tématu. Neopakujte prosím pořád dokola, že mám prehistorický počítač a že ZA je náročný na hardware)
Co ale evidentně normální není:
Pokud vypnu Program Control a Basic Firewall, a všechny funkcionality ZA by tedy měly být vypnuté, zátěž procesoru ze strany vsmon.exe se nezmění.

-------------------------------------------------
zvláštní reakce na fóru Zonealarmu

Na výše uvedené chování ZA jsem se zeptal ve fóru ZA, načež bylo téma zamčeno s nesmyslným odůvodněním. Zkoušel jsem ještě moderátorovi napsat PM, ať téma odemkne, že se věci mají jinak než napsal, ale bez úspěchu.
Naposledy upravil Izibia dne 2. 2. 2013 17:44, celkově upraveno 3
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 2. 2013 09:23

Moderní verze sw jsou řádově náročnější než starší verze před 10 lety.
Vzhledem k Tvému prehistorickému hw je kupodivné, že není CPU vytížený na 100 % a ještě vykazuje nějaké minimální výkonnostní rezervy.
Co s tím?
Používej PC na bázi Intel Pentium jako teplítko pod nohy a pro starý sw.
K ničemu jinému se nehodí.
V žádném případě ne k návštěvě internetu.
Btw:
Od freewaru nelze čekat bezvadnou funkcionalitu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 2. 2013 09:29

Izibia píše:Pokud v Zonealarmu vypnete všechny funkcionality, a začnete něco stahovat, služba Zonealarmu "TrueVector Internet Monitor" (vsmon.exe) přesto zatěžuje procesor.
No tak asi skenuje pořád a "vypnuté" jsou jenom hlášky.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 2. 2013 09:38

Takové reakci moda
Izibia píše:Zkoušel jsem ještě moderátorovi napsat PM, ať téma odemkne

se vůbec nelze divit, pokud jsi položil tak nesmyslný dotaz:
Izibia píše:Je Zonealarm malware?

:-D
Zřejmě se domníval, že se jedná o FLAME.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 2. 2013 10:34

@Milanr1:
příště než začneš komentovat tak prosím nejdřív čti:
- téma není o tom, jestli je můj hw prehistorický nebo ne. Téma je o tom, že když v ZA všechno povypínám, ZA stále něco kutí. A že u Zonealarmu o tom nechtějí mluvit...
- větu "Je Zonealarm malware?" jsem použil až tady, ne na fóru Zonealarmu. Jestli neumíš anglicky, zkus translate.google.cz


vladimir píše:No tak asi skenuje pořád a "vypnuté" jsou jenom hlášky.
To je ale docela síla, ne? Bezpečnostní software, který se pokouší tvářit jako virus nebo spyware ...
:-) Možná je to marketingový tah? Negativní reklama taky reklama ...
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 2. 2013 10:41

Právě že ses ptal na hw.
Přečti si ještě jednou, co jsi napsal:
Izibia píše: 30-70% času procesoru

A obdržel jsi v každém případě informaci, že pro daný prehistorický CPU
Izibia píše: je to normální

=> není co řešit.:-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 2. 2013 10:52

Milanr1, vím, že o počítačích něco víš, párkrát jsi mi tady už poradil, ale tohle nemá cenu. Opravdu si nemůžeš nejdřív přečíst a strávit co jsem napsal?

je to normální "Jestliže je v ZA zapnut Program Control a Basic Firewall"
když ale všechno v ZA povypínám, a zatížení procesoru se potom nezmění, tak to asi normální není.

Nejde o to, kolik % času procesoru ZA spotřebovává, ale že vůbec něco spotřebovává.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 2. 2013 14:10

bezpečnostní aplikace jsou ring 0 záležitosti, takže ikdyž vypneš úplně všechny prvky ochrany, pořád přes ně prochází veškerá komunikace, jen na ni není nic aplikováno...

monitoring, zobrazování a logování, který obvykle zapnuto zůstává, je na celé te srandě vždy to procesorově nejnáročnější...

tím se nijak danýho produktu nezastávám; vždy patřil do kategorie líbivých blikátek a libivá blikátka typicky nebývají zrovna efektivní v nakládání se systémovými prostředky...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 2. 2013 15:09

To jestli ZA běží v kernel mode nebo ne je snad irelevantní, ne? Co ZA brání, aby v okamžiku, kdy je vypnutý, přestal monitorovat ... ?
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod tc 2. 2. 2013 15:40

Ten process pořád běží, jen program ignoruje nastavená pravidla.
Co se ti na tom zdá nelogického?
Pokud to chceš vypnout, zabij proces nebo službu
A to že vytěžuje tvůj muzejní CPU na 70% je dáno HW náročností dnešních aplikací
tc
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 2. 2013 16:18

Nelogické mi přijde, jak takový program jako ZA může ignorovat nastavená pravidla (tj. vypnutí svých funkcionalit). Takového bugu by si přece museli všimnout.

A to že jde jenom o ignorování pravidel je jenom tvoje spekulace. Teoreticky to pořád může být o tom, že ZA je spyware.
Minimálně se ZA takovému podezření vystavuje, což považuju z jeho strany za nepochopitelné.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 2. 2. 2013 17:14

Mohl bys nám sdělit, jakou informaci chceš tímto dotazem získat? Protože z Tvých reakcí mám pocit, že účelem tohoto vlákna není se k něčemu dobrat, nýbrž potvrdit Tebou navrženou premisu, že ZoneLabs jsou neschopní břídilové, všiváci a žerou malé děti.

Nepředpokládáš snad, že ti někdo kvalifikovaně odpoví na Tvou (jedinou) řečnickou otázku, že ne? Protože všechno rozumné, co k tomu šlo říci, už Ti řekl Milan. Pokud se aplikace, kterou jsi dostal zadarmo, nechová na Tvém zastaralém hardwaru s ještě zastaralejším systémem podle Tvých představ, tak ji nepoužívej.
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 2. 2013 17:30

Řečnická otázka z titulku je rozvedená například v mém příspěvku před tvým.
Proč by nemohl někdo kvalifikovaně odpovědět?

A opravdu se neptám na radu, jaký software a hardware mám používat. Snad je teď úvodní příspěvek dostatečně jasný.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 2. 2013 18:26

Přesun Smetiště
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2013 10:45

Izibia píše:Nelogické mi přijde, jak takový program jako ZA může ignorovat nastavená pravidla (tj. vypnutí svých funkcionalit). Takového bugu by si přece museli všimnout.

A to že jde jenom o ignorování pravidel je jenom tvoje spekulace. Teoreticky to pořád může být o tom, že ZA je spyware.
Minimálně se ZA takovému podezření vystavuje, což považuju z jeho strany za nepochopitelné.



Kde je otázka ? nevidím otazník :hm
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků