Herní PC do 26 000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gammingzone 18. 9. 2013 19:06

Dobrý den,

1. FINANČNÍ LIMIT - 26 000,-
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - herní PC
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - vlastní, WIN7 64bit
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? - nechám si ho sestavit v czc.cz
5. MONITOR - není součástí finančního limitu, vlastním Samsung s rozlišením 1920x1080p
6. HLUČNOST? - není na ni kladena priorita
7. TAKTOVAT? - ano
8. PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? - jen bedna

Prosím o konstruktivní kritiku sestavy, kterou bych si rád koupil. Snažil jsem se o zachování, co nejlepšího výkonu i ceny. Strop se pohyboval okolo 26 000,-. PC by byl primárně určen na hry (AC 4, Zaklínač 3, BF4 a jiné)

Komentáře uvítám. Ke komponentům jsem dal nějaké ty myšlenky.

Link na CZC
http://www.czc.cz/1tptt0v8kah16ad00glhbek255/seznam

Provedena změna některých komponent na (snad) finální sestavu:

Deska - MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87
--- Kvalitní deska schopná taktování s podporou OC Genie 4 utility a přehledným biosem (ze začátku pouze na automatické taktování cpu, karty a operačních pamětí pomocí utility, později na manuální), dobrým zvukem, síťovou kartou a VGA Boostem vzhledem k MSI kartě

CPU - Intel Core i5-4670K s chladičem Coolermaster Hyper 103
--- Ze začátku pouze na automatické taktování pomocí OC Genie 4 utility, později manuální. Chlazení pomocí Coolermaster Hyper 103. Původně jsem chtěl GELID, ale nechce se mi čekat měsíc na doručení.
EDIT Jak tak zjišťuji, tak chladič je nedostatečný :-|

Grafická karta - MSI N770 TF 2GD5/OC
--- Poměru cena/výkon, VGA Boost, Gaming App, chladič Twin Frozr IV, lepší než její konkurenti jako je Gigabyte. S největší pravděpodobností ji nehodlám vyměnit, pouze za předpokladu pádných argumentů :). EVGA a MSI patří mezi moje favority u graf. karet.

Operační paměti - Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
--- Vyměněno za Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600 s ohledem na pouhý rozdíl v CL časování.

Zdroj - Seasonic SS-550RM 550W
--- Gold certifikace, dostatečný výkon i po taktování a plném zatížení. Životnost a 5letá záruka.

Skříň - Zalman Z11 Plus s plným počtem větráků
--- Pro rovnoměrnou cirkulaci vzduchu přídám 2 do skříně. Prachové filtry.

HDD - Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
---Vzhledem k tomu, že PC bude na hry a na rychlosti naběhnutí systému mi nezáleží, volím jen HDD, bez SDD.

Celková cena vyjde na 26 008,-

Děkuji za Vaše případné rady či návrhy, moc si jich vážím.
Naposledy upravil The Shitman dne 18. 9. 2013 21:57, celkově upraveno 1
Důvod: opraven odkaz na seznam komponent
gammingzone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 9. 2013 21:22

Poddimenzovane chlazeni PC, poddimenzovana napajeci kaskada desky - 4GHz das, vic bych dlouhodobe asi nedaval. Spickova grafika, fajn pameti, super zdroj, smejdske ventilatory.

Cely koncept chlazeni, vcetne case, bych volil uplne jinak. Vykonove komponenty mas naopak +/- ok. Jo ... a napajeci kabel mas uz jeden u Seasonicu. ;)



Plus k otmu sestaveni: viewtopic.php?f=932&t=1140208
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gammingzone 18. 9. 2013 21:46

Dík, za odpověď,
větrák na cpu sem už vyměnil za Noctua NH-U12P SE2. Pokud bys měl, ale nějaké lepší řešení na chlazení, jak procesoru, tak třeba výměny skříně, popř větráků, tak sem s tím :-) . Problém je trochu peněžní limit. Už takhle je to 800,- přes limit. I když teda ušetřím 70kč za napájecí kabel :)

Co se týče sestavení, tak od czc mám už 2 sestavy PC doma a nikdy jsem s nimi neměl problém, všechno zapojeno, dráty svázány dohromady a připevněny ke skříni a reklamace probíhali v pohodě. Takže si nemám na co stěžovat.
gammingzone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 9. 2013 22:00

Noctua tam zbytečně vyčnívá. Ticho neřešíš a výkon ti sice dá, ale ne o moc vyšší než třeba Gelid Tranquillo nebo Freezer i30.

Ušetřené peníze připlať na desku. Ta ti při taktování pomůže víc. Klidně zůstaň u MSI a vezmi GD65 Gaming, čili o jeden model vyšší desku.

Zbytek OK. Skříň možná trochu výstřední, ale pokud se líbí...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gammingzone 18. 9. 2013 22:16

Gelid Tranquillo sem původně chtěl, ale dodání je až 22.10.2013.

Takže spíš ten Freezer i 30 akorát nevím jaký máš na mysli, s tímhle označením je jich víc (http://www.czc.cz/search?q-fulltext=Freezer+i30), ale asi myslíš tenhle Arctic Freezer i30 CO.

A ani u tý desky si nejsem jistý, kterou myslíš http://www.czc.cz/search?q-fulltext=MSI++GD45+Gaming, opět je jich víc, i vzhledem k tomu, že mám MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87 u které je napsáno, že podporuje výkonné procesory Intel čtvrté generace sem myslel, že bude stačit v klidu na taktování.

EDIT: Až teď sem si všimnul označení GD65, takže asi MSI Z87-GD65 GAMING - Intel Z87 , takže i když seberu 500 na chladiči, tak deska u desky je rozdíl 1000,- což znamená dalších 500 nahoru.

Omlouvám se, jak sem psal, nejsem v tom moc zběhlej. :-)

PS: Opravdu je to tak špatné s czc, mě dycky přišli jako solidní firma, ale tohle mě znejistili, když už chci utratit skoro 27k za PC :hm
Naposledy upravil gammingzone dne 18. 9. 2013 22:29, celkově upraveno 1
gammingzone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 9. 2013 22:29

Myslím obyčejnou i30 bez dalších písmenek. ;)

U té tebou jmenované desky problém nepochybně bude. To by nešlo dohromady, musíš mít Z87 chipset ale hlavně 1150 socket.
http://www.czc.cz/msi-z87-gd65-gaming-i ... 15/produkt
Slabší model není špatný, ale dlouhodobě vysoko přetaktovaná i7 na něj bude dost velká zátěž. Negativně se to projeví na životnosti. Vyšší model má silnější napájecí kaskádu procesoru, takže si nechá líbit podstatně víc.

Řešení jak obejít problém s CZC (a dalšími eshopy, ať CZC nekřivdíme) je jednoduché. Dát to sestavit někomu, kdo to nebere jen jako další kus, který musí během šichty udělat, ale má to jako koníčka - dělá to, protože ho to baví a proto si s tím vyhraje o dost víc, než chlapík v CZC. Profesionální práce není zadarmo, ale u takovéto sestavy se to v rozpočtu ztratí a výsledek rozhodně stojí za to. Lidí, kteří ti tohle můžou nabídnout, je jen na tomto fóru hned několik.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gammingzone 18. 9. 2013 22:38

Pořád nechápu tu desku :-) , dyť:

MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87
Extrémně výkonná základní deska pro hráče v provedení ATX podporuje výkonné procesory Intel čtvrté generace a poskytuje dostatečné možnosti rozšíření i nejnovější herní vylepšení (Killer E2200 síťové připojení, AUDIO i VGA Boost Super RAID a herní porty). Nový Socket 1150 pro procesory Intel Core i7, Core i5a Xeon E3; čipset Intel Z87; sloty: 3x PCI-E 3.0 x16, 4x PCI-E 2.0 x1; rozhraní: 6x SATA 6Gb/s, zadní konektory 4x USB 3.0 + 2x USB 2.0; video konektory: VGA + DVI + HDMI; 4x DIMM až 64GB DDR3 1600MHz (až 3000Mzh při přetaktování), GLAN, formát ATX.

obsahuje jak chipset Z87 potřebný k taktování i vhodny socket 1150 a procesor je i5 - Intel Core i5-4670K.

Nechat to sestavit u někoho, kdo to má jako koníček je sice poněkud lákavá, ale nikdo z mého okolí neznám a představa, že někomu, koho neznám dám součástky za tolik peněz si nedokážu představit. :oops:
gammingzone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 9. 2013 22:53

Já reagoval ještě na starou verzi toho tvého příspěvku. Editnul jsi to ve stejné minutě jako jsem já odesílal odpověď, navíc podle fóra dokonce po mě, jinak by informace o úpravě zůstala skryta. Původně jsi tam psal něco o chipsetu Z77, takže proto právě taková reakce. ;)

Deska... Podpora tam nepochybně je, v základních taktech by to jelo naprosto bez problému, ale pro přetaktování je prostě třeba mít desku s dostatečně dimenzovaným napájením, jinak si koleduješ o nestabilitu v plné zátěži a hlavně krátíš životnost poměrně drahého hardware.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 9. 2013 22:55

To ze neco nechapes, neznamena, ze to tak neni. Budto veris lidem se zkusenostmi, nebo marketingovym krasozvastum.

Stejne tak je to s tim sestavovanim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 18. 9. 2013 23:23

Vůbec bych se sestavení u CZC nebál, zadarmo ti to nikdo lépe nesestaví. U jiných eshopů za to dáš peníze a bude to nejspíše sestavené stejně, tedy normálně.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gammingzone 18. 9. 2013 23:28

To The Shitman: Jj, proto ta poznámka edit :)

Takže abych si to ujasnil, abych mohl taktovat procesor Intel Core i5-4670K, potřebuji na to ještě o třídu lepší desku? Po pravdě se v tom, už ztrácím :( Proč teda podmínka taktování je deska s chipsetem Z87 a pak to nejde taktovat?
Osobně nehodlám tlačit výkon k nejvyšší hranici, spíš ke zlatý střední cestě. Pokud to, ale nejde a jedná se o další 1000,- investici do desky, tak asi vezmu o třídu horší desku a netaktovací procesor Intel Core i5-4670.

To KineCZek: To že něco nechápu, znamená, že to možná chci vysvětlit, rád si, jak sem psal, nechám poradit, nechtěl sem se do nikoho navážet nebo kritizovat. Nikde nepadla zmínka o tom, v co věřím a obvykle nečekám lehce arogantní odpověď. Bez urážky.

Edit: Teď sem si přečetl tvoji zprávu, bohužel platí, co sem napsal výše:
Nechat to sestavit u někoho, kdo to má jako koníček je sice poněkud lákavá nabídka, ale nikdo z mého okolí neznám a představa, že někomu, koho neznám dám součástky za tolik tisíc bez záruky, si nedokážu představit. :oops:
gammingzone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satikcz 19. 9. 2013 00:11

Myslím, že zrovna třeba u Kineczka nebo ostatních, co se tu pohybují delší dobu a sestavují PC se bát nemusíš, pro člověka, co se tím živí se nevyplatí kazit si pověst :).

Bude to teď asi znít jako levná reklama, ale sám jsem si od něj nechával sestavit PC z komponent taky za cca 20-25K a nelituju těch peněz navíc za sestavení, i když jsem si předchozích 6 PC sestavoval sám. Sice jsem prvních pár minut, než se pustil do práce (sestavoval PC u mě), měl lehké obavy (když přicházel s dvěma igelitkama a nadával, že neměl kde zaparkovat :D ), ale když pak začal montovat, tak bylo vidět, že to nedělá prvně ;)

Jednak je ve skříni pořádek (kabeláž), mám jistotu, že je všechno zapojeno tak, jak má a hlavně ten počítač není za běhu vůbec slyšet ani v zátěži (i když tobě o hlasitost nejde).

Navíc ho pak i odladil - nastavil BIOS, nainstaloval OS, nastavil větráky, přetaktoval, vyzkoušel v zátěži a poradil spoustu věcí, který ani mě, člověka co PC používá 15 hodin denně (jsem spíš přes SW) nenapadnou/neznám...

Má to teda jednu nepříjemnou vlastnost - zjistil jsem, že mi lehce bzučej moje staré repráky, předtím to přes zvuk počítače nebylo slyšet... :)

TL;DR: Sestavení u Kineczka doporučuji (u dražších sestav) po vlastní zkušenosti.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2013 03:40

satikcz píše:když přicházel s dvěma igelitkama a nadával, že neměl kde zaparkovat



Taky bys mel rict, kde v Praze a v kolik v noci to bylo. :lol: Ono jit kilometr pesky ... prave s naradim atd v rukach...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gammingzone 19. 9. 2013 15:31

satikcz píše:Sice jsem prvních pár minut, než se pustil do práce (sestavoval PC u mě), měl lehké obavy (když přicházel s dvěma igelitkama a nadával, že neměl kde zaparkovat :D )


To je ovšem jiná, když si byl u toho, mě spíš šlo o to poslat někomu na účet 30k a čekat. Pokud bych si objednal komponenty sám a donesl si je k někomu, neviděl bych v tom problém, když bych byl u toho. :-)
gammingzone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2013 16:30

Pokud chces, posli mi soukromu zpravu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků