Kde registrovat doménu

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zmaslo 2. 2. 2014 19:38

Dobrý den,
chci si registrovat svou první doménu, respektive pojistit se, že mi ji do doby, než budu schopen nahrát nějaký obsah nikdo nevyfoukne. Prosím o tipy, kde dostanu nejlepší poměr cena/kvalita a informaci, zda lze pozdeji doménu převést k někomu jinému... obecně pokud víte o nějakém pěkném, aktuálním článku, zabývajícím se touto tématikou, prosím o sdílení.
Děkuji
zmaslo
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 2. 2. 2014 20:14

Nejnižší cena, kterou lze dnes dosáhnout, je 125 Kč bez DPH za rok. Nabízí ji hned několik registrátorů, jako Wedos, Gigaserver, Forpsi a možná další. Za sebe bych volil Wedos. Doménu převést lze, ale není důvod (pokud se v budoucnu neobjeví výhodnější nabídka), stačí upravit NS záznamy na servery s hostingem.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmaslo 2. 2. 2014 22:31

Díky, wedos vypadá slibně. Ještě se zeptám - když si koupím jak .cz, tak .com doménu a chci .cz přesměrovat na .com, musím platit dva hostingy?
zmaslo
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 3. 2. 2014 01:52

Wedos umožňuje přesměrování webu, dokonce je k doméně zdarma 100MB prostor. Obecně pak lze vytvářet aliasy. Ovšem pozor na to, že stejný obsah na dvou různých doménách může znamenat penalizaci ve vyhledávačích, proto je lepší přesměrovávat.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozzy 26. 2. 2014 17:54

Dobry den,
Dve ruzne domeny se stejnym obsahem lze mit nejlepe jako aliasy. V GWT se myslim da nastavit ktera domena je hlavni, aby nedoslo k pripadne penalizaci. Ohledne domen, ja vetsinou vyhledavam nejnizsi ceny na http://www.cenikdomen.com. Mozna se Vam to bude hodit.
bozzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 1. 2015 19:58

Někdo ze slevovy-kupon nám zamořuje fórum reklamním spamem, jak koukám (nevěřím, že by si honziknovak zakládal účet u zive.cz jenom proto, aby nám toto mohl sdělit, navíc do rok starého tématu a off-topic)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 1. 2015 22:40

Prosím příště o nahlášení takového příspěvku skrze vestavěnou funkci "Ohlásit tento příspěvek" - kdybych si to tu nepřečetl, nepřišel bych na to (a opravdu nečtu všechno). Děkuji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mildares 5. 8. 2016 04:35

Dneska už je celkem jedno kde regneš. Neni problém později převést doménu k jinému registrátorovi.
Mildares
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků