TV na cca 3m vzdialenost (web i Skype) do 1000,- eur

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vasilij14 20. 11. 2015 11:49

Dobry den. Chcem Vas poprosit o radu nakolko si planujem kupit novy TV a vobec sa v tom nevyznam tak sa obavam zlej volby. Viete mi poradit nejaky konkretny model (alebo viac modelov a znaciek). Jedine co viem je ze vzdialenost od sedacky k TV je cca 3m, chcem na nom v buducnosti vyuzivat skype (ano viem musim si dokupit kameru kompatibilnu s Tv), popripade zakladny webovy prehlidac. cena je do 1000,- eur. Za rady vopred dakujem.
Naposledy upravil MgX dne 20. 11. 2015 22:27, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
vasilij14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odlisny 22. 11. 2015 00:57

Sony Bravia KDL-49X8305C
100 Hz panel
Podpora kodeku H.265 HEVC
Ultra HD – 4K
2x HDMI 2.0, 2x HDMI 1.4
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2015 07:29

Naco mu bude na 3 metre 49" UHD? Radsej FHD ale s vacsou uhloprieckou. Napr. aj priamo od Sony 55W755c.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 22. 11. 2015 12:30

to je v pořádku, přidal jsi alternativu ve FHD, BTW mně taky stačí 40" na 3 m.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2015 12:39

Stacit mu moze aj 49 na tie 3 metre. O to nejde. Ide o to ze UHD nevyuzije kedze rozdiel neuvidi, takze zbytocne bude priplacat. To uz ked mu staci mensie, tak nejaka 48-50" FHD ho vyjde podstatne lacnejsie. A obrazovo to nebude o nic horsie. Skor naopak.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 22. 11. 2015 13:02

žádný program nevysílá v UHD, to je pravda. Ale jak to myslíš s tím, že si na tom obrazově nepolepší? Parametry jsou na vysoké úrovni. Nějaké problémy v příjmu oproti FHD? Lag či obdobně?
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2015 13:04

Ty píšeš jako člověk, který UHD viděl jen "z rychlíku". Promiň.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 22. 11. 2015 13:30

Nezlobím se, svým způsobem se přidávám k tazatelovi, není to nic proti ničemu. Dal jsem mu tip na dotaz, který tady dva dny visel bez povšimnutí, byla přidána alternativa, stačí jen přečíst a vyhodnotit. Já se přece neperu
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 22. 11. 2015 14:50

každopádně se nesmí moc rozkřikovat, že FHD televizor při stejných HW parametrech je obrazově lepší než UHD. To by výrobci UHD televizory museli radikálně zlevnit.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2015 16:27

Veď o to prave ide. Pri rovnakych HW parametroch obrazovo lepši nebude. To ani nikto netvrdil. Lenže pri rovnakych HW parametroch su UHD o dosť drahšie. A to je ten kameň urazu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2015 18:03

odlisny píše:každopádně se nesmí moc rozkřikovat, že FHD televizor při stejných HW parametrech je obrazově lepší než UHD. To by výrobci UHD televizory museli radikálně zlevnit.

Ano, já nemám nic proti UHD. Ale jestliže si za - řekněme - 30000,- koupím FHD anebo UHD, tak to UHD musí být zákonitě někde „ošizeno“. No a když někdo skutečně a radikálně a hned UHD nepotřebuje, pak se zbytečně může připravit o kvalitní FHD televizor.

Jo, jestliže si někdo pustí žilou a klidně dá za telku 60 a více tisíc... stav se mění. Ale pozor! Nic není dokonalé.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 22. 11. 2015 19:18

tak niektoré ,,vylepšenia "obrazu by mi až tak nechýbali ,najlepšie je zistiť čo vlastne tej UHD v porovnaní s cenovo podobnou FHD vlastne chýba a čo pribudlo
...drát
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků