Výběr mini počítače v krabičce aneb všemocná hračka

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 3. 2015 13:32

...A takhle to nakonec dopadlo. Jak už jsem psal, je to řešení pro kutily.
DSC01403.JPG
Celkový pohled

DSC01406.JPG
Front

DSC01408.JPG
Back
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2015 13:46

Krásná práce :) diky za review ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2015 20:45

Pěkné, pěkné, pěkné (pro mě fascinující)... a my ostatní si když tak koupíme USB Hub s napájením, aby... :-)
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 1. 4. 2015 07:07

Se nekdo ma, s 3D tiskem :)
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 4. 2015 08:40

3D tiskárna: Tak, tak, je to pohádka, když si člověk něco vymodeluje a za hodinu to má vytištěné v ruce.
Krabička je kupovaná, tištěné jsou jenom čela a úchyty HDD a Raspberry.

Ale ventilační otvory zadního čela by se daly udělat vrtačkou, tak jsem to udělal ve dně krabičky, uchycení HDD by nebyl problém udělat z hliníkových úhelníčků nebo ohnutého plechu a Malina by se dala uchytit šrouby přes distanční trubičky, takže jediná složitější věc je plošný spoj s vypínací automatikou (relé, pár tranzistorů, kondenzátorů a odporů a pojistky).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2015 18:56

vladimir píše:takže jediná složitější věc je plošný spoj s vypínací automatikou (relé, pár tranzistorů, kondenzátorů a odporů a pojistky).

Takže, jak jsi sám naznačil, už to není Malina, ale Ostružina :-)
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 2. 4. 2015 11:16

Dnes mi přišel R Pi2, takže o víkendu budu experimentovat, starý R Pi mi už 2 roky slouží jako Samba server, tak snad bude i nová generace spolehlivá. Máte tip na systém s nejrychlejší instalací a dobrou podporou? Jde mi hlavně o iVysílání, Prima Play a YouTube, event. přehrávání souborů z NAS (WD My Cloud), kdyby se podařilo nějak i HBO GO, tak to by byla vůbec bomba. Připojen bude v Gb LAN, ovládání bezdrátovou klávesnicí s touchpadem.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2015 21:00

Jestli se nepletu, tak Gb LAN nevyužiješ - R Pi2 rychlou síť neumí (10/100Mbit LAN).
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 2. 4. 2015 22:15

Jo, je tam jen 10/100 - což na streamovaní po síti stejně bohatě stačí. Stejně mi jde spíš o iVysílání apod., na přehrávání filmů mám Egreat R200S Pro (to má ostatně taky jen 100 Mb a stíhá).
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2015 22:35

Já nepsal, že to stačí/nestačí, jen jsem upozornil, že síť tam není v Tebou využívané rychlosti.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 7. 4. 2015 21:18

Mně se dařilo nejvíc s OSMC. Instalace jednoduchá, jako spadnout ze stromu a po přidání českých repozitářů (návod na netu) jsem rozchodil úspěšně jak iVysilani, tak i archiv Stream.cz. U toho mě překvapilo, že umožňují přehrátí videa ve fullHD (kancelář Blaník ve 1080p je fakt mazec :-D). Momentálně ho nemám u sebe, je u rodičů, ale o víkendu tam pojedu, tak když tak otestuju to, co budeš potřebovat vědět.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 8. 4. 2015 16:31

Nakonec jsem tam hodil OpenELEC a vše OK, až na občasné problémy s iVysíláním, některá videa nejdou přehrát ve vyšším rozlišení. To mi, pravda, zlobilo i na Egreat (xLive) – skoro se zdá, že to není chyba, ale vlastnost (na UPC).
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 6. 2015 10:38

Koukám se na Ebay vyrojily nabídky Raspberry Pi 2 s cenou v této chvíli od 370 Kč vč. poštovného (pravděpodobně napodobeniny, protože originály by měly být made in UK, nebo že by to tajně vyráběli v Číně a oni tam sjeli na výrobní lince pár kousků navíc :) ? ).
Například aukce 331573057776 nebo 331573054764
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 6. 2015 11:16

Zvláštní, že bych to risknul :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 3. 6. 2015 11:18

Taky o něm uvažuji na otestování, ale radši si zaplatím tisícovku z našeho eshopu.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků