Živě.cz

Přihlásit se
NTB do 15K z Taiwanu

Offline - Junior Profil 
12. 10. 2017 18:22 Odeslat příspěvek
Zdravím,
mám několik naléhavých proseb ohledně pomoci s výběrem nového notebooku. Na mém stávajícím NTB Lenovo T60 mi zhasíná displej - nejspíše vadný inverter či CCFL, podle toho, co jsem zjistil. Nic fatálního, ale problém je v tom, že stroj je starý 11 let a hlavně, že jsem v zahraničí - Taiwan.

A právě i kvůli destinaci zvažuji koupi nového stroje zde. Preferuji sice Lenovo či DELL, ale ASUS nebo ACER by zde mohl být výrazně levnější. Známá mi doporučila tento eshop: http://www.tkec.com.tw/dic2.aspx?cid=11 ... &hid=81875 Snažil jsem se tedy porovnat ceny různých strojů, ale neuspěl jsem. Jde o to, že i když mohou být 2 počítače totožné co se týká parametrů, jejich označení na Taiwanu je zcela odlišné od toho v Česku. Má hlavní prosba tedy zní, zda-li je někdo schopný "rozkódovat" jejich značení a pomoct mi tím s jejich srovnáním. Případně se přímo podívat na parametry určitého stroje a porovnat je s obdobným strojem u nás. Co se ceny týká, vycházím pouze z toho, co jsem slyšel, a tak se před koupí potřebuji ujistit, že cena tady je nižší nebo při nejhorším stejná jako doma.

Další část prosby spočívá se samotným výběrem notebooku. Můžete mi, prosím, doporučit něco v rozmezí 10-15 tisíc Kč? Určitě potřebuji 15,6" monitor a vyměnitelnou baterii. Není třeba SSD, jen možnost vyměnit původní disk za vlastní SSD. Skvělá by byla možnost vyměnit DVD ROM za optical bay s druhým HDD. Displej preferuji matný. Uvítal bych numerickou klávesnici. Hry nehraju, notebook potřebuji na práci. RAM 4 GB a více. OS není nutný. Nějaké nápady?

Děkuji za veškerou pomoc.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
13. 10. 2017 08:19 Odeslat příspěvek
Co zaruka? Notebook koupeny na Taiwanu ti v CR nemusi opravit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies