Živě.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

PC-audio produkce - ULN, stabilní, trvanlivé, upgradovatelné

Offline - Junior Profil 
12. 3. 2018 11:38 Odeslat příspěvek
Python.p píše
Ad. záruka. Ze zákona je 30dní na vyřízení reklamace. Pokud by odešla třeba deska, tak koupí jinou, než se reklamace vyřeší? Kvalita komponent je jedna věc, NBD servis věc druhá.

Ja to tak resil, skoncil jsem se trema deskama... :D

KineCZek píše
...Produktak rano v pul desate prijde do prace, uvari si kafe ... a omrkne ceny u konkurence a ceny v distribuci. A kdyz se mu zda, ze by mohl zdrazit, udela to. :D

Chudak produktak, v pul desaty uz v praci, tou dobou jeste vetsinou spim :D
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2018 19:01 Odeslat příspěvek
Zdravím po menší pauze, kterou jsem strávil studiem všeho možného ohledně výběru HW, jakkoli je mi jasné, že to jen tak rychle všechno nepochytím.
Každopádně jsem dospěl k nejspíše finální konfiguraci, se kterou mě tady ukamenujete, protože je v mnoha ohledech méně výkonná, ale volím tak proto, že přidaná hodnota mnoha komponent má z mého pohledu na práci tohoto typu minimální přínos.
Hodně si ale cením sdíleného košíku na Alfa, který mi dobře posloužil jako výchozí inspirace, od které jsem se odpíchl (akorát jsem skončil trošku jinde :)
Napíšu tedy za mě finální komponenty a důvody, proč jsem tak zvolil (můžete se mi pokusit rozmluvit, budu rád) :)

- procesor jsem snížil z 8700K na 8700, protože jak jsem psal, nebudeme taktovat a bez taktování jsou na tom tyhle procesory prakticky stejně. Pro taktování by byla nutnost další investice do chlazení / práce / času / delidu = ztráta záruky a výsledek jsou nějaká procenta navíc, která uživatel zaznamená jen v případě, že bude časy měřit na stopkách... To už se vyplatí v budoucnu buď skočit na případné nové osmijádro nebo celou novou desku a procesor
- zdroj jsem změnil na Seasonic Focus Plus Platinum - 550W, do určitého výkonu se jako onen Corsair chladí pasivně, takže taky tichý a obecně mám známé, kteří na Seasonicu jedou celou věčnost a považuju je (i dle informací na webu) za nejkvalitnější
- chladič Noctua NH-U14S, měl by být ze všech nejtišší, je menší a chladí taky dobře (na netaktovaný 8700 by měl stačit).. tady to možná přece jen šoupnu do jistoty v podobě D14 nebo D15
- desku jsem dal dražší ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING kvůli vestavěnému Wifi a Bluetooth, údajně má oproti Z370-F i některé části kovové namísto plastu, jinak prý vše identické (kvalitní)
- rozdíl NVME vs SSD u systémového disku pro mě není tak velký, aby to obhájilo o tolik vyšší cenu, přijde mi efektivnější ušetřené peníze vložit např. do kapacity RAM, tedy jsem nechal Samsung SSD 850 Evo
- 1TB SSD na data je stejný problém, raději za tu cenu větší kapacitu, třebaže to bude jediná komponenta, co nejspíš půjde slyšet - jestli se projekt otevře za vteřinu nebo deset vteřin, nehraje u hudební produkce roli, je to krok, který se dělá jednou za čas, zvolil jsem WD Purple kvůli nejmenšímu hluku
- skříň jsem dal Fractal Design Define R5, protože má zásuvky na optickou mechaniku (v tomhle oboru bohužel pořád nutnost) a čtečku paměťových karet... oboje může být externě, ale hledat to po šuplíkách mi nepřijde praktické. Navíc má tahle skříň seshora 4x USB, namístou dvou u Define C.

Tohle mi přijde jako rozumná sestava, pokud tam tedy nehrozí nějaká nekompatibilita, ale snad by neměla...?
Koukal jsem taky na X299 kvůli možnostem upgradu na procesory s ještě více jádry, ale řekl bych, že tato sestava nějakou dobu bude stačit a pak se stejně pohne dopředu i všechno ostatní, tak bude výhodnější rovnou koupit moderní desku i procesor.

Taky jsem v rychlosti proletěl možnosti platformy AMD, ale mám takový pocit (možná neoprávněně), že pokud mi nejde o surový výkon, je Intel větší jistota co do stability / kompatibility a myslím si, že v programech, které používá, se stále vyplatí spíš vyšší výkon na jedno jádro než jejich počet.

Celý seznam, který mi můžete omlátit o hlavu, je zde
https://www.czc.cz/b469rnmv8ui129964lldi36g57/seznam

Každopádně všem moc děkuju!


Offline - Je to rebel! Profil 
13. 3. 2018 21:41 Odeslat příspěvek
Teoreticky možná, ale prakticky nejsou. Dobře tvoje volba.

Zdroj, cajk.

Větší parádu než NH-U14s udělá delid a freezer 33. (za stejný peníz)

Pokud potřebuješ v PC WiFi a BT, tak ok.

Tak vem prosím aspoň KVALITNÍ SSD, a né křáp v podobě EVO.

HDD, seš si jistej, že bude ukládat "dlouhá data" ? Videa? A tak? Jinak jsi zvolil ÚPLNĚ špatný disk. Klasickej modrej WD udělá lepší službu.

DVD ROM, ok, ale vem Samsung, LG brzdí boot.

Do té R5 osaď všechny pozice ventilátory. Ta GK potřebuje aspoň trošku průvan.

X299 je nesmysl, pokud bys jej potřeboval, moc dobře by jsi to vědel.

AMD momentálně asi ne.


Offline - Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor Profil 
14. 3. 2018 08:17 Odeslat příspěvek
Jednoduse, v heslech, ale podepisu se pod to.


Offline - Moderátor Profil 
14. 3. 2018 11:29 Odeslat příspěvek
ještě pořád sem nepochopil, proč někteří chodí pro radu a odchází stejně se svým návrhem^^

silná většina tvých změn, jen zbytečně podkopává veškerou snahu tady.

Nahradit NVMe SSD za tu parodii na SSD EVO samsungem mě stačí k tomu, abych věděl, že nemá smysl se tady snažit dál někam přemlouvat.. Kdyby tam bylo aspoň kvalitní SATA SSD, ale EVO? Vážně?


Offline - Je to rebel! Profil 
14. 3. 2018 11:42 Odeslat příspěvek
Ono je kvalitní. Prvních 7 vteřin :D :D :D


Offline - Junior Profil 
14. 3. 2018 11:43 Odeslat příspěvek
Možná jsem slepý nebo nevidím, ale nikde jsem nenašel, jaký SW bude používat. Přesto všichni ví, jaký HW nutně potřebuje.


Offline - Je to rebel! Profil 
14. 3. 2018 11:47 Odeslat příspěvek
Tazatel psal výkon na jedno jádro, tedy Intel a od toho se vše odvíjí. A v našem vesmíru EVO není dobrý disk. A v dnešní době je stále největší brzdou disk, tedy i odezva. Takže NVME je zase o kousek dál jak SATA. Ano odezva, nemluvím tu o maximálních hodnotách čtení a zápisu, protože ty nikoho rozumného nezajímají.

PS. Máme i nějaké ty zkušenosti.

PS2 pokud máš něco k tématu, radu, postřeh, cokoliv, tak prosím.


Offline - Junior Profil 
14. 3. 2018 13:10 Odeslat příspěvek
Citace
Tazatel psal výkon na jedno jádro
Myslíš toto?
Citace
Stejně tak procesor nechci taktovat (kvůli té stabilitě a navíc výkon pro něj není až tak zásadní)

Citace
A v našem vesmíru EVO není dobrý disk

Nevím, jak jsi došel na to, že doporučuji EVO. Nehodnotím HW podle délky záruky ani oblíbenosti na FB nebo jiných forech, proto bych si EVO nikdy nekoupil ani bych ho nikdy nikomu nedoporučil.

Na tom, že bez znalosti náročnosti SW se nedá postavit kvalitní a vyvážená sestava, trvám.


Offline - Junior Profil 
14. 3. 2018 13:19 Odeslat příspěvek
To byla asi reakce na můj výběr, na EVO čtu všude kladná hodnocení - je tam nějaký konkrétní problém, proč ho nedoporučujete?


Offline - Moderátor Profil 
14. 3. 2018 13:48 Odeslat příspěvek
na EVU jediný co je dobrý je marketing.. ten Samsung zvládl na jedničku.. ale to je asi tak vše.. je udělaný tak, aby zvládl dobře benchmarky.


Offline - Junior Profil 
14. 3. 2018 14:07 Odeslat příspěvek
Opakuji tedy otázku - můžete mi konkrétně napsat, v jakém ohledu není vhodný? Příklad: vysoká poruchovost, zahřívá se, atd...?


Offline - Junior Profil 
14. 3. 2018 15:50 Odeslat příspěvek
hodil jsem dotaz do mistniho vyhledavace a vyplivlo to na me prispevky od Matyska. Skoda, ze sem uz nechodi... sice jsem mu obcas vubec nerozumel, ale narovinu rikam, veril jsem mu :)

je to sice o starsi verzi Samsung EVO, ale i tak si myslim, ze bych to domu moc nechtel.

viewtopic.php?f=940&t=1216550&st=0&sk=t&sd=a&start=30


Offline - Je to rebel! Profil 
14. 3. 2018 16:13 Odeslat příspěvek
Výkon. Již brzy mi snad vyjde článek kde se o tom rozepisuji, pardon, jak pro debílky. Ale mrkni třeba na tohle. Zápis 5000MB dat. To co psal Matysek stále platí. Respektive to začíná platit čim dál tím víc. Dobré MLC už nejsou, TLC + cache jsou všude. No, já se mu nedivím. Nebo spíš to chápu.

Modrá je čtení, oranžová zápis. Ohledně odezvy je i v mírné zátěži na tom taky hůř. Tam kde třeba Savage má 10ms, je RVO na 16. A to ještě nebyla pořádná zátěž.

Přílohy

12-bøezna-2018_10-52.png
12-bøezna-2018_10-52.png
[ 102.72 | Zobrazeno 43 krát ]
Offline - Junior Profil 
14. 3. 2018 16:54 Odeslat příspěvek
Okej, proletěl jsem si odkazy a asi (spíš určitě) nemám znalosti tomu porozumět, ale pokud jsem to pochopil, tak šlo o problémy s EVO 840, tedy diskem skoro 5 let starým, kde se problém po updatu firmwaru opravil? I když Matysek psal, že ne všem, vím... Jeho využití disku (virtualizace apod) každopádně není úplně to, co se u tohoto PC bude provádět a když jsem proletěl recenze běžných uživatelů (což bude po stránce disku i náš případ) na všech možných serverech, a to včetně long-term review, moc problémů jsem nezaznamenal, rozhodně ne větší, než u konkurence. Myslím, že u takhle populárního výrobku by se o potížích všude psalo, zase tak dlouhé prsty marketing nemá. Ale tím nechci zpochybňovat odbornost vaši nebo Matyska - taky je možné, že ne vše, co naměřil, běžně zákazník pozná... což je naprd, ale pokud to vážně poznat není, tak je to vlastně jedno, ne?
Objednávka byla každopádně provedena už předtím, než jste možné problémy s EVO naznačili, takže uvidíme a případně vám dám za pravdu :)

Každopádně díky :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 37 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies