Živě.cz

Přihlásit se




Dešifrování 8TB disku BitLocker 256-bit šifrování.

Offline - Junior Profil 
6. 10. 2017 18:19 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
včera jsem chtěl nainstalovat jiný OS. Spustil jsem dešifrování 8TB disku z cca. 80% zaplněný datama. Bohužel PC je puštěn už déle jak 24 hodin a stále probíhá dešifrování jednotky 32% chci se zeptat zda je možné tohle dešifrování urychlit?

V novém OS nebudu mít BitLocker k dispozici tak mám strach, že se k datům nedostanu. Musím tedy počkat další cca. 2 dny než dojde k úplnému dešifrování jednotky HDD?

Nešlo by to udělat pak v novém systému přes jiný program kdy dojde dešifrování? Dnes mám na to čas, tak se mi nechce čekat dva dny.

Za každou radu budu vděčný.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
6. 10. 2017 18:51 Odeslat příspěvek
Rychlejší bylo HDD prostě vyčistit pomocí diskpart.
A v novém OS obnovit data ze zálohy.


Offline - Moderátor Profil 
6. 10. 2017 18:53 Odeslat příspěvek
Pak máš taky možnost data zkopírovat na nějaké nešifrované uložiště (např NAS). Ale obávám se že 8TB se stejně bude kopírovat dlouho.


Offline - Junior Profil 
6. 10. 2017 18:58 Odeslat příspěvek
No já nemam kam. Používám RAID 1 SSD 500GB a tam mám právě OS. A jako datové uložiště mám jeden HDD 8TB a mám ho skoro plný. Tz. že nemam kam ani zkopírovat ty data.

Já se nejvíc bojím toho, že když to teď vypnu a nastartuju PC přes USB 3.0 a nainstaluju systém, že ten disk bude nečitelný, nebo zašifrovaný a k datům se nedostanu.

No já teda asi počkám, ale zatím je to pořád na 32% je to extrémně pomalé.


Offline - Je to rebel! Profil 
6. 10. 2017 19:39 Odeslat příspěvek
V pohodě, naformátovat a data vytáhnout ze zálohy.

Pokud je máš jen na jednom disku tak jsi hlupák.


Offline - Junior Profil 
6. 10. 2017 19:44 Odeslat příspěvek
Jsem hlupák!


Offline - Je to rebel! Profil 
6. 10. 2017 19:57 Odeslat příspěvek
Tak pak se pouč, dělej zálohy a počkej až se ti disk dešifruje, není způsob jak to urychlit. Jsou jen způsoby jak tomu předejít, ale na to už je pozdě.


Offline - Junior Profil 
6. 10. 2017 20:16 Odeslat příspěvek
Dobře. Děkuji za rady. Počkám tedy cca. 2 - 3 dny než se dešifruje. Psal jsem i přímo na MS fórum a tam mi bylo řečeno že použitá šifra kterou jsem zvolil je silná, ale déle to trvá než se to dešifruje. Je prý možnost si dokoupit do OS BitLocker, ale je to drahý. Počkám si. Ještě jednou děkuji.


Offline - Pokročilý Profil 
6. 10. 2017 20:43 Odeslat příspěvek
prof.j.v píše
nemam kam ani zkopírovat ty data

=> nezálohuješ => nezajímavá data. Důležitá data se zálohují.
Mohl jsi prostě jen HDD vyčistit. Práce na pár minut.


Offline - Junior Profil 
8. 10. 2017 10:32 Odeslat příspěvek
Mas procesor s HW AES? To dost pomuze.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies