http://badoo.com - co to je

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 2. 6. 2009 15:54

Dnes mi přišel mail (seznam neodfiltroval) s tím, že mi někdo posílá zprávu na http://badoo.com. Tam jednoduchý formulář a po vyplnění finta s tím, že kontrola mailového serveru, kde mě naskočila moje mailová adresa a požadovali po mě heslo na můj účet. Samozřejmě nakašlat, server se tvářil něco jako libimseti atd.
Máte s tím někdo zkušenost, co to je zač?
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Walker_CZ 2. 6. 2009 16:09

Mně to přijde jako mišmaš Face a Seznamky :o)
Walker_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 6. 2009 16:56

MMKS píše:Dnes mi přišel mail (seznam neodfiltroval) s tím, že mi někdo posílá zprávu na http://badoo.com. Tam jednoduchý formulář a po vyplnění finta s tím, že kontrola mailového serveru, kde mě naskočila moje mailová adresa a požadovali po mě heslo na můj účet. Samozřejmě nakašlat, server se tvářil něco jako libimseti atd.
Máte s tím někdo zkušenost, co to je zač?

hmm možná něco jako hi5.com když říkaš že ti přišel mail od nich i když ses tam neregistroval :-)) .. hi5.com je taky proslulé spamováním všude možně, co mě ale překvapuje, je to že hi5.com i to badoo.com je v češtině :D ..
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 6. 2009 22:23

Také mi to chodí. Zdá se mi, jako by to mělo nějakou spojitost s Facebookem. Ale jistý si tím nejsem.
Nové působiště viz info pod avatarem. Přijďte za starou živáckou partou na její novou adresu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 2. 6. 2009 22:32

taky mi to doslo...dalsi otravny spam
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nansy 2. 6. 2009 22:41

Mě to přišlo také vícekrát anglické emaily a pak od známé,že mě posílá tu adresu. :-[
Nansy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filip Novák 3. 6. 2009 16:01

Badoo.com patrně využil vcelku jednoduchý způsob, jak získat kontakty a informace o uživatelích - vytvořil facebook aplikaci. Ono upozornění „Tim, že aplikaci XY povolíte přístup, umožníte, aby tato aplikace získávala informace z vašeho profilu, fotky, informace o vašich přátelích a jiný obsah potřebný k jejímu fungování.” nebude pro srandu králíkům, takovéto případy zneužívání informací získaných pomocí neoficiálních facebook aplikací za účelem spamu se budou jistojistě množit.
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anonymous_ 10. 6. 2009 15:12

Nevim, kazdopadne to nebude cerpat pouze z facebooku.
Me to prislo "od kamaradu", co rozhodne facebook nemaji (a sam blbost, jako fb take nemam) - pritom vek byl treba i uveden spravne.. Takze nevim, jakou db to ma, ale pouze fb to neni urcite..

Kazdopadne pote, co me prisel druhy spam od nich - ackoliv jsem kliknul na unsubscribe link - hodil jsem si novy filtr specialne pro @badoo.com .. tu pulminutu jsem jim obetoval :)
Anonymous_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welby 11. 6. 2009 06:56

U spamu bych ani na žádný "unsubscribe link" neklikal. Nemyslím si, že by plnil ten účel, pod kterým vystupuje. Řekl bych, že je tak možná dobrý k tomu, že jim potvrdíte, že vaše e-mailová adresa je aktivní a tudíž vhodná pro zasílání spamu... :--
welby
Junior

Odeslat příspěvekod kvetkas 11. 6. 2009 19:26

nemám z toho vůbec dobrý pocit.... už mě pár kamarádů volalo, co jim to posílám za kraviny:((( Kontakty to přebírá určitě z mailové schránky na seznamu, nevím, jak se dá registrace zrušit. Zadám smazat a pořád to píše - chybné heslo :twisted:
kvetkas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod galee 12. 6. 2009 09:42

Můj blog o bezpečnosti, hackingu, webdesignu, Windows Mobile aj.: viz ikona webu
galee
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 12. 6. 2009 10:17

Zjevne je to sberna adres pro spamboty.

Nekdo se necha nalakat, podiva se zda jeho kamarad@server.cz neni registrovan v "Bad Ou Ou" a dalsi adresa je v seznamu. O tom ze nekdo dobrovolne zada prihlasovaci udaje k seznam,centrum, gmail a pod nemluve - i kdyz pevne verim ze jde opet primarne o vybagrovani kontaktu z mailu a adresare a ne o kradeni identity ...

***** to az sem

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 6. 2009 19:58

Sakra už mi to taky doputovalo na mail :(
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wame 13. 6. 2009 20:11

Bari007 píše:Také mi to chodí. Zdá se mi, jako by to mělo nějakou spojitost s Facebookem. Ale jistý si tím nejsem.

To je klidně možný... Přišla mi od toho pozvánka že mě kámoška zve ať se připojím... Tak kámoška nevěděla co to je a fotka která u toho byla přiložená tak byla její profilová na Facebooku...
AMD Phenom 9950 / 4GB RAM / NVIDIA GeForce 9800GTX+ / 500GB Hdd / Windows Vista Home Premium 64-bit / ADSL O2 8Mbit
wame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 13. 6. 2009 22:39

Mně tohle přišlo od známýho z normálního emailu tak jsem se koukl a hle, najednou jsem byl registrovaným uživatelem. Dal jsem smazat registraci a zatím je klid. Jsou to asi tři týdny. Regnul jsem si tak pro jistotu fiktivní nick a zcela jiné heslo. Email to ale zná a nic zatím neposílá.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Další stránka