Instalace Bluetooth na Pc

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Prezidentik 22. 12. 2009 18:51

Čau,
dneska jsem si byl v T-Mobilu koupit nějaký bluetooth k Pc.
Prodavačka mi řekla, že mají jenom tento, tak jsem si koupil -> http://www.alza.cz/bluetooth-usb-adapte ... d68981.htm ,
když jsem však přišel domů, tak jsem přišel na to, že v balení není žádné Cd, abych si mohl nainstalovat nějaký software .
Já jsem nikdy s něčím podobným nepracoval, takže si s tím nevím rady.
Ale vím, že když Bluetooth zastrčím do do USB, tak to po mně chce pořád nějakou instalaci...

Poradí mi někdo, co s tím?
Díky :)
Prezidentik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 22. 12. 2009 22:19

tak ji v tom pruvodci proved. "dale", dale, apododobně. jestli máš win xp min SP2 (možná i sp1 a možná i bez SP - zapomněl jsem), tak ty mají jakési základní ovladače a základní veci fungují.

nebo mužeš naistalovat univerzální ovladače. každý je jiný, jiný vzhled, každý tu a tam něco nepodporuje. výběr je z :
- bluesoleid
- Widcomm (do win xp a asi i vista se instaluje složitě a chce to návod, na který mám odkaz v záložkách. )
- Edimax motorola.
víc si ted nevzpomínám. vše placené.

jestli nejsi počítačově zdatný a nebo potřebuješ jen základní funkce, zkus nejprve ty integrované v systému. ušetříš si spoutu nervů! vím o čem mluvím, BT je obecně o nervy.
Od teď, ať už někdy moje dcera udělá cokoli, to poslední co udělám je, že vytočím 158. Nemám zájem, aby mi dceru Policie zabila, jako to udělala s tím klukem na D1.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 22. 12. 2009 22:24

doguloval jsem ti výrobce: :
http://sklep.platinet.pl/AKCESORIA-USB_ ... 4,%29.aspx
ten tvuj už asi nemá.

ovladač přímo od výrobce ke stažení nemohu rychle najít. http://www.platinet.pl/
Od teď, ať už někdy moje dcera udělá cokoli, to poslední co udělám je, že vytočím 158. Nemám zájem, aby mi dceru Policie zabila, jako to udělala s tím klukem na D1.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 22. 12. 2009 22:29

co si matně vzpomínám, edimax by mohl být zadarmo http://www.nodevice.com/driver/company/ ... twork.html . ale jak jsem říkal, nejprve zkus ty integrované a když to poběží, víc do toho nešrourej.good luck
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prezidentik 23. 12. 2009 10:33

Včera jsem se s tím několik hrál, avšak nepodařilo se mi Bluetooth zprovoznit.

Jenom se mi podařilo nainstalovat programy BlueSoleil a taky Widcomm.

Nejspíše, ale bude problém s Bluetoothem, jelikož když ho zapojím, tak mi dole v pravo v liště vykočí, že byl nalezen nový hardware a taky když dám Ovládací panel > Systém > Hardware > Správce Zařízení, tak se mi tam taky normálně zobrazí.

Nechce mi někdo poradit co mám udělat? (nejspíše co mám nainstalovat, aby ten počítač ten BT správně rozpoznal)?

Nějaké informace o Bluetoothu :
Celý název : OMEGA Bluetooth USB adaptér Class I v2.0 http://www.alza.cz/bluetooth-usb-adapte ... d68981.htm
Výrobce : Omega
Když ho zastrčím do Pc, tak mi to píše: Bcm92035dgrom

Díky :)
Prezidentik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 23. 12. 2009 11:19

Jakou mas PRESNE verzi windows?

XP SP2 podporuji BT nativne
Vista take + ovladace si VETSINOU stahne z Windows Update

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod audis 23. 12. 2009 11:24

kdyz se v spravci zarizeni normalne zobrazi, tak asi funguje. nebo co nejde? nechapu. take kdyz je pripojen, by mel mit v systray modrou ikonku bluetooth. mluvim o tech nativnich ovladacich.

jestli jsi zkousel jine, jine odinstal, oprav registry a vycisti pc sw Ccleaner, restart, znova cisteni a registry, restart, zkus zapojit bt za ucelem provozu na nativnich.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 23. 12. 2009 11:54

to ze je videt zarizeni v devicemanageru je podminka nutna (zarizeni rozeznano) nikoliv postacujici. Samozrejme musi byt funkcni bluetooth stack, at uz nativni (MS) nebo od 3. strany (widcom, bluesoleil, toshiba, cojavim) a samozrejme jen jeden aby se nepretahovaly :) !

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Prezidentik 23. 12. 2009 13:03

Miroslav Pragl píše:Jakou mas PRESNE verzi windows?

XP SP2 podporuji BT nativne
Vista take + ovladace si VETSINOU stahne z Windows Update

MP

No tak mám XP, ale mám Service Pack 3, vadí to? :-))
Prezidentik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prezidentik 23. 12. 2009 13:06

audis píše:kdyz se v spravci zarizeni normalne zobrazi, tak asi funguje. nebo co nejde? nechapu. take kdyz je pripojen, by mel mit v systray modrou ikonku bluetooth. mluvim o tech nativnich ovladacich.

jestli jsi zkousel jine, jine odinstal, oprav registry a vycisti pc sw Ccleaner, restart, znova cisteni a registry, restart, zkus zapojit bt za ucelem provozu na nativnich.

Aha, chtěl jsem zkusit odinstalovat Widcomm, ale nějak to nejde, vždy to píše - Setup initializaton Error ('setup.exe') ... 8-S
Prezidentik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 23. 12. 2009 13:28

odinstaluj v nouzovem rezimu windows. po restartu mackej F7 a F8 stridave (nevim ktera je spravna) a spust windows ve Stavu nouze a odinstaluj. jestli jsi tonedelal nikdy, pochopis jak se spousti stav nouze, neboj
audis
Mírně pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor