Optimalizace Win7 zbytečné programy?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 1. 2010 01:17

V souvislosti s timto ematem se zeptam na jednu vec,na kterou se nazory ruzni?

Je dobre pouzivat optimalizacni programy typu TuneUP Utilities,CCcleaner,WinOptimizer Ashampoo,PC Booster a dalsi?

Napriklad jedni o TuneUP tvrdi ze i v jednoduchem rezimu citelne zasahuji do systemu cistenim registru,kompletni udrzbou optimalizaci TuneUp 1-Click Maintenance,Registry Cleanerem atp(,a druzi si je nemuzou vynychvalit,jaky na to mate nazor vy?

Kdyz mam Win7 x64 nemam pouzivat jen a pouze systemove nastroje tedy Cisteni Disku a defragmentaci?
Proc podobne nastroje jako treba TuneUP nenabizi Microsoft,ze by na tom neco bylo???
Cheetah007

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 1. 2010 03:49

CCleaner v jednoduchým režimu použít můžeš, když nic jinýho, alespoň ten bordel nemusíš mazat manuálně...

"čištění registru" je placebo...ikdyby obsahoval několik megabajtů nadbytečných záznamů, na výkonu systému se to nijak neprojeví...

a pokud je v registru nějaká chyba, čističem ji nevyřešíš...

jediná užitečná akce, spojená s registrem, je jeho defragmentace...

a v souvislosti s tímto tématem sis měl položit samostatnej dotaz, tohle vlákno má sloužit jako rychlej přehled jednoduchých návodů a rad, ne pro nějaký debatování...

takže až se to bude promazávat, vůbec nebudu tento svůj příspěvek postrádat...
internetový nihilisty střílím na potkání...jsi si jistej, že dokážeš ustát aspoň jeden zásah a získat tak čas na útěk, než znovu naláduju?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 1. 2010 07:12

Pár lidí se už k rozdrbání OS pomocí TuneUp přiznalo, takže asi bez pořádné zálohy do toho nesahat.
Jack111: Brejle jsou vynalez z poslednich desetileti. Driv se lidem zrak nezhorsoval.
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 1. 2010 20:27

kernel_panic [passed]
Díky.No s těmi registtry je to zajímavý a máš pravdu že na výkon to vliv nemá....rozdíl jsem nezpozoroval,registry prostě k WIN patří se vším coto obnáší a třeba po čisté instalaci Win7 mi tune-up hlásil snad 40problémů,jako neplatné cesty,chybějící zástupce a td. Užitečný je jejich deftrag,stejně jako čičtění disku vče podrobně v jednom okně a defrag disku jako takového,co si myslíš třeba o programu na defrag Defraggler od stejných autorů (Piriform) jako CCleaner???
Cheetah007

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 1. 2010 20:35

defraggler není špatná utilita, ale optimální defragmentaci v prostředí systému windows umí jenom nástroj systému windows, jak už píšu poněkolikátý...

defraggler totiž neumí brát v potaz prefetch data...soubory pak sice defragmentuje, ale jejich první načení nebo spuštění se může paradoxně prodloužit, protože nebude přesně tam, kde ho systém očekává na základě prefetch záznamů...
internetový nihilisty střílím na potkání...jsi si jistej, že dokážeš ustát aspoň jeden zásah a získat tak čas na útěk, než znovu naláduju?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Cheetah007 7. 1. 2010 07:14

O.K dik za vycerpavajici info.V poslednim CHIPu je recenze nekolika defragmentacnich programu a treba ten defaultni z WIN skoncil na poslednim miste,ale jak pises mel by stacit.Zkousel jsem Q-Q Defrag,je dobry stejne jako Diskeeper ale s trochu neprehlednym ovladanim,navic je tam spousta metod defrag jako podle mista,pristupu,stealth atd....kterou z nich ale vybrat aby byl vysledek co nejlepsi jsem nezjistil.....umi ten z WIN take defragmentovat misto na disku?

Doporucil by jsi mi z vlastni zkusenosti nejakou alternativu free nebo placenou k nastroji z WinXP/Vista/7?

:arrow: EDIT:
Ohledne TuneUP priznam se pouzivam jej od verze 2004,pak jsem si dal 2008 a ted 2009 ktera se mi zda perfektni.
Chtel jsem si legalne koupit 2010 ale jeste ze jsem to neudelal....podle me se vubec nepovedla,ma sice par funkci navic (Treba jakysi Turbo Mode--Zadnej rozdil hjsem tedy nezaznamenal...) ale ovladani nic moc.....je to neprehledny a vubec nevim kde co je.

Nasel jsem schopnej program v cestine a kupodivu free s nazvem Glary Utilities ktery se tuneup a dalsim hodne podoba.
Na defragmentaci registru mam Registry Defrag a slape v pohode.
Cheetah007