Problém s Touchpad - nefunguje pravé tlačítko a scrollování

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod petbrick 24. 7. 2010 11:41

Zdravím.Vlastním notebook Toshiba Satelite Pro A 200 (stáří 2 roky) a protože používám myš se kterou žádný problém nemám tak jsem teprve nedávno zjistil že mi nefunguje touchpad konkrétně nefunguje mi pravé tlačítko a scrollování a od té doby mi to nedá spát(v minulosti vše fungovalo tak že nevím od jaké doby).Levé tlačítko funguje jak má a pohyb ukazatele na ploše je také v pořádku.Ovladače jsou aktuální.Co jsem zjistil a co je pro mě záhadou je to že touchpad je zcela funkční jen ve chvíli kdy zapnu notebook a jen do té doby než naběhnou všechny komponenty po té ,pravé tlačítko a scroll přestanou fungovat.Je to tím to že nějaký SW nebo HW začne funkci pravého tlačítka a scrollu blokovat???Poradí někdo co s tím a jak nato???Díky
Naposledy upravil wizaard dne 24. 7. 2010 14:47, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
petbrick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 12:23

Jaký je operační systém? Jaké ovladače touchpadu jsou nainstalované? Objevují se nějaké hlášky v prohlížeči událostí?
Nové působiště viz info pod avatarem. Přijďte za starou živáckou partou na její novou adresu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petbrick 24. 7. 2010 13:05

Zdravím
Popis ovladače: Synaptics PS/2 Port TouchPad
Datum ovladače: 20.3.2009
Verze ovladače: 12.2.11.0
Jinak co se týče prohlížeče událostí tak v tom se moc neorientuji,jsem laik.
petbrick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 14:37

Nainstaluj poslední dostupné ovladače z webu výrobce pro tvoji neuvedenou verzi OS - http://www.synaptics.com/support/drivers

Prohlížeč událostí = Start - Spusti - eventvwr.msc (na fóru řešeno snad každý den, příště hledej!).
Nové působiště viz info pod avatarem. Přijďte za starou živáckou partou na její novou adresu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 7. 2010 14:47

Pakliže mimo OS funguje, HW problém to není, takže hledej SW příčinu.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petbrick 24. 7. 2010 17:44

Tak že situace je taková.. Odebral jsem ovladač Synaptics a odinstaloval SW Synaptics a po restartu se automaticky nainstaloval ovladač od Alps Electric Co. a všechno funguje jak má tak že je po problému.Kde a jak se tam vzal ten Synaptics netuším.
Děkuji moderátorům za reakce a schovívavost.
petbrick
Kolemjdoucí