USB Router + tiskarna /NEBO/ router + WiFi tiskarna ?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod merlo 16. 8. 2011 21:31

Zdravim,

jak hlasa (ponekud krkolomny) nazev tematu - resim otazku, zda koupit "obycejny" router a tiskarnu s wifi, nebo router s usb a do nej zapojit "obycejnou" tiskarnu?

Prozatim mi jde o to, jake reseni bude nejefektivnejsi, konkretni modely routeru a tiskarny bych vybral pote...

Diky za radu.
merlo
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 8. 2011 06:27

U tiskárny s WIFI by měly jet po síti všechny funkce (u multifunkce i skener, například).

U wifi-routeru s USB-portem bude se zárukou fungovat jenom tisk, ale toto řešení bude pravděpodobně levnější.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod merlo 17. 8. 2011 09:05

Puvodne jsem zamyslel kombinaci routeru ASUS RT-N12 nebo D-Link DIR-615 (nenapada me ktery by mohl byt lepsi) s tiskarnou HP Photosmart e-All-in-One (eWIFI), coz by vyslo na nejakych 2356 Kc (ne v alfe).

Pak jsem objevil docela sympaticke zarizeni Asus RT-N13U + tiskarnu HP Photosmart e-All-in-One, kde by cena cca 2484 Kc (ne v alfe).

Tudiz v podstate nastejno... Take jsem si rikal, zda by ta tiskarna pripojena k USB routeru nezatezovala zbytecne sit (tiskarna je vyuzivana spise zridka). :hm
merlo
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 8. 2011 09:10

O zatížení sítě bych se nestaral.

Po zkušenostech bych rozhodně doporučil síťovou tiskárnu. Jednak ne všechny routery podporují všechny tiskárny (někdy jsou dost velké problémy) a navíc jak už psal vladimir, se skenováním byl byl asi dost velký problém. Nehledě na to, že jsem se často potýkal s problémem po aktualizaci firmware routeru, občas prostě tiskárna zamrzla a nechtěla tisknout (nutný restart routeru) apod.
Nové působiště viz info pod avatarem. Přijďte za starou živáckou partou na její novou adresu.
Bari007
VIP uživatel