Ripování z DVD do XviD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 11. 2007 01:26

Zdravím,

už jsem vyzkoušel nespočet různých programů na ripování, ještě ale žádný mi nikdy neudělal kvalitní rip. Některý program mě vůbec neposlouchal v tom, že když jsem něco nastavil tak si to stejně ripl jak chtěl na úplně jiné hodnoty. Další program zase neměl žádné nastavování a udělal vždy hnus, pak další třeba uměl něco, ale velikost souboru byla mnohonásobně vyšší než zadaná (takže opět program lhal). Stále ale vidím filmy jako třeba Stargate, které jsou dělané v XviD kvalitně a také bych si rád své originál DVD co mám zálohoval do DivX, vytáhl si něčím rozumně z VOB titulky a pak se podíval. Je tedy dnes něco opravdu rozumného co funguje? A co? Stále vidím filmy s opravdu málo MB a vysoce kvalitní. Také bych je proboha rád vytvořil.

Pokud možno program free. Díky předem, budu vděčný za odbornější radu lépe s vlastní zkušenosti. Btw hezký večer.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 8. 11. 2007 08:38

AutoGK a nastaveni na 2CD. Udela ti slusny 2pass DVDRip.

Taky studium neni pred zacatkem spatna vec

http://jech.webz.cz
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 11. 2007 12:33

AutoGK jsem také asi před rokem zkoušel a špatný. Jinak se na mě nezlob, ale doby ripů na 2 CD jsou už dávno pryč. To si radši udělám jeden třeba 1,5 GB veliký. Zase je to ale zbytečné, když se dá hodinu a půl dlouhý film s velmi slušnou kvalitou vměstnat na 700 MB (viz. DVD ripy seriálu 4400 - 45 minut, 350 MB a neskutečně perfektní kvalita). Psát mi ohledně studia není na místě, článků jsem četl více než dost. Výsledky nic moc, proto píšu sem.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 8. 11. 2007 13:50

Raziel-CZ
To se na mě nezlob, ale pokud chceš dostat na 700MB celý film, tak to v nějaké dobré kvalitě nikdy nebude.

Každopádně jestli chceš kvalitní výsledek, prostuduj návod na mých stránkách, které Ti tu odkazoval Tomasek1234. Takhle to dělají profíci. AutoGK používá stejný postup, akorát se snaží udělat vše automaticky, což ale vždycky neklapne...

Taky by bylo dobrý, kdybys nějak popsal svůj postup a nastavení a případně dal nějakou ukázku a řekl, co se Ti na tom nelíbí.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 11. 2007 14:34

jech: Tak jsem asi nevidomý a vše se mi to jen zdá co vidím. Schválně se podívej na DVD Ripy toho seriálu. Pak můžeme mluvit o celý film vs. 700 MB vs. kvalita.

Tomasek1234: Zkusil jsem AutoGK aktuální, nastavil 700 MB a výsledek je 1069 MB. AutoGK neposlouchá, klasika.

Něco jiného?

Potřebuji kvalitní program, který alespoň udělá to co mu zadám...
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noclaf 8. 11. 2007 15:06

Cely film na 700MB skutecne neni "kvalitni" ve vseobecnem meritku. Skutecne se na nektere filmy da bezproblemu divat, ale zadne orgie to nejsou. Za minimum povazuji 2CD.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod jech 8. 11. 2007 15:18

Raziel-CZ
Já pořád nevím, co chceš ještě slyšet. AutoGK je fajn pokud funguje, občas prostě nefunguje, to se automatickym programum stává. Takže tu máš můj podrobný návod s objasněním celého problému a podrobně popsáno jak postupovat, co nainstalovat a jak to nastavit. Co chceš ještě slyšet?

Seriály na 700MB jsou v pohodě, epizoda má většinou tak okolo hodiny. Strašně taky záleží na tom, co to je za video, jaká je kvalita zdroje, jaká je náročnost scén atd. Takže může být i dvouhodinový film na 1CD, který bude vypadat dobře. Taky ale může být i půlhodinový film, který na 1CD bude hrozný.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 11. 2007 16:26

jech: Já si vážím toho, žes mi něco doporučil, to určitě ano. Jen to bohužel jak říkáš "občas nefunguje". Proto hledám něco, co by už mohlo fungovat.

Jinak seriály na 700 s délkou do hodiny jsou ok, jenže já mluvím o 45 minutých do 350 MB nebo hodině a půl do 700 MB. Zvláštní jak malé je to video s neskutečně vysokou kvalitou. To bych rád věděl jak to dělají. Za odkazy a vše samozřejmě díky.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Flavius 8. 11. 2007 21:50

Pokud chces celkem kvalitni DVD_Xvid/DivX_RIP pak je to celej souhrn software od DVDdecrypteru , mpeg2dec, gordianKnot, nandub/virtualdubmod a spousty dalsich ktere jsem vynechal. Hodne zalezi co je to za film hodne barevny nebo hodne rychlejch scen atd. je toho moc.
Flavius
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 11. 2007 23:00

Vím, že je toho moc, moc a ještě víc jsem toho také zkoušel, nic však nefunguvalo tak jak by mělo. Nechci žádné moc, ale jeden pořádný program, který dokáže rozumně vytvářet ripy z DVD. Ten AutoGK v 2.45 celkem ujde, ještě si s ním zkusím víc pohrát a uvidíme.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 9. 11. 2007 07:37

Pokud ti nevyhovije AutoGK tak zkus Gordianknot tam je nastaveni milion a mas nad kodovanim maximalni kontrolu. Ale to uz musis mit sakra znalosti. Pokud mas muzes se do toho pustit. I GK je jen nestavba, ktera do konverze zapoji standartni pomocniky avisynth + vitrualdub. Ale to dela i AutoGK.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 9. 11. 2007 09:25

Raziel-CZ
Pokud chceš jeden program, který Ti to převede s plnou kontrolou, tak to je třeba Avidemux. Ale musíš vědět, co tam nastavit.

Jinak standardní postup je za použití programů DVDDecrypter -> DGMPGDec -> AviSynth/DGDecode.dll -> VirtualDub/XviD -> AVI-Mux GUI. Rozhodně nedosáhneš maximální kvalitu při použití pouze jednoho programu s jednoduchým nastavením.

Mimochodem už si přečetl ten můj návod a vyzkoušel to podle něj? Obávám se, že nic lepšího nenajdeš...
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 9. 11. 2007 16:03

jech: Pokazím něco tím, když místo DGMPGDec a AviSynth použiju rovnou VDM? Připadá mi to poněkud jednodušší.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flavius 9. 11. 2007 17:48

Navod by byl hodne dlouhy, taky se omlouvam ze jsem to zjednodusil.
Mozna mam neco co ti pomuze, az se tim prokouses bude s tebe profik. DVD_Rip
Flavius
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 9. 11. 2007 18:19

Tak jsem si ripl Hvězdnou bránu film a AutoGK vytvořil celkem uspokojivý výsledek v rámci možností i s titulky. Teď jsem si ripl Matrix a milý AutoGK to celé zmrvil, přitom jsem použil stejné nastavení jako u Hvězdné brány. Titulky úplně mimo, opakující se obraz, čtverečky. Tak musím zkusit něco jiného, protože AutoGK ripovat prostě neumí. Alespoň ne verze 2.45. Ach jo.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor