preskupovani ikon pri startu windows

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sup 12. 4. 2005 17:04

Ahoj, posledni dobou vzdy, kdyz zapnu/restartuju pocitac, tak se mi preskupi ikony na plose tak, ze jsou nalevo v pasech odshora dolu, at uz jsem je predtim mel na plose umistene kdekoliv. Nevite kde mam co zaply/vyply - drive mi to nedelalo a ja nemuzu prijit na to, co jsem udelal, ze to zacal oblbnout:-/.
sup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 12. 4. 2005 17:08

V XPčkách pravé myšítko na plochu
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Iol 12. 4. 2005 17:13

Zablokování optimálního stavu pracovní plochy
Za nornálního stavu si Windows při vypínání počítače pamatují velikost a umístění všech oken, aby se tato okna mohla ve stejném stavu objevit na pracovní ploše i po dalším startu Windows. Někdy vám naopak může vyhovovat, když po startu počítače máte pracovní plochu uklizenou. Nastavte si umístění a druh oken, která chcete mít po startu Windows otevřena, nastavte si jejich velikost. Nyní spusťte program regedit a najděte klíč Hkey_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Zde vytvořte novou binární hodnotu s názvem NoSaveSettings a zadejte hodnotu 01 00 00 00. Po dalším startu Windows bude vaše pracovní plocha vypadat vždy tak, jak jste si nyní určili.
PC WORLD 3/2001 str.60
použitý materiál: http://www.isibrno.cz/~zd/tip&trik.htm
Go go, google...
Iol
Junior

Odeslat příspěvekod cache 12. 4. 2005 17:15

riesenie:
- prave tlacitko na ploche
- arrange icons by
- auto arrange musi byt off

ak nepomoze, tak sa ti nekorektne shutdownuju windows a zrejme zle ukladaju profil uzivatela
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 13. 4. 2005 13:04

cache píše:riesenie:
- prave tlacitko na ploche
- arrange icons by
- auto arrange musi byt off

já to jen přeložím i pro český doze... :)

- pravý tlačítko na ploše...
- menu "seřadit ikony"...
- položka "rovnat automaticky" musí být vypnutá...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod sup 14. 4. 2005 23:24

vypnuti autoarange nepomohlo, jde neco udelat s tim ukladanim profilu windows?(mimo reinstalace)
sup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod macis 25. 4. 2005 14:47

Myslím, že třeba na stahuj.cz jsou na to utilitky. Prostě Ti to uloží nastavení, tak jak potřebuješ, něco vyzkoušej ...
macis
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 25. 4. 2005 14:57

Ja pouzivam Desktop Items Position Saver. Sqela vec.

Umi pouze 2 veci (nikoliv ho**o a nic):
- ulozit pozici ikon: dips s
- obnovit pozici ikon: dips r

...jednak v okne a druhak pres parametry

Takze pokud ti furt widle rozhazujou ikony, tak muzes mit zastupce, ve kterym bude <cesta k dips>\dips.exe r a ikony se obnovi. Pokud to dela pri startu woken, tak toho zastupce hodit do 'po spusteni'.
Nejlepsi je dat tomu zastupci klavesovou zkratku. Zmacknete treba ctrl alt R a je obnoveno.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel