program na prevod MP3 to MID

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 13. 4. 2005 17:07

Neznáte prosím nějaký? Kamarád mě poprosil, abych mu nějaký sehnal (nemá net), ale co jsem našel, nefungovalo. Jde mu o to, aby si MP3-ku převedl do MIDu (vyzvánění pro Siemens CX65).

Pokud víte, prosím poraďte.

// Howard - upraven nazev
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 13. 4. 2005 17:12

AmazingMIDI 1.60-přepisuje hudbu automaticky převodem WAV souborů na soubory MIDI. Zvládá jak jednohlasou tak vícehlasou hudbu.exe

Digital Ear v4.01 4,3MB převádí jednostlivé hlasy a zvuky do midi .exe

Intelliscore Polyphonic 5.1-konvertovat hudbu z MP3, WAV nebo audio CD na MIDI-je omezena na prvních 15 sekund záznamu.exe

TS-AudioToMIDI 3.30 SW 669kB převod audio do MIDi formátu, vhodné pro vyzváněcí tóny na mobilech.exe

A opačně:

WAVmaker 3.6 SW 4,7MB převádí MIDI soubory na plnohodnotné WAVy.exe

Případně pošlu přes Skype, viz profil.
Naposledy upravil X__ dne 13. 4. 2005 17:15, celkově upraveno 1
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Quiark 13. 4. 2005 17:15

Tohle není žádná sranda.

MP3ka je totiž zvuk zaznamenaný přímo (a pak zkomprimovaný, ale to je fuk), takže je možné nahrát cokoliv - jakoukoliv muziku, řeč, prdění, ... :)

Naopak MIDI zaznamenává POUZE informace o tom, jaké noty který nástroj kdy hraje. To znamená, že se pomocí MIDU dá taky zaznamenat hudba, ale není možné do MIDu uložit hlas apod.

Převod z MP3 do MIDI by tedy znamenalo zjistit, jaké všechny nástroje se v té hudbě vyskytují, jak jsou naladěné a pak každý nástroj zvlášť zapsat. To dokážou přesně jen profesionální hudebníci.

Je teda pravda, že jsem takový program taky někdy zahlédl, ale zcela jistě nebyl 100% funkční a taky to byl komerční a pěkně drahý program.
Ha!
Quiark
Junior

Odeslat příspěvekod L-Core 14. 4. 2005 00:31

ConPower píše:Neznáte prosím nějaký? Kamarád mě poprosil, abych mu nějaký sehnal (nemá net), ale co jsem našel, nefungovalo. Jde mu o to, aby si MP3-ku převedl do MIDu (vyzvánění pro Siemens CX65).

Pokud víte, prosím poraďte.p/quote]
Ono to (principiálně) snad ani fungovat pořádně nemůže. Jakpak třeba "přepsat" do midi různé elektronické fičury, neřku-li zpěv? Kočka_leze_dírou snad jo, ale něco složitějšího... :roll:

Jednodušší, než převod a jeho následná rekonstrukce do přijatelné podoby, mi připadá "napsat si tu melodii rovnou v nějakém midi-editoru. Člověk ale musí znát noty :wink:
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 14. 4. 2005 15:28

Tak všem díky za odpověď :) . Že se do MIDu nepřevede zpěv je mi jasné, MID je jakýsi "klávesový" formát, kdežto MP3 nebo WAV záznam zvuku. Kámoš by ale byl rád, kdyby si mohl převést jeho oblíbené písničky od Queenu (nebo jakékoliv oblíbené písničky) do MIDu a to pak nastavit jako zvonění...

2 X: Ten TS-AudioToMIDI 3.30 jsme zkoušeli, ale nepřišli jsme na to, jak se to převádí Obrázek .
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 14. 4. 2005 16:51

ConPower píše:2 X: Ten TS-AudioToMIDI 3.30 jsme zkoušeli, ale nepřišli jsme na to, jak se to převádí
Naposledy upravil X__ dne 14. 4. 2005 20:26, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Quiark 14. 4. 2005 20:18

Písničky od Queenů najdeš v MIDI na netu, tím jsem si skoro na sto procent jistý.
Ha!
Quiark
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 14. 4. 2005 20:42

年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod ConPower 14. 4. 2005 21:39

Quiark píše:Písničky od Queenů najdeš v MIDI na netu, tím jsem si skoro na sto procent jistý.i/quote]

Vím, ale vysvětluj to kámošovi :D .
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod Quiark 14. 4. 2005 21:44

Jasný, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že ano ? :)
Ha!
Quiark
Junior

Odeslat příspěvekod Bekes14 2. 7. 2005 13:23

Čauko našiel som tvoj odkaz a chcel by som poradiť stránku kde by som tie programy mohol zohnať.
Bekes14
Junior

Odeslat příspěvekod Eross 2. 7. 2005 13:29

pouzij googla.... mas tam na vyber do bludu :wink:
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor