Po instalacii zostal stary system

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rudib 14. 4. 2006 10:17

Mám na PC nainstalovany Windows 2000. Nainstaloval som si Windovs XP ale ta 2000 tam zoatala. Ako sa jej zbavit. Pri instalacii nebola ponuka formatC alebo nieco podobne. Prosim pomozte. DIK
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 4. 2006 10:22

Smaž adresář Winnt, adresář Program Files budeš asi muset nechat, protože těžko rozhodneš, co patří k Win2000 a co k WinXP.
Nakonec v C:\Boot.ini vymaž odkaz na Windows 2000 (a defaultně nastav Windows XP). To by mělo stačit.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod x-father 14. 4. 2006 10:32

[quote="rudib"]Pri instalacii nebola ponuka formatC alebo nieco podobne.[quote]

Hmmm, asi mas nejakou specialni jednocedeckovou edici, ktera tuhle funkci nenabizi.... Jinak ostatni to maji vsechny...
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rudib 14. 4. 2006 10:49

A kebz som zmazal Winnt a Program Files a nanovo nainstaloval XP? Len neviem ci mi pojde zmazat všetko v Program Files. Zda sa ze som to skusal a hlasilo to ze to nejde zmazat lebo to suvisi so systemom. A tiez mi nejde FORMAT C ? Preco , pise ze mam pozatvarat vsetky okna suvisiace s C a potom znova ale ja namam nic otvorene?
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 14. 4. 2006 10:55

To se jako pokousis formatovat disk C z windows???

Proboha snad zadnej system neni tak blbej aby dovolil formatovat disk sam pod sebou. To je jako rezat si vetev na ktery sedis...

Pokud na disku C nemas nic co bys chtel ponechat a bavi te porad istalovat widle dokola, tak tam vraz CD, nabootuj z neho a vyinstaluj znova XP s formatem disku.

Pokud tam nejaka data mas, tak nabootuj jiny system a smaz to odjinud. Pokud pouzivas na disku C NTSF tak to nepujde udelat z DOSu a ani z linuxu, takze jedine live CD windows, asi to pujde i z opravne konzole instalacniho CD, nebo zapojit disk na jiny PC s windows 2000 a vyssi.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gal7 14. 4. 2006 11:34

V partitions magic naformatuj disk, potom nainštaluj čo len chceš. máš pokoj
gal7
Junior