Jak vymazat Windows z disku

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LiptonCZ 28. 5. 2006 15:45

Ahoj mam problem rozdelil jsem disk a nainstaloval jsem na novy naformatovany oddil Windows xp,na starem odile jsem mel taky Windows a tak jsem je chtel smazat a myslel ze bude vse ok ale ty slozky nejdou smazat a nejsou aktivni i kdyz na jedu na nove xp a na druhem disku ,navic kdyz mi najizdi system tak me to dava na vyber stale stare windows ktere uz nejedou a ject nemuzou a tak prosim o radu jak se tech starych oken zbavit pls pls :(
LiptonCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubos.sem 28. 5. 2006 15:56

Oddíl kde máš starý systém jednoduše zformátuj a hotovo.

A aby ti to nezobrazovalo nabídku dvou systémů, tak musíš editovat soubor Boot.ini, který se nachází v kořenovém adresáři disku se systémem. (např. C:\boot.ini) Tam musíš smazat celou řádku, která obsahuje starý systém. Takže v něm budeš mít např.:

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
Vlastní chyby nazýváme zkušenostmi.
Oscar Wilde
lubos.sem
Junior

Odeslat příspěvekod LiptonCZ 28. 5. 2006 16:13

jj diky s tim boot to udelam ale na disku co jsem mel ty stare xp tak tam mam 80g dat jiny disk nemam a odil kde mam nove xp ma 10g a tak jsem v pasti a navic kdyz jsem chte pouzit volcova abych si to smazal v dosu ale nejde me to prepnout z a na c nevim cim to muze byt a to mam sata ovladace nainstalovany
LiptonCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubos.sem 28. 5. 2006 16:43

Jestli je ten oddíl zformátovaný jako NTFS tak se vám to v dosu nezobrazí, protože dos s ním neumí pracovat.
Zkuste nabootovat XP v nouzovém režimu (při startu přes "F8") a v nouzovém režimu vymazat potřebné složky. Možná, že to půjde.
Vlastní chyby nazýváme zkušenostmi.
Oscar Wilde
lubos.sem
Junior

Odeslat příspěvekod LiptonCZ 28. 5. 2006 17:03

jj tak jdu na to
LiptonCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LiptonCZ 28. 5. 2006 17:34

no tak to nejde diky za rady ale asi me nemine sehnat 80G disk a prekopirovat udelat format a pak nasoukat na zpet
LiptonCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 30. 5. 2006 21:11

LiptonCZ píše:Ahoj mam problem rozdelil jsem disk a nainstaloval jsem na novy naformatovany oddil Windows xp,na starem odile jsem mel taky Windows a tak jsem je chtel smazat a myslel ze bude vse ok ale ty slozky nejdou smazat a nejsou aktivni i kdyz na jedu na nove xp a na druhem disku ,navic kdyz mi najizdi system tak me to dava na vyber stale stare windows ktere uz nejedou a ject nemuzou a tak prosim o radu jak se tech starych oken zbavit pls pls :(

A nemají ty složky atribut archivovat nebo systémový?
Zruššil bych to a skusil smazat pootom
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divotvorca 30. 5. 2006 21:36

najjednoduchsie je skoc ku kamaratovy...daj si disk ako slave a vsetko si uprav u neho...
alebo si zalohuj data a vsetko vymaz/foramt
Life is a bitch....then you die
divotvorca
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 30. 5. 2006 22:22

Za nejjednodussi povazuju vytvorit si zachranne cd, ktere umi zapisovat na NTFS, pomoci BartPE:
http://www.nu2.nu/pebuilder/
Trva to tak 5minut. Potom nabootujes z ceda, a vymazes to co potrebujes. Nevidim duvod proc to formatovat a zbytecne si mazat i ostatni data...

BTW: To je strasna sranda, jak se tech windowsu neda zbavit, ze? Taky jsem to kolikrat resil. XP cedo neobsahuje zadnej slusnej shell ze kteryho by se dalo pracovat s filesystemem, proste MS se tvrdosijne snazi, aby preinstalace sebrala lidem s jednim oddilem vsechny data komplet, nebo aby tam zbyl bordel. Vtipnej system, ty wokna...
Ripper-CZ
Junior