2 x W XP???

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 17. 8. 2006 06:50

Včera jsem měnil několik dílů (desku procesor a paměti) a zároveň přeinstalovával systém. Mám disk rozdělený na dva logické. Druhý jsem nechal, byly tak dokumenty a zálohy. Dal jsem nabootovat systém z CD, vybral instalovat do C: a dal naformátovat NTFS. Poté jsem provedl čistou instalaci systému. Při spuštění mě ale počítač nutí vybrat ze dvou systémů Windows XP i když starý jsem měl přeformátovat a měl by tám být pouze jeden. Ten funguje v pořádku alespoň co jsem měl monožnost rychle vyzkoušet, ale při starotvání to strašně zdržuje. Kde je chyba?
Co jsem se ptal, tak prý W při instalci neumí pořádně formátovat a měl jsem oddíl radši odebrat a poté vytvořit a instalovat, že se mi při mém zpúsobu instalovali přes sebe. Pokud tedy dám oddíl odebrat a znovu vytvořím, neohrozím tím funkčnost druhého (d: ) na kterém mám data a zálohy? Nebo jak problém vyřešit, děkuji.
Dík.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 17. 8. 2006 07:07

Nabídku si upravíš editaci souboru C:\Boot.ini (odebráním řádku s odkazem na nežádoucí operační systém), což můžeš udělat buď libovolným textovým editorem ručně (pozor, Boot.ini má atributy Skrytý a Systémový), nebo prostřednictvím prográmku Msconfig (je to součást Windows). Předpokládám, že ten druhý, nežádoucí, operační systém již neexistuje, že byl smazán formátováním. To si ověříš tak, že se před úpravou Boot.ini pokusíš nabootovat do toho nežádoucího systému.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cieluch 17. 8. 2006 07:15

Zdravím, velice dobrý postup a naprosto bezproblémový, já bych ještě dodal k otázce odstranění oddílů, pokud si v nabídce Instalační služby Windows vyberu oddíl, který chci nějakým způsobem editovat(formátovat, odstranit, vytvořit) bude opravdu odstraněn nebo vytvořen nebo formátován jenom ten, který si určím, zde nemusí být žádné obavy. Já také, pokud chci provést instalaci/reinstalaci Windows XP, také napřed stávající oddíl odstraním, potom vytvořím a následně formátuji systémem NTFS a to "pomalu" né "rychle.
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MMKS 17. 8. 2006 15:19

Dík, vyřešeno přes msconfig. V soubor BOOT.INI jsem to sám ani hledáním nenašel. Takže jsem nejdřív zmenšil dobu čekání a systém mi sám nabídl řádek vymazat, že je asi špatný.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Ginnex 17. 8. 2006 15:29

Ale já nechápu, jak se toto mohlo stát, když jste naformátoval partition, kde byl bootloader, tak se přece nemohlo stát, aby potom instalátor vytvořil boot.ini s parametry vymazaného systému. To se mi zdá divné. Myslím, že jste měl windows na jiném disku než zaváděč (to se mohlo stát, pokud máte jeden disk sata a druhý ide, například)
multimediální: Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300, 2x2GB PC800, Leadtek 7600GT 256MB DDR3, Vista Ultimate
pracovní: Gigabyte P965-DS3, Intel P D915, 1x1GB PC800, X3100, Vista Business
přehrávač: iRiver T60 2GB
notebook: Dell Latitude D531
Ginnex
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 8. 2006 10:10

vyloučeno, mám jen jeden fyzický disk, rozdělený na dva logické (C,D) na D: zůstaly jen Dokumenty a Hry a postup instalace jsem psal už minule.
MMKS
Junior