Chybný obraz na LCD po změně rozlišení

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wojta 21. 8. 2006 23:17

Mám NB Acer Aspire 3023WLMi - gk. ATI MR X700 a nainstaloval jsem nové 6.8 Catalysty.

A objevil se problém - při změně rozlišení třeba z nějaké hry zpět na původní se rozpadne obraz. V tom případě počítač uspím a znovu probudím, pak už je vše v normálu.

Jinak ještě se ta chyba objevuje ve standartních ATI ovladačích pro XFree86 v Linuxu - tam zase přepnu do textové konzole a stejný případ.
Pokud byste někdo věděl, jak z toho ven, tak to napište. Jinak zatím zkusím downgrade na původní verzi ovladačů.

Viz. screenshot
Obrázek
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 21. 8. 2006 23:54

Ve Win XP byli nejdříve staré ovladače odinstalovány v nouzovém režimu?
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 22. 8. 2006 11:27

Nebyly, tak to zkusím. Jinak návrat k 6.6 nic nevyřešil, ačkoli s nimi to předtím fungovalo.
Možná to souvisí s nastavením roztahování obrazu při nenativním rozlišení. Dolů jde rozlišení změnit, ale při změně zpět se to podělá. Nedělá to jen ve hrách, ale i při prosté změně rozlišení.
Zkoušel jsem už všechno možné a zatím nic nepomáhá. Nerad bych to skončil reinstalací woken.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sir.van 22. 8. 2006 11:33

- mě to dělalo taky a postupně jsem se dopracoval k tomu, že nové ovladače nenašly driver od monitoru, tak jsem ho reinstaloval a už to mám v pohodě - na 17´LCD
AMD Athlon64 3500+ @ 2,65GHz - Arctic Cooling Freezer 64 Pro; MSI K8N Neo4; 2x512 DDR400 CL2 Kingston; ATI X1900 GT OC 610@1440 256MB/256bit; Maxtor 200GB SATA 16 MB; LG H20L, SB Audigy 4, Fortron 400W
sir.van
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amerikán 22. 8. 2006 11:46

Dělá mi to něco podobného.

Řešení - při návratu do Win zmáčknu WIN+L - uzamčení stanice - a ihned se zase naloguju. Pak už je obraz v pořádku.

Důvod mi není známý.
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 22. 8. 2006 12:51

sir.van píše:- mě to dělalo taky a postupně jsem se dopracoval k tomu, že nové ovladače nenašly driver od monitoru, tak jsem ho reinstaloval a už to mám v pohodě - na 17´LCD /quote]

No jo, ale já jsem nikdy driver od monitoru neměl. Je tam jen Monitor Plug & Play.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Druids 22. 8. 2006 13:01

Hmmm dali sa ti 6.8 catalysty nainstalovat na Mobility Radeon X700?
Druids
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 22. 8. 2006 13:11

Nedaly, tedy daly, ale až po úpravě DH ModToolem. 6.7 jsem nezkoušel ale 6.1 byly zcela bez problému.

//edit: Oprava 6.1 jsou bez problému. 6.6 taky nejdou.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků