Mám omylem 2 instalace WIN.:-) 1 potřebuju vyhodit.

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkokes 14. 5. 2007 09:21

Zdravim. Chtěl jsem přeinstalovat WIN, ale omylem jsem je nainstaloval na druhý HDD. Ty původní jsem se poté tedy snažil smazat. Při naběhnutí systému ale dostávám dál na výběr ze dvou WIN. Potřeboval bych to nějak vyrušit, aby už nabíhaly bez dotazu jen ty nové WIN. Díky předem za tip.
djkokes
Junior

Odeslat příspěvekod sunamo 14. 5. 2007 09:26

V WIN XP&2K to najdes tu: Start - Tento pocitac - vlastnosti - upresnit - spusteni a zotaveni systemu - nastav vychozi system - a prodlevu na 0 nebo vypni
Vista: Start - Tento pocitac - vlastnosti - upresnit nastaveni systemu - upresnit - spusteni a zotaveni systemu - nastav vychozi system - a prodlevu na 0 nebo vypni
sunamo
Junior

Odeslat příspěvekod djkokes 14. 5. 2007 10:01

Díky moc, zkusim to doma.:-)
djkokes
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 5. 2007 10:14

Ale tímto způsobem pouze nastavíš boot pro výchozí systém. Druhý systém je stále potřeba odstranit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Draimon 14. 5. 2007 14:22

Ten druhý systém můžeš přece potom prostě smazat.
Draimon
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 14. 5. 2007 14:31

oprav si boot.ini

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod djkokes 15. 5. 2007 08:09

Jo, druhej systém jsem smazal, ale stejně mi ho to na začátku dál dávalo na výběr.

oprav si boot.ini znamená, že do něj mám napsat "Vymaž kompletně starou instalaci WIN."..?;-))
djkokes
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 5. 2007 08:17

Ne, vymaž z něho odkaz na nežádoucí operační systém, trubko! (nezlob se, ale kdyby jsi se obtěžoval jenom nahlédnout do Boot.ini, tak by jsi věděl, jak směšná je tvoje předchozí reakce).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djkokes 15. 5. 2007 08:21

Ufff...tak promiň...ale kdybych tomu rozuměl jako ty, tak se tady nevyptávám na takový dle tebe asi malichernosti....

Já věděl, že to tady takhle skončí...:-)
djkokes
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 15. 5. 2007 08:52

To vis... 27× polozeny stejny dotaz uz nekdy trochu unavuje...
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod djkokes 15. 5. 2007 08:59

Však mi nemusíš odpovídat, když jsi z toho unavený...;-)

A já si tady příště radši projedu pořádně celý forum, než se na ně co zeptám a budu za trubku.:-)
djkokes
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 15. 5. 2007 10:00

No vidis, konecne jsi pochopil :) Cele forum prochazet netreba. Staci pouzit hledani, i kdyz neni prilis sofistikovane. No a nakonec, neni to skvely pocit najit si reseni problemu sam? ;)
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 5. 2007 10:52

Djkokesi, že někdo něco neví, to není hanba (hanba je pouze to, když někdo neví něco, co by vědět měl, ale to není tenhle případ).
Co mě ale rozdurdilo (možná nemístně), že kdyby jsi místo ironické poznámky "to mám do boot.ini napsat ... atd.." se do toho Boot.ini podíval, tak jsi mohl buď pochopit, co s tím, nebo jsi mohl reagovat ve smyslu, že jsi se tam sice podíval, ale nevíš co s tím. Místo toho jsi "sršel vtipem" a (nemístně) ironizoval dobrou radu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djkokes 15. 5. 2007 11:14

Ne, já tim chtěl pouze naznačit, že podívat se do boot.ini bych sice zvládl, ale upravovat v něm něco dál už bych si sám netroufl! Za každou radu jsem vděčný, ale tohle mi (mimochodem Kolemjdoucímu, který je na tomto foru poprvé..tudíž bych prosil trocha schovívavosti) nepomohlo.:-(

Opravdu jsem netušil, že se tu někdo dokáže rozčílit nad způsobem, jakým jsem větu (asi rádoby vtipně?) formuloval...
Myslím, že o směšnosti něčí reakce by se dalo polemizovat...ale o tom tohle forum asi nebude...;-)
djkokes
Junior

Odeslat příspěvekod rocky32 15. 5. 2007 11:24

Miroslav Pragl píše:oprav si boot.ini

MP

Vsimol som si, ze tvoje skvele rady za vela nestoja:D
rocky32
Junior

Další stránka