2GM Anonymizer

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Winnie the Pooh 18. 9. 2005 11:27

Prosim Vas, vysvetlite mi niekto tento clanok? http://pocitace.sme.sk/c/2384734/Zrychlite-si-svoj-internet-a-ziskajte-anonymitu.html

Vyskusal som to, funguje to, zmenilo to ip adresu ked si pozrem whatismyip.com ... ale ci v tom nieje niaky hacik, ci niekto v tom 2GM Anonymizer nesleduje co robite, alebo take nieco.... vase nazory prosim
Winnie the Pooh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 18. 9. 2005 11:56

http://www.2gm.cz/ - je to nějaké... podezřele zdarma.

že by tohle byl klíč?:

https://217.11.242.240/index.html

Pro vaše bezpečí a rychlejší Internet

Pomozte nám s testovacím provozem. Vaše připomínky piště na avpn@2gm.cz

Svět a tedy ani Internet není tak bezpečné místo, jak se mnohdy zdá. Vaše aktivity na světové síti jsou lehce vystopovatené a monitorovatelné. Říkáte si, že když neděláte nic špatného, tak to přece nevadí. Ano, ale ne vždy. Jakmile se jednou dostanete do spárů spamerů, záplavy nevyžádané pošty se jen těžko zbavíte. Vaše identita, např. IP adresa může být zneužita k nelegální činnosti, zaměstnavatel si může Vaši aktivitu na síti vykládat různě atd.

Společnost 2GM poskytuje celou škálu řešení pro bezpečnost IT v malých i velkých firmách . Jedním z řešení je i 2GM VPN koncentrátor – appliance pro snadné a bezpečné připojování pracovníků z terénu do firmy a propojování poboček. Toto je jeho modifikace volně přístupná veřejnosti.

Varování: Připojením k této službě je Váš počítač přímo zapojen do Internetu. Doporučujeme proto mít Váš počítač aktualizovaný a mít aktivovaný firewall a antivir. Doporučujeme Vám antivirové programy společnosti Symantec k zakoupení za diskontní ceny v našem Internetovém obchodě.

Pozn.: Provoz zařízení podléhá právnímu řádu České republiky. Tuto službu používáte na vlastní riziko.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Winnie the Pooh 18. 9. 2005 13:13

Takze pouzivat alebo nie?
Winnie the Pooh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 18. 9. 2005 13:18

No, jestli je to opravdu jen testovací provoz s tím, že to později zpoplatní, proč ne.
Ale nezapomínejte na to, že přes někoho dalšího potečou data, která stahujete nebo posíláte.
Jde li jen o to někde ututlat vlastní IP..
Ale jako neprůstřelnou ochranu pro páchání nelegální činnosti to neberu ;)
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j333x 27. 9. 2005 18:44

funguje nekomu anonymizer http://www.2gm.cz/ presne podle jejich navodu pro winXP? mi ne - musel jsem zrusit "vyzadovat sifrovani dat" (coz mi nejak zasadne nevadi, jenom je mi divne, ze by meli v navodu takovou chybu...)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 27. 9. 2005 19:48

Hm, o odezvě se asi ani nemusíme bavit že? :wink:
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j333x 27. 9. 2005 20:26

2 Patrix : coze??? nejak nechapu ...
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Karel Galuška 29. 9. 2005 07:48

Návod je v pořádku. Ale vzhledem k tomu, že se na systému stále pracuje, mohl jste se trefit do špatné chvíle. :oops:
Karel Galuška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karel Galuška 29. 9. 2005 07:52

Spojení je komprimované, takže u pomalejších spojení jako třeba GPRS by jste měl pocítil znatelné zvýšení rychlosti.
Karel Galuška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j333x 29. 9. 2005 08:28

2 Karel Galuška: je to mozne, ted uz mi to funguje i se zatrzenym "required data encryption", diky !
Komprimaci rozhodne nepocitim, spise mi to rychlost zpomaluje (radove na jednotky Mb), ale to je pochopitelne
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod syn0|exia 29. 9. 2005 10:07

Neplatte za nieco co i tak stejne nebude fungovat ako ochrana. Peniaze investujte do vzdelania.
-
Kazdy proxy server, anonymizer? :-) .. a cokolvek kamkolvek putuje mimo tunel strada informacie o svojom putovani.. Letma analyza paketu prezradi uplne vsetko.. nech uz ste serfovaly kdekolvek. Proti zneuzitiu, hacku a pod. vas chrani automaticky provider nakolko to je v prvom rade jeho zajem. Sukromie .. jedine zasifrovat zamknut a zaheslovat.. vsetko ostatne je citatelne..
Ochrana proti spamu existuje jednoducha.
Jeden schranka na zahranicnej domene jedna na "domacej"
Na zahranicnej filtrujem a automaticky mazem vsetky zahranicne emaily a na domacej vsetky domace .cz .sk emaily. Cesky priatelia mi pisu na zahranicny email a zahranicny na cesky. Samozrejme existuju aj filtre na doladenie.
-
Nepocuvajte keci o anonymnom serfovani.
syn0|exia
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syn0|exia 29. 9. 2005 10:14

Patrix píše:Hm, o odezvě se asi ani nemusíme bavit že? :wink:-/quote]

Hlavne si tam daj este vacsi avatar nech jeden tvoj riadok vyda na pol strany.
syn0|exia
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Galuška 29. 9. 2005 16:12

2 syn0|exia
Doporučení investovat raději do vzdělání je určitě dobrý nápad. Byl bych opravdu velmi zvědav, jak letnou analýzou paketu zjistíte, kdo přes anonymizér, kde surfuje. :lol:
Navíc provider Vás nemusí vždy ochránit, například Váš provoz někdy mohou zachycovat uživatelé na vnitřní síti providera. Tedy připojení stejně jako Vy.
U pomalejšího spojení, např. GPRS, použití anonymizéru díky kompresy znatelně zvýší rychlost.
Další věcí je překonání providerem nastavených omezení přístupných portů atd. (není to proxy, ale VPN - tj. Váš počítač tunelem vtáhne přímo do Internetu). Nebo může být zajímavá možnost získání veřejné IP adresy.
Mimochodem řešení je zdarma, tak nechápu o jakých penězích mluvíte.
Karel Galuška
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků