Dynamická ip

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kkkkkuuuubbbbbaa 18. 1. 2021 11:37

Dobrý den, mám (jako každý) dnamickou ip. Je možné s ní provozovat webserver, mc server atd.? Mám v routeru i na pc nastavené přesměrování portů, ale služby jako https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ my říkají že port není otevřený a webserver mi na tom nejde.
PS: zkoušel jsem noip.com ale to router nepodporuje a dyndns.org se mi nechce platit
kkkkkuuuubbbbbaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 18. 1. 2021 11:43

A je ta dynamická adresa veřejná?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 18. 1. 2021 12:10

Dynamická IP se použít může a pak se používají služby jako dyndns.org kam ten stroj pošle tu IP a on tam má pak DNS záznam přes který se na tu službu pak dostaneš.

Ovšem aby to fungovalo tak ta IP musí být veřejná.

Takže máš na svém routeru na wan rozhraní veřejnou IP pokud ano bude to fungovat, pokud ne tak se na svůj server nedostaneš, aby byl vidět musíš někde mít veřejnou IP na nějakém svém stroji (na svém routeru) a teprve tu můžeš přesměrovat na nějakou neveřejnou IP uvnitř tvé sítě.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kkkkkuuuubbbbbaa 18. 1. 2021 15:33

Takže dynamická ip se nedá použít jako normální veřejná?
kkkkkuuuubbbbbaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 18. 1. 2021 16:40

Pokud neni verejna, tak ne. "Staticka - dynamicka" je naprosto nezavisle na "verejna - privatni".
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 18. 1. 2021 18:45

kkkkkuuuubbbbbaa píše:Takže dynamická ip se nedá použít jako normální veřejná?


Jsou to rozdílné pojmy.

IP může být statická a nebo dynamická -> statická PC dostává pořád tu stejnou a nikdy se to nezmění, dynamická PC nemá pevnou IP může se měnit v čase tak jak ti ji DHCP server přidělí.

A IP veřejná nebo neveřejná -> veřejná PC dostane veřejnou IP a na tu se dá z internetu dostat, neveřejná PC dostane neveřejnou IP na kterou z internetu nemůžeš navázat kontakt - spojení.


Takže tvůj router může mít tyto možnosti:

Na WAN rozhraní má:

Veřejnou dynamickou IP -> na router se z internetu dostaneš, akorát musíš používat nějakou službu dyndns aby se v DNS přepisovala ta IP když se změní.
Veřejnou statickou IP -> na router se z internetu dostaneš.
Neveřejná dynamická IP -> na router se z internetu nedostaneš.
Neveřejná statická IP -> na router se z internetu nedostaneš.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Da Gony 4. 9. 2021 11:28

K tomu že ti to hlásí že port není otevřen:
A pak taky záleží jestli na tom portu skutečně něco naslouchá (buď na routeru a nebo v případě port forwarding na pc na tom počítači)

Bývá zvykem že kvůli bezpečnosti počítač / router dělá mrtvého brouka a neodpoví RST nebo ICMP unreachable. a pak port scanner nepozná že port je dostupný
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků