Přístup k webu z embedded zařízení pomocí IP

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Karel ctvrty 30. 9. 2022 08:02

Dobrý den, snad svůj dotaz pokládám ve správné sekci, pokud ne tak se předem omlouvám.

K vlastnímu dotazu - mám registrovanou doménu a placený hosting (program Profi) u pipni.cz a tam jednoduchý web, který normálně funguje (odkaz bych zde nerad zveřejňoval). K tomuto webu bych potřeboval přistupovat ze svého embedded zařízení (vkládání pár parametrů pomocí GET), které ale vyžaduje zadat cílovou adresu ve formě IP adresy. Pomocí ping jsem si zjistil IP adresu svého webu. Jenže když ji pak zadám např. do prohlížeče, prohlížeč hlásí "404 - not found". Následně jsem zjistil, že stejnou IP adresu má více webů, které hostují u pipni.cz. Má tato situace nějaké řešení, kdy ke svému webu potřebuji takto přistupovat? (omlouvám se, pokud je dotaz příliš hloupý).

Děkuji všem za pomoc.
Karel ctvrty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 9. 2022 10:22

Ne, nema to jednoduche reseni. Pokud embedded zarizeni neakceptuje DNS jmeno, tak tezko zvladne slozitejsi veci, jako treba upravu hlavicek GET pozadavku.

Mohl bys to obejit nejakou proxy, ale na to bys potreboval dalsi zarizeni.

Asi nejlepsi reseni, jake me napada, je misto webu u pipni.cz zaplatit nejaky VPS hosting. Tim budes mit stroj pod svou spravou a nebudes se delit o IP adresu s nikym jinym. Treba Amazon Lightsail vychazi cenove zajimave.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel ctvrty 30. 9. 2022 10:49

No ono to funguje tak, že to zařízení (je to X-PORT od Lantronix pokud by to někdo znal) nejdříve musí navázat spojení se serverem - a zde je nutno zadat tu IP adresu - a následně na něj umí zaslat http řetězec, např. "http://www.nejakadomena.cz/index.php?title=GET&action=history". A tento řetězec mohu libovolně měnit. Ale to na věci asi nic nemění, že?
Karel ctvrty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 9. 2022 10:56

Moc ne, pokud ti to zaroven neumozni menit HTTP hlavicky toho pozadavku, ktery z toho posklada. To co zadavas je jen URL, ne cely HTTP pozadavek.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků