Jak ziskat domenu v drzeni spekulanta?

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod big brother 17. 6. 2005 15:46

Bohuzel jsme vlastní hlouposti prisel o docela dobrou domenu, kterou mi promptne zabral spekulant, ktery ji samozejme nevyuziva a nabizi k odprodeji za velke penize, rad bych vedel, zda ma nekdo podobne zkusenosti a jestli se pokusil resit toto soudni cestou, existuje realna moznost, ze bych ziskal domenu zpet, kdyz jsem ji leta pouzival?
big brother
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaliborKalab 17. 6. 2005 16:02

Dobrý den, váš případ bohužel není ojedinělý. Podobných případů jsou dnes a denně na celém světě tisíce. Většinou se postupuje podle pravidla "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Tedy, pokud jste o svoji doménu již přišel, je jen velmi malá šance, jak ji získat nazpět.

Nezbývá mi, než doporučit posoudit vaši situaci a váš "nárok" (přesněji vaše přesvědčení) na doménu právníka (nejlépe znalého oblasti doménových sporů), který by měl být schopen odhadnou i šance na získání vaší domény zpět.

Za zmínku stojí některé historické spory, které se dostaly až před soud: jednalo se o domény oskar.cz a ceskapojistovna.cz. Více o tomto tématu najdete např. na serveru Lupa.cz - viz http://www.lupa.cz/rubrika.php3?rubrika ... na&x=0&y=0

// adamek.jan - odstranena citace
DaliborKalab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noone 11. 7. 2005 13:08

No a co jako? Kdyz neco pokazim, tak se aspon pokousim kverulovat, ze? Zaplatpanbuh musis pripadny soud projet, dobre ti tak.
noone

Odeslat příspěvekod j333x 11. 7. 2005 13:59

a jak jsi o ni prisel? ja bych o nektere sve domeny fakt nerad prisel - bojim se, ze mi treba neprijde email o zaplaceni nebo budu nekde pryc, zapomenu na to - a behem par tydnu o domenu prijdu. I kdyz ji treba uz 5 let provozuji .... (mam domeny s generickymi nazvy, ktere se ode me pravidelne nekdo pokousi koupit)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod ODSakEda 11. 7. 2005 16:27

Co je to za levičícký termíny: získat(dpménu), sehnat(banány), dostat(byt)?! Kua snat KOUPIT!!! Zaplatit! Odpracovat! (nemyslím jen manuálně, samo, jak soudruzi, co mysleli heslo: kdo nepracuje at nejí, doslova a pozavírali doktory, právníky a vědce...)
ODSakEda

Odeslat příspěvekod AZOR 11. 7. 2005 16:43

vim ze to bude drsné ale: Doménový spekulant = naprosto normální obchodník. Koupě věcí za účelem prodeje za vyšší cenu než nákupní je naprosto normální obchodní gesto. Me se třeba ted nelibilo ze google vyhrál spory o froogle apod.. Proc?
Kdo dřív přijde a stará se o tom toho to je. A VĚŘTE NEBO NE ALE KUPOVÁNÍ DOMÉN JE JEDNA Z !NEJSPRAVELIVĚJŠÍCH! VĚCÍ NA TOMTO SVETE, domenu http://www.mp3,com jsi mohl koupit jakýkoliv student, a nemusela to schramstout nejaka majetná ruská firma,
když jí chce muže si jí koupit od aktuální majitele: každej má svou cenu. Vyhrávaj zde: cyhtřejší, bystřejší, lepší analytici, štístka...
a né žádný zbohatlící s mercedesem a prstama v k*** u zaplacenejch devek. Libi se mi to... obchodování s doménama je naprosto normální obchod (nez na me nekdo zautoci, chci rict ze jsem zatim zadnou nikomu nevyfoukl, a ze ji naopak vyfoukli mne : azor.cz :-( ) ale vim že jednou až budu bohatej si jí koupím zpět :-)
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Ozogan 11. 7. 2005 18:32

Nebyla uvedena zásadní věc. Co je to "vlastní hloupostí"? Pokud to bylo zapomenutí zaplacení, tak to není už hloupost, ale něco mnohem horšího. Je snad v zájmu každého si to hlídat. A pokud ne, tak ta doména ještě třicet dnů po neuhrazení pooplatkuy stále funguje. Potom ještě dalších patnáct dnů je sice doména mimo provoz, ale je možné ji zaplatit. Kdo tohle vše přehlídne, tak si dle mého názoru tu doménu už ani nezaslouží.

Já jsem takto získal například zajímavou doménu http://www.textlink.cz. Původní majitel ji nezaplatil, já jsem se o tom dozvěděl a čekal jsem, až vyprčí těch 30 + 15 dnů a potom si zcela legálně uvedenou doménu zaregistroval na sebe. Ne z důvodu spekuace, ale z důvodu řádného využívání. Udělal jsem snad něco špatného proti dobrým mravům. Nemyslím si to.

Další otázka jsou doménoví spekulanti. S tím se ale asi nic nenadělá, protože je to vše v rámci aktuápně platných předpisů. Snad, jen zkusit být rychlejší a lepší než ten spekulant. Mě osobně se například podařilo získat od doménového spekulanta doménu http://www.fotoreporter.cz. Tehdy to ale slo ještě přes speciální registraci. Teď už ale tato možnost snad není.
Petr Ozogan

Odeslat příspěvekod mart.v 11. 7. 2005 23:05

j333x píše:a jak jsi o ni prisel? ja bych o nektere sve domeny fakt nerad prisel - bojim se, ze mi treba neprijde email o zaplaceni nebo budu nekde pryc, zapomenu na to - a behem par tydnu o domenu prijdu. I kdyz ji treba uz 5 let provozuji .... (mam domeny s generickymi nazvy, ktere se ode me pravidelne nekdo pokousi koupit)

resenim je zaplatit si domenu na nekolik let dopredu, takze nebudete muset ji platit kazdy rok.. pak tu jsou take firmy, ktere expiraci hlidaji a upozorni vas na ni treba telefonicky (ale neni to levne)
mart.v

Odeslat příspěvekod Lenda 12. 7. 2005 07:34

ODSakEda píše:Co je to za levičícký termíny: získat(dpménu), sehnat(banány), dostat(byt)?! Kua snat KOUPIT!!! Zaplatit! Odpracovat! (nemyslím jen manuálně, samo, jak soudruzi, co mysleli heslo: kdo nepracuje at nejí, doslova a pozavírali doktory, právníky a vědce...)k/quote]

Co je to za blabol ? Proc nedostat byt ? I napriklad v takove Francii se porad stavi statni (obecni) byty, ktere se prideluji. A proc by to mely byt levicacke terminy - napriklad "ziskat" ? Asi je pro nekoho lepsi si treba zenu koupit nez ziskat... :-) Kazdy z toho chceme mit asi neco jineho :-))
Lenda

Odeslat příspěvekod Yarda 12. 7. 2005 08:30

Co takhle novemu vlastnikovi domeny nabidnout odkoupeni za castku, ktera je pro vas prijatelna s tim, ze pokud nebude souhlasit, tak vyssi nabidku mu delat nebudete a domenu si muze vetknout za klobouk (a pak pripadne pohlidat, zda nezapomnel zaplatit pro zmneu on)?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j333x 12. 7. 2005 08:57

mart.v píše:resenim je zaplatit si domenu na nekolik let dopredu, takze nebudete muset ji platit kazdy rok.. pak tu jsou take firmy, ktere expiraci hlidaji a upozorni vas na ni treba telefonicky (ale neni to levne)

to bohuzel jenom odsouva problem :)
i kdyz mam domeny zaplacene na 3 roky (ted uz je to teda mene), tak porad se muze stat, ze zrovna kdyz mi vyprsi, tak budu treba pul roku v cizine (coz je pro me docela realne) - nepomuze ani telefonicke upozorneni :)
Ale uznavam, ze pokud chci nejake domeny mit, tak musim byt schopny za ne vcas zaplatit, jen jsem zjistoval co mi jeste hrozi

mimochodem: jednou se mi stalo, ze mi prisel email oznamujici, ze moje domena zmenila technickeho spravce a ze byla zaplacena na rok dopredu (majitelem jsem byl porad ja). Po 2 dnech telefonatu se ukazalo, ze nekdo omylem editoval moji domenu misto sve (presneji receno technicky spravce editoval jinou domenu nez mel) - omluvili se mi a nechali mi tu domenu zaplacenou. Kdybych ale nebyl na emailu, tak zrejme DNS uz smeruji jinde a mel bych ponekud vetsi vyrizovani vse uvest do puvodniho stavu ...
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Mareg 12. 7. 2005 11:02

Vsak take francie je basta evropskych komunistu, tak se neni co divit.
Co rici treba na to, ze francouzsti nezamestnani se domahaji "trinacteho platu", tedy trinacte podpory v nezamestnanosti pred vanoci, aby meli za co nakoupit darky.
Mareg

Odeslat příspěvekod mafian 12. 7. 2005 14:34

Pošli na něho ukrajince a za par dní ti ji ještě sám zaplatí :twisted:
mafian

Odeslat příspěvekod Hnidopich 12. 7. 2005 15:07

mart.v píše:to bohuzel jenom odsouva problem :)
i kdyz mam domeny zaplacene na 3 roky (ted uz je to teda mene), tak porad se muze stat, ze zrovna kdyz mi vyprsi, tak budu treba pul roku v cizine (coz je pro me docela realne) - nepomuze ani telefonicke upozorneni :)
Ale uznavam, ze pokud chci nejake domeny mit, tak musim byt schopny za ne vcas zaplatit, jen jsem zjistoval co mi jeste hrozi

Teda i v běžné české bance si zadám v pohodě z internetu trvalý příkaz s opakováním jednou za rok. Pokud odjedu do ciziny nenechám účet prázdný a občas na něho kouknu přes 'net.
(Jinak by mě kousla "Liška" :)
A co teprve když váš registrátor podporuje svolení k inkasu a váš účet podporuje kontokorent! To u6 by panečku bylo, aby se vám podařilo nezaplatit.

Když dvacet let makám abych splatil byt a soudruhovi odvedle ho přidělí úřednice, za to že s ní je zadobře (za nic jin0ho se nepřiděluje), tak to je pravý a nefalšovaný začátek komunismu. V pozdějších stádiích všichni serou na práci, jsou hlavně zadobře s úředníkama a není co přidělovat.

ěst práci soudruzi.
Hnidopich

Odeslat příspěvekod j333x 12. 7. 2005 15:54

a odkud vis, ze rok bude domena stat stejne? (a ja teda doufam, ze nebude :)
j333x
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků