Je lepší mít domenu.CZ, nebo je to jendo?

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 9. 2006 14:03

Je pro vyhledávače důležitá koncovka CZ. Když budu hledat nějaký český výraz na netu, hodí mi vhyledávače přednostně ty s koncovkou cz, nebo se dívají hlavně na jméno a obash (včetně specifikace html "cs")
Budu nabízet jednorázovou službu a nepotřebuju .cz kvůli zapamatovatelnosti! A http://potrebne-jmeno.cz už je obsazené.......
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 7. 9. 2006 05:45

ne, není to třeba. Vyhledavače berou v úvahu obsah, google snad už se na tu hlavičku ani nepodívá... ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Filip Novák 10. 1. 2007 16:27

Ono je to v podstatě vlastně celkem jedno. Jestli se Vám jedná o SEO, tak vyhledávače budou stejně vyhledávat v názvu stránky a koncovka může být jakákoliv. Ne-CZ domény bývají levnější, ale například zákazník který napříkald nezná adresu serveru, tak bdue nejdříve hledat jméno společnosti + Cz a poté COM. . . :wink:
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod admin24 14. 4. 2007 08:15

Pro běžné servery to snad platí, ale jsou některé servery, které upřednostňují různé typy koncovek a podstatně ovlivňují umístění. Zmíněná optimalizace může hodně napomoct, ale nevyřeší problém zcela. Něktré firmy si proto registrují stejný název s nejpoužívanějšími koncovkami cz, eu, com, net, info. Pro levnou registraci doporučuji využít server www veb cz . Ceny drží na minimu.
Domény třetího řádu a webhosting s 99% stabilitou. Zajistíme Vám pořízení internetového názvu (tzv. domény), tvorbu Vaší prezentace a databázových aplikací včetně překladů do 12 jazyků včetně umístění stránek na nejnavštěvovanějších bezplatných portálech.
admin24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozuch82 14. 4. 2007 19:06

.cz nepotřebuješ, akorát potřebuješ sajt nechat zaindexovat - uvést na něj odkaz na nějakém již zaindexovaném webu. Jako třeba tady ;).
kozuch82
Junior

Odeslat příspěvekod Axel Wers 2. 6. 2007 10:30

Ja mám dve domémy .info a .sk

.sk mám nastavený ako alias.

Pamätám že do katalógov ako napr. atlas.sk alebo szm.sk sa mi nepodarilo .info zaregistrovať (teda podarilo, ale vo výsledkoch sa nezobrazuje).

.sk sa tam regla bez problémov.

Pred mesiacom som .sk presmeroval cez 301 na .info a krátko na to moja doména .sk zmizla z atlasu aj szm.

:-/
-= FreeSpace =-
Axel Wers
Junior

Odeslat příspěvekod rejnock 2. 6. 2007 10:41

je to fakt jedno ,pro firmu je mozna lepsi narodni domeny ,ale pro soukromou osobu jako jsem treba ja je CZ domena zbytecna .Osobne mam .INFO a vyhledavace s tim problemy nemaji :)
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Junior

Odeslat příspěvekod Dengalden 28. 6. 2007 12:00

Tak prave ted taky resim dilema, zda mit koncovku .cz ci .eu a nebo dokonce .com mozna i nekterou obchodni (.info, .biz) ale asi to vidim na ceskou koncovku, popripade evropskou jak se to rozjede. Jen pro predstavu bude se jednat o prodej tapet, melodi, videi pro mobily atd.
Dengalden
Junior

Odeslat příspěvekod Z@chi 28. 6. 2007 12:27

No tak si jich zaplat vic a nechej si je vsechny presmerovat na stajny web :-)
Jinak je to prakticky jedno, pokud nejsi detailista.
CZ nebo COM nebo EU, dle me je to jedno a zalezi na vkusu :-)
Z@chi
Junior

Odeslat příspěvekod Dengalden 28. 6. 2007 12:29

jojo nejak tak to bude :twisted:
Dengalden
Junior

Odeslat příspěvekod WebmasterForum.sk 5. 7. 2007 12:44

Napr. Google sa snazi lokalizovat zadavatela dotazu (podla ip, nastaveneho jazyka, ...) a tomu prisposobit vysledky hladania. Pritom sa berie do uvahy aj narodna domena websajtov. Cize ak tvoj web bude urceny pre ludi z ceska, pouzi priponu CZ. Okrem ineho je to aj pre beznych ludi (neodbornikov na IT a internet) jednoduchsie na zapamatanie.
WebmasterForum.sk
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 7. 2007 17:50

Pozor, jeden z nejdůležitějších českých vyhledávačů Jyxo automaticky neindexuje jiné stránky než z domény cz. Pro česky psanou stránku na jiné než české doméně je nutno požádat mailem o zařazení do databáze.

Takových robotů může být více.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod fatman 6. 7. 2007 10:12

To vladimír: Určitě? Mám stránku na TLD .biz a v jyxu normálně jsem, aniž bych tam psal. Je fakt, že mám zpětné odkazy z několika .cz stránek.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior