Informace o DNS

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mobi 27. 4. 2010 22:08

Zdravím, zjistil jsem, že TMCZ přiděluje různé DNS servery podle způsobu připojení, např. připojím se přes GPRS, tak dostanu primární DNS 62.141.0.2 a sekundární 88.86.110.18. Zajímalo by mě, pokud si nastavím přidělování DNS automaticky, jak zjistím, že přiděluje právě tyto? Lze to nějak ověřovat? Díky
Mobi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djadja 27. 4. 2010 23:15

Zdravím, klasicky, přes ipconfig /all
Pokud tě to nenakoplo, tak Start - Spustit - napsat cmd - Enter - napsat ipconfig /all - Enter
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod Mobi 3. 5. 2010 17:00

Díky moc, nikdy jsem si nevšiml, že to tam je :-)
Jestli můžu ještě jednu otázku, tak bych se chtěl zeptat na následující. Jsem připojenej přes EDGE na internet, jako modem mám mobil. Když nakonfiguruju telefonické připojení na přidělování DNS automaticky, tak dostanu 62.141.0.2 a 88.86.110.18, ale když mi připojení nastaví Web'n'walk Manager, tak ten nastaví natvrdo 62.141.0.1 a 213.162.65.1.
Všechno s těma natvrdo nastavenejma funguje, internet, mejly a tak, ale otázka je co to může teoreticky špatně ovlivnit když automaticky dostávám jiný? Díky
Mobi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 5. 2010 21:22

Teoreticky nic. Prakticky může docházet ke zpožděním, které ve skutečnosti třeba vůbec nemusíš ani poznat. To jsou adresy DNS serverů a ty ve skutečnosti vůbec nemusíš používat DNS servery poskytovatele internetu, ale můžeš používat jiné.

213.162.65.1 je T-Mobile Austria
88.86.110.18 je SuperHosting
62.141.0.2 a 62.141.0.1 je T-Mobile CZ
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobi 15. 3. 2012 11:09

Prosím o info, jak zjistit DNS poskytovatele, aniž bych musel kontaktovat poskytovatele nebo prostě ty servery DNS vygooglit. Jde mi o to, jak je najdu v modemu nebo ze síťového protokolu.

Teď jsem připojen přes ADSL O2, a DNS mám nastaveny v modemu (ZyXEL P-661HNU-F3) na automaticky a zajímalo by mě právě jaké DNS mi poskytovatel přidělil. Předpokládám, že je musím hledat někde v modemu, ale to se mi moc nedaří. Přes ipconfig /all vidím "Servery DNS 10.0.0.138", ale to je výchozí brána - ADSL modem. Děkuju za radu.
Mobi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Mike_ 15. 3. 2012 14:55

Vacsina modemov ma nejaku stranku "WAN Status" alebo Status, alebo nieco podobne, kde byva okrem ineho stav ADSL spojenia, pridelena externa IP adresa a adresy DNS serverov. Pripadne sa pozri do Logu. Ak to tam nie je, tak to nemas moc ako zistit. Ono to v konecnom dosledku nie je az take zaujimave, pokial vsetko funguje tak ako ma.
_Mike_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 3. 2012 15:40

No a pokud to nefunguje, jak má, je možné použít libovolný veřejný DNS-server, třeba 8.8.8.8 od Googlu.

Pokud to modem nezobrazuje ve statusu a zoufale by jsi ho chtěl z nějakého důvodu znát, zbývá možnost přepnout modem do bridge a pak se ti providerův DNS objeví v ipconfig -all, ale je to moc práce (teda pro někoho na pět minut i s obnovením do původních nastavení...)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků