Dedicated server problém

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Litaen 23. 9. 2020 08:30

Zdravím Vás,
Mám problém s dedicated serverem a to takový že když spustím server na jednom PC všichni z venčí se na něj připojí. To je samozřejmě v pořádku. Ale já z druhého PC se tam už nepřipojím. Zkoušel jsem vypnout firewall(kdyby to náhodou souviselo) ale došel jsem k závěru že problém bude někde v síti. S kolegou jsme se v tom hrabali celkem dlouho a zjistili jsme že můj router Netis WF2780 pravděpodobně nepodporuje Loopback. Má otázka tedy zní lze tento problém vyřešit switchem? Nebo bude muset router pryč.
Děkuji za každou odpověď.
Litaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 23. 9. 2020 09:30

"dedicated server" je hodne siroky pojem. Kazdopadne pokud je druhe PC ve stejne siti jako to s tim serverem, tak je nesmysl aby ses na nej pripojoval pres router. Pripojuj se na jeho IP adresu, kterou ma v lokalni siti (pravdepodobne neco jako 192.168.0.x) a ne na tu, kterou davas kamaradum (tem pravdepodobne davas verejnou IP adresu routeru).
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Litaen 23. 9. 2020 09:57

Pardon za nedostatek informací. Jedná se o Insurgency:Sandstorm. Na svou lokální IP adresu pc kde je server jsem se také zkoušel připojit a výsledek vždy connection time out zkoušel jsem zadat ip adresu i s :portem i bez portu.
Litaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 9. 2020 10:09

Což je nějaká blbost kterou bez popisu nevyřešíme.

Takže to chce dodat jak to vše je zapojené a jaké kde máš IP.

Předpokládám že tam máš pouze jeden router který dělá NAT a má přesměrovanou veřejnou IPv4 na lokální IPv4 toho serveru.

Takže jakou IPv4 (lokální) má ten server? Dostává pořát tu samou IPv4? A jakou IPv4 má ten PC, má IPv4 ze stejného rozsahu?

Nemáš náhodou server na 192.168.1.x a PC na 192.168.0.x a podobně?

Nemáš náhodou ty PC za druhým routerem který dělá další NAT?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Litaen 23. 9. 2020 10:37

Mám to zapojené na jednom routeru s nastavením:

V LAN nastavení:
Rozsah NAT mám 192.168.1.2-192.168.255
Server PC přiřazeno 192.168.1.3 s prioritou na MAC aby se mi adresa po vypnutí neměnila
Můj PC jede na adrese 192.168.1.2

Forwarding:
Virtual server nastaven na 192.168.1.3 s příslušnými porty co vyžaduje nastavení serveru
Port activation povoleny porty co vyžaduje server.

Myslím že takto je vše správně
Litaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 9. 2020 12:45

Nesmysl:
Litaen píše: Server PC přiřazeno 192.168.1.3 s prioritou na MAC aby se mi adresa po vypnutí neměnila

Priorita k tomu neslouží.
Pevná IP adresa se nastavuje:
a/ rezervací v konfiguraci DHCP serveru;
b/ přímo v IP konfiguraci daného servveru.
Vyber si.
Jsou servery i všechna PC připojená do stejného switche? Nedělí je router?
Je ve firewallu serveru povoleno ECHO?
Přihlas se do Windows v PC.
Spusť:
Kód: Vybrat vše
cmd
ping 192.168.1.3

Výsledek dotazu?
Naposledy upravil Milanr1 dne 23. 9. 2020 15:38, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 23. 9. 2020 13:09

ECHO neni protokol ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 23. 9. 2020 13:14

Když zadáš tu lokální IP serveru (192.168.1.3) tak se musíš na ten server dostat a pokud ne je něco špatně.

Mohl by to dělat firewall jak třeba na routeru tak třeba přímo na tom serveru.

Taky můžeš mít ten server nastaven aby odpovídal pouze na IP toho routeru (předpokládám 192.168.1.1) a tím pádem neodpoví na 192.168.1.2 co má PC.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 23. 9. 2020 13:31

Firewall na routeru nema jak ovlivnit lokalni komunikaci.

Jsou dve moznosti - bud ma zapnuty firewall primo na tom serveru (a povoluje na dane porty pripojeni jen z IP adresy routeru), nebo ma lokalni porty na serveru v jinem rozsahu, nez jak jsou videt zvenci pres NAT (resp. PAT).
EDIT - promin, zopakoval jsem tvou posledni vetu, nedocetl jsem te vcas do konce :(
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 9. 2020 21:53

Ping z PC na server (či obráceně) funguje? Tím bych asi začal a od toho se dále odpíchnul.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 9. 2020 23:18

Nepoužívajte výrazy, ktorým nerozumiete. Tu zistíte niečo o tom loopbacku. Asi vás to prekvapí, ale loopbackové adresy nikdy neopustia zariadenie, no veď preto sa volajú lokálne adresy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Loopback

Mimochodom ak hodláte managovať servery mali by ste vedieť, že serverom sa vždy priraďuje statická adresa bez toho aby ju musel dodať DHCP na základe nejakej MAC. To platí aj niektorých ďaľších prvkoch siete ako switche, tlačiarne, kopírky, faxy, IP ústredne a pod.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Litaen 24. 9. 2020 00:34

Děkuji všem za rady. Nevím jestli nějakou závadou nebo je opravdu netis wf2780 tak špatny ale po změně routeru jsem vše nastavil stejně jako u netisu a vše funguje
Mockrát děkuji za Váš čas
Litaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 9. 2020 08:13

Podle mě router za to nemůže, prostě co si nastavíš to máš.

Další věc je co se tam dá nastavit - u soho routerů toho moc není většinou k nastavení.

Takže pokud potřebuješ něco lepší musíš použít routery s OpenWrt a nebo mikrotiky atd....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý