srovnání vps variant "sdílené / privátní vlákno"

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 2. 9. 2021 08:09

V čem zásadním se liší VPS ve variantě běžné (inzerované jako sdílené vlakno do 1:3) a pak asi o pulku dražší privátní vlákno.. Nemyslím teď dedikovaný server


Konkrétně třeba wdos- VPS ON / VPS SSD

Wedos.cz/vps-on
Wedos.cz/vps-ssd

(Je tamještě háček, u toho prvního je přepínátko u cpu, ale hodně vzroste cena)


Jde mio to jestli je to nějak markantně znát v výkonu a tosdílené by bylo nepoužitelné
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 2. 9. 2021 08:57

Použitelné je oboje!

Co na tom nechápeš?

Privátní vlákno je jenom rezervované pro tebe, sdílené je pro víc uživatelů.

Takže pokud potřebuješ výkon pro kritický SW musíš brát privát, pokud na zpoždění nezáleží stačí sdílené.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Da Gony 4. 9. 2021 11:17

Já myslím spíš uživatelské zkušenosti. Jestli někdo si objednal něco takového (levného) a "spálil se"

Nebo nějaké zkušenosti s firmou, kde u VPS víte, že používá sdílené nebo privátní (ideálně možnost obojí) a je možnost to srovnat..


Až pak obecně, jestli jednovláknové sdílené VPS s 0.5GB je "bída" co na nic nebrat, nebo co zhruba už to neutáhne, co jste měli za use case, kdy to fakt nestačilo.


Ani ne tak zkušenosti s "vystupováním firmy" (Třeba hicoria špatné, pak Bubocloud zaniklé, nějaký WVG trading)
ale spíš technické (spousta lidí wedos nedoporučuje, že má výpadky časté , prý jejich DDOS ochrana řádí až moc), ale zase na mě WEDOS působí že má mraky klientů....
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 9. 2021 12:18

Tohle je docela komplexní téma. Výkon obecně lze jen odhadovat, protože poskytovatelé hostingu/serverů se jím moc nechlubí. Například Wedos mi na několik přímo položených dotazů nebyl schopen odpovědět. Ptal jsem se velmi konkrétně na příklad konfigurace WMS, která by se nějak dala srovnat s výkonem jejich sdíleného hostingu.
Můj dotaz je zde a jediný rozumný článek jsem našel tady. Ostatně na něj odkazují i oni.

Ve výsledku tak hlavně záleží na typu aplikace, kterou budete hostovat, a na požadavcích čtení/zápis. Každopádně bych řekl, že si touto neprůhlednou politikou hodně škodí. Klidně bych si zaplatil za vyšší výkone, kdybych věděl, že mi opravdu něco přinese.
Když jsem pak danou aplikaci (viz můj dotaz) na WMS portoval, nepřineslo mi to nic, jen vyšší náklady a zbytečnou práci navíc.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků