Prenajatie Linux serveru

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hal_sk 27. 3. 2022 14:05

Ahoj,
Aké mám možnosti ak by som chcel administrovať vlastný Linuxový server s verejnou IP adresou za účelom experimentovania so službami ako FTP, email server, databázový server, web-server, nextcloud, php, node.js, react... Nepotrebujem biznis riešenie, je to za účelom hobby a učenia sa. Prioritou je nízka cena. Vlastné železo umiestnené v domácej sieti vylučujem. Nemám verejnú IP adresu a miesto na to.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 3. 2022 15:03

Microsoft Azure. Při registraci dostaneš začátečnický kredit (asi 100 dolarů?) za kterej si můžeš objednat základní Azure VPS. Nejlevnější VPS na Azure vychází cca 2,5€ na měsíc? 1 jádro, 1 GB RAM a cca 500 MB místa na disku pod CentOS / jiným systémem z nabídky Azure.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod eviljack 27. 3. 2022 17:15

Jo, tam je to 100 dolarů a s tím už si něco vyzkoušíš. Server máš vytočený prakticky okamžitě a můžeš tam dělat psí kusy.
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 27. 3. 2022 20:27

Jen prosim neexperimentuj s FTP. Ten protokol byl prezity uz pred dvaceti lety a nemel by se dnes vubec pouzivat
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hal_sk 28. 3. 2022 11:25

Registrol som sa na Azure a skúšam si vyklikať VPS. Zatiaľ neúspešne. Idem cez "Create a virtual machine" a je tam 7 záložiek formulárov na vyplnenie. Niektoré položku nejdú vyplniť (napr. size - možnosti sú vyšedené) a to má za následok, že ma formulár vracia nazad pre nevyplnené položky... Skúsim si pozrieť nejaké návody.
hal_sk
Junior