QNAP TS-253D

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Din0 4. 1. 2023 07:26

Zdravím,
zakouopil jsem tento Nas, někdy džíve jsem měl Asustor, kde se vše nastavilo celkem jednoduše a fungovalo, to,. U tohoto NAsu celkem bojuji. NEnašel by se nědko kdy by mi byl nápomocen?
Jde mi o nastavení Webu(Wordpress, aby bylo web přístupný na mojí doméně)
Pomoci rozjet NExtcloud, ani Owncloud který je k dispozici v App nemohu nastavit tak aby používal Maria DB používanou v QTS.
Zkoušel jsem použít i Konteiner z Docker ani tam se nezadařilo rozjet nextcloud na MAriaDB.
Díky Aleš
Din0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 1. 2023 09:49

Co takhle si na tom stroji udělat čistej virtuál a nastavit si Nextcloud ručně? Pokud použiješ jako OS Ubuntu, tak u něj můžeš Nextcloud server nastavit už během instalace OS.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Din0 4. 1. 2023 11:40

Jo taky cesta, ale ja chci hlavně pochopit jak to mají udělaný, proč nefunguje to co má a zda ano co dělám blbě. Mají možnost owncloudu proč na něj nenapasuji MariaDB ?, prostě chová se to divně a já chci vědět zda něco dělám špatně nebo se vše musí dělat úpravou ini soéuborů atd...
Nechci to zde vše rozepisovat, ale příklad:
NAinstaluji MAriaDB 5, PHPmyAdmin a přihlásím se udělám dtb.(pod root a heslo admina)
NAinstaluji MaiaDB 10 a už se do ní nedostanu s PHPmyAdmin..
Na fórech plno rad ale pořádně nic nefunguje..
Nextcloud jsem nainstalil přes Docker, ale nenapojím se na datábázi MAriaDB.
Virtuállní přepínač taky dobrá věc?? ale jak pak nastavit jejich reverzní proxy... :-(
Proto bych rád někoho kdo má NAS s QTS 5.x a má s má zkušenosti at mě nasměruje co dělám blbě
Díky ALeš
Din0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 1. 2023 13:38

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Din0 4. 1. 2023 14:50

Ano zkoušel,
šlo to, jen jsem chtěl popsat, že si člověk koupí NAS a musí hledat aby něco rozjel, u instalace to není popsané.
Samože není problém použít REPO:
myqnap.org/repo.xml a tam je phpMyAdmin taky co fungoval.
Ale i přes to se mi nepodařilo propojit dtb aspon s Owncloudem jde mi to jen s SQLlite, ale to je o ničem.
U Owncloudu u instalace se píše:
MySQL infocation:
Database User:owncloud
Database Password:owncloud
Database Name:owncloud
localhost:db
jako zda to myslí vážně všude jen owncloud i heslo nevím, ale každopádně to nejde ani tak.
Byl bych rád kdyby mi někdo poradil kdo má podobný NAS co dělám špatně, nebo jinak..
Ale je vidět, že nejsem sám

https://forum.qnap.net.pl/threads/owncl ... ge-2#posts
Din0
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků