vlastní game server

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Why91 19. 11. 2007 11:34

Dobrý den.
Rozhodl jsem se koupit PC pro gamehosting. Jenže vůbec nemám představu, jak to funguje, a co je potřeba (myslim, co speciálního tamm usí být oproti normálnímu pc). Moje představa je PC s velkou rozšiřitelností, tzn např deska s dvoumy sloty na procesor, a podpora čtyřjádrových procesorů, protože potřebuji celkově co nejvíce Ghz na procesorech. Nejspíše bude kámen úrazu finanční limit, který je jen 18 000 Kč.
Nevím, jestli pokud je deska s dvoumy sloty pro procesor, jestli může být osazen jen jeden, a jestli Linux podporuje tyto desky, a čtyřjádrové procesory.
Můžete mi prosím doporučit sestavu na server s co nejvyšší rozšiřitelností, hlavně ve výkonu procesorů, do max 18 000? (další peníze se do toho vrazej až dýl).
Server bude umístěn v normální místnosti s průměrnou bytovou teplotou, tekže žádné nadprůměrné chlazení asi neni potřeba.
Dík za všechny rady :)
Naposledy upravil Why91 dne 19. 11. 2007 16:49, celkově upraveno 1
Why91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 11. 2007 11:43

Za 18 000 mozna koupis tu desku :)

Cili pokud tomu rozumis asi takhle, tak bych se do tho byt tebou ani nepoustel :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lurk3r 19. 11. 2007 11:53

no na normalním kompu rozjedeš pár dedicated serverů, za 18k server nepořídíš, IMHO to stojí řádově 100k, kup normální kompl s dobrým procesorem a velkýma ramkama ...
lurk3r
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 11. 2007 11:56

spis by me zajimalo jak chce vyresit pripojeni na net :) na domaci lajne????
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Why91 19. 11. 2007 13:38

Cili pokud tomu rozumis asi takhle, tak bych se do tho byt tebou ani nepoustel Smile

Já vim, že ty když ses narodil tak si tomu hned rozuměl, já bohužel musim zkušenosti nabírat např pomocí tohodle fóra, anebo zkušenostma :?

-quote] no na normalním kompu rozjedeš pár dedicated serverůe/quote]
Jo, to sem myslel, nemyslel sem nějaký extra serverový vybavení, ale "normální" pc, s co nejvyššim výkonem procesor(ů). :)

quote]spis by me zajimalo jak chce vyresit pripojeni na net Smile na domaci lajne????

Zase totálního dementa ze mě za každou cenu dělat nemusíš :)
Why91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 11. 2007 13:49

ja nicemu takovymu nerozumnel, ale zda se mi na hlavu, kdyz se chces neco naucit, ze hodlas uvalit desitky tisic....

,,Jo, to sem myslel, nemyslel sem nějaký extra serverový vybavení, ale "normální" pc, s co nejvyššim výkonem procesor(ů).,,

Mno ja mel dojem ze jsem cetl -dve patice na CPU apod...coz mi z toho tak jako tak moc beznych desek nevyvstava!!!! (koukni kolik jen stoji takova zakladni deska 9000 bez DPH - http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=MBIN5622R )

Za 18 K server tvych pozadavku nesezenes. Ano, sezenes nejake zakladni servriky. Ale ve tvem pripade bych nejdriv zacal zkousenim na nejakem starsim PC a CASEM az budes vedet co a jak, zacit uvazovat o nejakym serveru (ano, jiz serveru ne PC) a o serverhousingu.

Nikdo z tebe ,,dementa,, nedela (i kdyz kazdej jim byl, ja naposledy o wkndu pri rozchazeni RAID radice na starsi desce :D ), jen ti pisem ze bys mel jeste chvilku sbirat informace a az pak se sem vratit :)

A pak sem pisni co presne a na co to potrebujes...na trafik o 100 lidech je asi zbytecne uvazovat o necem megalomanskem. Minimalne zacni tim, kam to posadis, jelikoz gameserver a domaci linka mi nejde moc dohromady - mel jsem pocit ze hracum jde o pingy :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Why91 19. 11. 2007 15:40

Tak deska pro dva procesory za 9 000, to je docela dobrý, kdybych k tomu koupil jeden procesor (a další až pozdějš), tak by mi to vystačilo ne? Case mám, a harddisk taky :)
Bude to připojený na optický vlákno 100Mb/s takže pingy budou dobrý..
Odložit to nemůžu, protože se jedná o projekt, kterej je třeba rozjet co nejdřív ;)
Why91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metla23 19. 11. 2007 15:51

lurk3r píše:no na normalním kompu rozjedeš pár dedicated serverů, za 18k server nepořídíš, IMHO to stojí řádově 100k, kup normální kompl s dobrým procesorem a velkýma ramkama ...
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod averton 19. 11. 2007 16:20

Why91 píše:Dobrý den.
Rozhodl jsem se koupit server pro gamehosting. Jenže vůbec nemám představu, jak to funguje, a co je potřeba. Moje představa je server s velkou rozšiřitelností, tzn např deska s dvoumy sloty na procesor, a podpora čtyřjádrových procesorů, protože potřebuji celkově co nejvíce Ghz na procesorech. Nejspíše bude kámen úrazu finanční limit, který je jen 18 000 Kč.
Nevím, jestli pokud je deska s dvoumy sloty pro procesor, jestli může být osazen jen jeden, a jestli Linux podporuje tyto desky, a čtyřjádrové procesory.
Můžete mi prosím doporučit sestavu na server s co nejvyšší rozšiřitelností, hlavně ve výkonu procesorů, do max 18 000? (další peníze se do toho vrazej až dýl).
Server bude umístěn v normální místnosti s průměrnou bytovou teplotou, tekže žádné nadprůměrné chlazení asi neni potřeba.
Dík za všechny rady :)r/quote]

Takto, server a podobne veci za 18 tisic nezozenies - teda samo ze su firmy ktore raz zacas robia vypredaj majetku za zlomok jeho ceny ale pochybujem ze ti predaju pouzity server ktory stal radovo desiatok tisic za 18.

Na tvojom mieste by som si nasiel dobru hostingovu firmu kde mozes mat sajtu a vsetko co potrebujes - budes to mat na kvalitnych serveroch, so supportom, ak sa nieco na servroch dosere nebudes to riesit ty ale firma cize inak povedane, upadne ti vela starosti. Samozrejme ze si budes musiet priplatit ale ale lepsie je dat veci do ruk ludom ktori tomu rozumeju ako buchat to na kolene.
it´s all about priorities :D
averton
Junior

Odeslat příspěvekod Why91 19. 11. 2007 16:37

metla23: Však já to už taky tak vidím :) ted řeším, jaký komponenty do toho pc dát ;)

averton: Achjo, já sem hrozně vděčnej za rady (doufam ze to nezni jako ironie, protože to NENI ironie), ale takovýhle mi sou fakt k ničemu. Jak už jsem psal, tak to potřebuju na GAMEhosting => proto potřebuju co nejvíce výkon procesoru, protože to je to nejdůležitější (např hra CS 1.6 sežere na jednoho hráče cca 50 Mhz z procesoru a 8Mb ram), a potřebuju mít k dispozici co nejvíce herních serverů, za každých cca 500 Mhz na procesoru je jeden server (CS 1.6kovej).

Cením si vašeho času, kterej dáte proto, abyste mi poradili, ale nechtěl bych, aby to bylo zbytečně, nebo OT. Prosím o radu, jaký komponenty dát do pc určenej na gamehosting, aby tam byl co nejvyšší výkon procesoru(ů) (nebo aspon možnost rozšíření v podobě dokoupení druhýho procesoru), a podporoval to LINUX
Díky za všechny rady :)
Why91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 19. 11. 2007 16:50

neviem ako to budes mat so server housingom, ak je to na lan party (resp neplatis za kazdy server), tak osobne si myslim, ze poskladat dva servery je lepsie ako jeden dvojprocesorovy. s dvomi mas vyhodu, ze ked jeden padne, tak druhy bezi - dalsia vyhoda, ze jeden poskladas teraz a druhy neskor tak usetris.
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod averton 19. 11. 2007 17:58

no na vykon procaku by som dal asik Intel radu Xeon - idealne QuadCore ale ten stoji cca 9 tisic cize su aj lacnejsie rady Xeonov. Xeon preto pretoze je urceny na servery.

A linux? V podstate je to jedno, pre jednoduchost by som sa obzrel po distrach ako je ubuntu kde je relativne jednoducha administracia :)
it´s all about priorities :D
averton
Junior

Odeslat příspěvekod puck 19. 11. 2007 18:49

na xeon kasli.
musel by si dat dosku so socketom LG771 a za tu cenu uz mas dve dosky a dva procaky pre E6600.
jedine ze by si isiel do Xeonov 30XX, ale tam zas nevidim zmysel. E6600 je lepsie a overene riesenie
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MordarGrunn 19. 11. 2007 23:18

ako clovek z oboru si dovolim zareagovat, ked hovorim z oboru myslim to doslovne, treba si ujasnit par veci:
1) server za 18 by som pouzil mozno ako webserver, urcite nie ako gamehostingovy stroj (pre priklad nase stroje zacinaju od 55 tisic a potom uz len vyssie a vyssie.....) pretoze na takomto stroji spustis doslova par serverov a mas plno. Mozno bude vytazenie len 50% (mozno menej ) ale cs servre zacinaju lagovat uz pri 60% a vyssie, takze na to treba davat pozor.
2) Naco preboha 2 procesorovu zostavu do stroja za 18??? To by som rad vedel, a to ze potom pridas dalsie cpu, neviem neviem ci by nieco take vobec fungovalo... A pocitaj s tym ze riadne serverove dvoj-procesorove dosky zacinaju niekde na tvojom rozpocte.
3) Ak by si sa rozhodol pre xeon (to by musela byt velmi nizka rada) tak pri nich rozhoduje viac pocet jadier ako frekvencia, samozrejme aj ta je dolezita ale ćim viac jadier tym vacsi vykon.
4) Skusenosti su v pripade akejkolvek prace so serverami velmi dolezite, flexibilita pri rieseni problemov, developing servra, administracia, ver mi ze pre zaciatocnika to bude velmi tazke. Dnesnim trendom je neviem preco, vsetci sa hrabu do prac na roznych portaloch, gamehostingovych projektoch, webhostingovych projektoch, ale vysledok je povacsine chaoticky, nemaju to riadne osetrene co sa dani a obchodneho registra tyka, sluzby su nedostacujuce, slabe. Do takehoto projektu by sa mala firma! pustat len vtedy ak ma dostatocny kapital a skusenosti.
5) Mat 100mbit nezarucuje dobre pingy, velmi dolezity faktor je router prevadzkovatela, celkova siet prevadzkovatela pripojenia, ich politika (tj obmedzuju napr traffic ale zavadzaju FUP).
6) Umiestnit si server domov je velky nezmysel, ziadny redundantny prisun energie, s klimatizaciou vobec neratam, prach, povacsine umiestnene v skriniach :-/ kde server nema ako dychat, prehrieva sa to, pada to, huci to, rodina sa ti bude burit ze preco musia platit take ucty za elektrinu a preco musia v noci pocuvat taky hluk (ver mi, server nieje ticha zalezitost :) ) a bla bla...

Moja rada pre teba znie, bud sa na to vykasli, zozen si uuuplne stary komp, nan si nainstaluj linux (odporucam gentoo, nieje mozno najlahsie ale na taketo nieco asi najlepsie.. imho) skusaj, trenuj, hladaj, skumaj a az sa naucis poriadne s linuxom, az ziskas potrebny kapital na to, mozes rozbehnut solidny projekt.
Ked by si vsak silou mocou chcel server, velmi dobre je riesenie ako to bolo spomenute, prenajat si bud cely stroj alebo dedikovany, proste dostanes tvoj stroj, mozes si nan dat akykolvek linux, robit si na nom co chces, v pripade problemov ti technici pomozu. Nejde o najvykonnejsie servre lebo by si sa nedoplatil, ale na tvoje ucely by to stacilo..
A ak by si uplne maximalne silou mocou chcel vlastny server za 18 (to si kup radsej PS3 za to..) tak urcite klasika doska lga775, E6600vka, 2gb ram, 667mhz stacia, disky, fortron 350ka, skrina za 1000ku a este aj usetris.. ale hovorim, na tom toho nejak vela nerozbehas, 10 serverov mozno.. a to je naco dobre?
CPU: Intel i5 6402P 2,8GHz, MB: MSI Z170A PC MATE, RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2666MHz,VGA: Asus Strix GTX1060 6G, SSD: Kingston 240GB HYperX Savage, OCZ Vertex 3 64GB, HDD: 3x WD Black 3TB, PS: Zalman ZM1000 1000W, Case: Fractal Design Define S
MordarGrunn
Junior

Odeslat příspěvekod Why91 20. 11. 2007 08:50

server za 18 by som pouzil mozno ako webserver, urcite nie ako gamehostingovy stroj (pre priklad nase stroje zacinaju od 55 tisic a potom uz len vyssie a vyssie.....) pretoze na takomto stroji spustis doslova par serverov a mas plno. Mozno bude vytazenie len 50% (mozno menej ) ale cs servre zacinaju lagovat uz pri 60% a vyssie, takze na to treba davat pozor.

Pár příspěvků nad timhle jsem psal, že sháním PC, ne přímo server, protože jak už mi bylo x krát řečeno, přímo server je drahej.

rquote]Naco preboha 2 procesorovu zostavu do stroja za 18??? To by som rad vedel, a to ze potom pridas dalsie cpu, neviem neviem ci by nieco take vobec fungovalo... A pocitaj s tym ze riadne serverove dvoj-procesorove dosky zacinaju niekde na tvojom rozpocte.

Koukal sem na czc, a našel jsem třrba tuto desku: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40399 , do který bych mohl dát tenhle procesor http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49486 , přičemž další bych dokoupil dýl. Proč ne 2 procesory? Podle toho, co jsem slyšel, tak herní servery sou nejnáročnější na procesor.
Abych to upřesnil. Tak ten pc, neni celej pc, ale jen deska + procesor, ostatní mám.

squote]Dnesnim trendom je neviem preco, vsetci sa hrabu do prac na roznych portaloch, gamehostingovych projektoch, webhostingovych projektoch, ale vysledok je povacsine chaoticky, nemaju to riadne osetrene co sa dani a obchodneho registra tyka, sluzby su nedostacujuce, slabe. Do takehoto projektu by sa mala firma! pustat len vtedy ak ma dostatocny kapital a skusenosti.

...Ptal sem se na neco jinýho, neboj, řádně daňově ošetřený to je, a nebude to jen "další gameportal", ale něco, co tu ještě neni.

equote]5) Mat 100mbit nezarucuje dobre pingy, velmi dolezity faktor je router prevadzkovatela, celkova siet prevadzkovatela pripojenia, ich politika (tj obmedzuju napr traffic ale zavadzaju FUP).

Už na tý lince běží hodně serverů, a pingy maj dobrý :) (btw ty servery, taky nejsou servery, ale normální pc, tak jako chci kupovat já. A nemaj s tim problémy)

pquote]6) Umiestnit si server domov je velky nezmysel, ziadny redundantny prisun energie, s klimatizaciou vobec neratam, prach, povacsine umiestnene v skriniach Frustrated kde server nema ako dychat, prehrieva sa to, pada to, huci to, rodina sa ti bude burit ze preco musia platit take ucty za elektrinu a preco musia v noci pocuvat taky hluk (ver mi, server nieje ticha zalezitost Smile ) a bla bla..

To že to chci mít doma sem nikdy neřekl.

.quote]Moja rada pre teba znie, bud sa na to vykasli

No, to je ale HODNĚ špatná rada, která mě vždycky spíš naštve. Kdybych se nato chtěl vykašlat, tak už sem to udělal.

tquote]zozen si uuuplne stary komp, nan si nainstaluj linux (odporucam gentoo, nieje mozno najlahsie ale na taketo nieco asi najlepsie.. imho) skusaj, trenuj, hladaj, skumaj a az sa naucis poriadne s linuxom, az ziskas potrebny kapital na to, mozes rozbehnut solidny projekt.

To neni špatný, asi to nejdřív skusim nejdřív rozjet na něm, ikdyž zvládne jen asi 3 cs servery, ale rozjet to na tom pude

oquote]Ked by si vsak silou mocou chcel server, velmi dobre je riesenie ako to bolo spomenute, prenajat si bud cely stroj alebo dedikovany, proste dostanes tvoj stroj, mozes si nan dat akykolvek linux, robit si na nom co chces, v pripade problemov ti technici pomozu. Nejde o najvykonnejsie servre lebo by si sa nedoplatil, ale na tvoje ucely by to stacilo..

Ne, na moje účely by to bohužel určitě nestačlo :)

Akorát nevim jestli by na těch zmiňovanejch komponentech bežel linux, a jestli by to podporoval.

Díky za nejpřínosnější rady :)
Why91
Kolemjdoucí

Další stránka

Zpět na Servery a hosting