Zkušenosti s českými hostéry

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 16. 4. 2008 22:41

Často diskutovaná otázka je, zda se vyplatí investovat do dražšího hostingu u firmy s dobrým jménem a kvalitním zázemím, nebo stačí nějaké levné řešení. Nejlepším měřítkem hodnocení jsou vždy zkušenosti, jaké jsou ty vaše?

Aby v tom byl pořádek a mohlo toto vlákno pomoci při výběru hostéra ostatním čtenářům, navrhuji při hodnocení dodržet tuto strukturu:

• Název firmy: např. Bezvahosting
• Využití hostingu: např. web malé firmy
• Délka zkušeností: např. 2 roky
• Hodnocení: např. zatím bez problémů, výpadky žádné, servis dostupný vždy a okamžitě
• Tarif: např. tarif Cool

Dále můžete zmínit, proč jste si vybrali právě tento hosting, kolik vás hosting stojí, atd.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kerfil 17. 4. 2008 11:05

No tak dobře:

• Název firmy: Banan.cz
• využití hostingu: soukromý web
• délka zkušeností: půl roku
• hodnocení: no problem

Chtěl jsem co nejlevnější hosting s doménou. Sice na Banán dost lidí plive, ale já zatím žádnej problém neměl. Nicméně možná proto, že tam mám houby traffic :)
Kerfil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psychocowboy 18. 4. 2008 23:38

Mame nekolik vlastnich serveru na pateri, takze poplatky vysoke (zelezo, konektivita, soft atd..), ale nikdo neopruzuje a mam 100% prehled a hlavne zalohu... ;-]
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veolw 19. 4. 2008 00:33

Nazev firmy: Flyweb.cz
Vyuziti hostingu: soukromy web (cca 1200 lidi denne)
delka zkusenosti: 2 roky
hodnoceni:
Jednu dobu byla opravdu krize ponevadz web pravidelne kazdy den padal ale bylo to asi zpusobeno tim ze delali upgrade systemu (jednalo se asi o mesic). Krome podpory je vse bez problemu a momentalne jsem spokojen.

Jinak mam nejvyssi tarif Voyager za 275Kc/mesic.
Naposledy upravil Veolw dne 19. 4. 2008 10:46, celkově upraveno 1
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MyFlower 19. 4. 2008 01:36

1)
Nazev firmy: Mujhost.net
Vyuziti hostingu: sponzorovaný web o Windows Vista
delka zkusenosti: 1 rok
hodnoceni: skvělý hosting, spolehlivé servery, skvělá podpora na mailu i ICQ

2)
Nazev firmy: Cyberhost
Vyuziti hostingu: osobní stránky
delka zkusenosti: dva měsíce
hodnoceni: žádné výpadky, pomalá a neschopná podpora, pro nenáročné
MyFlower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenek.Vecera 19. 4. 2008 01:40

Název firmy: Savana.cz
využití hostingu: soukromý web, firemní web, weby klientů
délka zkušeností: vlastní zkušenost něco přes rok
hodnocení: v posledním období krátkodobé výpadky, nicméně, 1. 5. 2008 slibují nasazení nového pole, takže se dá očekávat návrat dostupnosti do normálu.

Pokud člověk očekává rozumnou kvalitu, nemůže se dívat po hostinzích v částce 19 Kč/měsíc. Na druhou stranu, pokud nevyžaduje dostupnost 99,9 % (principiálně u e-shopů a internetových projektů) a spokojí se s dostupností ~99,7 %, tak ani nemusí platit 300 Kč/měsíc, případně zvažovat vlastní (virtuální) server.

Při výběru je se třeba řídit především podle reálných referencí a nenechat se zlanařit každým gigabajtem v nabídce. Zvláště je nepodstatné, jestli hosting nabízí 2 GB nebo 10 GB prostoru, protože průměrný uživatel využije maximálně desítky megabajtů.

Dále je třeba klást důraz na výkon a stabilitu databází, propracovanost administrace, přítomnost aktuálních verzí serverových skriptovacích jazyků a databázových produktů. Samozřejmě bychom neměli zapomínat na zabezpečený přístup (https) k administraci a webovému rozhraní e-mailu - pokud toto hosting standardně nenabízí, ruce od něj pryč.

Důvodem využítí Savany jsou dobré reference, 100% splnění mých požadavků (např. htaccess, subdomény, CRON, schopná administrace) a především možnost více domén pod jedním účtem. Technická podpora není NON-STOP, ale kdo ji potřebuje... Podstatné je, že existuje neustálý "dohled" nad servery, takže v případě problémů je řeší (za poslední období několikrát ověřeno).
Zdenek.Vecera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.ZUBR 19. 4. 2008 06:11

Osobně používám pouze virtuální hosting, aktuálně mám u dvou společností a jsem naprosto spokojen.

Active 24:
ani nevim, že ten hosting mam, v případě problémů velmi rychle ragují, PHP mi zřídili prakticky okamžitě (v sobotu ráno jsme si chatoval s adminem!), za několik let jsem nezaregistroval jediný výpadek serverů. Platím 38kč bez DPH měsíčně (konfigurace 50MB prostor + PHP úroveň 1).

Hosting Blueboard:
píšou osobní přístup a je to tak, při zřízení domény jsem jí zřídil u této firmy, ale po měsíci zdarma jsem se rozhodl přejít, tak jsem to začal řešit s adminem a převědčila mě otázka : "Proč od nás chcete odejít? Jste nespokojený se službami?" - od té doby všem doporučuji tento hosting. Platím 95kč měsíčně bez DPH (konfigurace 2GB, PHP + MySQL). Také nabízejí velmi propracované statistiky - za těch 95kč opravdu supr služby.
S idiotem nelze diskutovat, musíme se spokojit pouze s faktem, že je to idiot.
Dr.ZUBR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 4. 2008 07:59

Pro nějaké pokusy bych potřeboval freehosting s CGI. Spolehlivost, podpora o víkendech atd není nutná, jde jen to takové "hraní si". Raději ne com, ale CZ, SK, "zkousl" bych i něco v němčině. Pokud možno ne nějakou "profláknutou" adresu (pokud je možné vybírat z více domén - a mezi nimi nějaké méně známé tím lépe).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frezcz 19. 4. 2008 08:03

Název firmy: Gigaserver.cz
• využití hostingu: web malé firmy, osobní weby
• délka zkušeností: 2 roky
• hodnocení: nejvyšší spokojenost, všechno si můžu nastavovat sám a v případě problému (chybí nějaká funkčnost, rozšíření atd.) se vše řeší operativně přes icq a nic není problém - výběr z více variant od 10Kč.
Motto : "Ve stínu sojky, poznáš sám sebe..."
frezcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mozy 19. 4. 2008 08:12

Název Firmy: Gigaserver.cz
Využití hostingu: Osobní web
Délka zkušeností: 1 Rok
Hodnocení: žádné výpadky, rychlá podpora přes e-mail, přehledná administrace

Mají i levné domény a webhosting od 7Kč/měsíc
mozy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 19. 4. 2008 08:35

Asi to sem nepatří, ale ..

Název firmy: název jsem zatím nevymyslel
• využití hostingu: osobní weby, aplikační servery, databáze
• délka zkušeností: skoro 4 roky
• hodnocení: jaký si to uděláš, takový to máš ... ne, prostě jak sem si to nastavil, tak mi to funguje a můžu řict, že bych ani jiný hosting nechtěl, protože nad tím mám 100% dohled.

Všechno funguje perfektně, prostě tak jak je potřeba, jedniné mínus je v současné době pomalá linka, respektive upload (4M/512k) ovšem kvalitní rozdělení zátěže řeším pomocí QoS (apache+mysql+ftp na prvním místě).

... nedalo mi to, kdyby to vadilo, tak se omlouvám a dávám souhlas to popřípadně smazat :D
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 19. 4. 2008 08:36

• Název firmy: OneBit.cz
• využití hostingu: soukromý web
• délka zkušeností: 6 měsíců
• hodnocení: naprosto bez problémů, bez výpadků, podpora - při převodu bezchybná, od té doby netestována - nebyla třeba. Vzhledem k tomu, že mám nejlevnější tarif, jsem unešen

Další hodnocení je možná nepříznivě ovlivněno srovnáním s opravdu výborným onebitem.

• Název firmy: gigaserver.cz
• využití hostingu: zájmová organizace
• délka zkušeností: rok
• hodnocení: podpora výborná vstřícná, server občas pomalejší, "zvláštní" bezpečnost v administraci, (nevím proč, ale upgrade wordpressu je tady ve srovnání s onebitem porod - přitom ze stejných verzí na stejné verzze, stejný postup a háže to chyby databáze a děláte to na x-té)

• Název firmy: web4ce.cz
• využití hostingu: web malé firmy
• délka zkušeností: rok
• hodnocení: podpora vstřícná (dokáže projevit sama aktivitu a to správným směrem), občasné krátké výpadky, poněkud nekorektně změnili podmínky uprostřed smlouvy (a informovali jen "kdesi na webu") rotože se nás to momentálně nedotýká, tak to neřeším

Neaktuální:
• Název firmy: coolhosting.cz
• využití hostingu: web malé firmy
• délka zkušeností: dva roky
• hodnocení: výborná (i když pomalejší) podpora, kvalitní hosting s drobnými výpadky, nicméně trochu dražší
libol
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-22 19. 4. 2008 08:37

• Název firmy: VSHosting
• využití hostingu: soukromý web
• délka zkušeností: 2 roky
• hodnocení: žádné výpadky, skvělá technická podpora
Martin-22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hairy Pinocchio 19. 4. 2008 09:00

PatrikChrz píše:Pro nějaké pokusy bych potřeboval freehosting s CGI. Spolehlivost, podpora o víkendech atd není nutná, jde jen to takové "hraní si". Raději ne com, ale CZ, SK, "zkousl" bych i něco v němčině. Pokud možno ne nějakou "profláknutou" adresu (pokud je možné vybírat z více domén - a mezi nimi nějaké méně známé tím lépe).


Na freehosting je skvely http://www.66bits.com. Dostanes 300MB webspace vratane jednej MySQL databazy, 2000GB prenos dat. Je to vsak bez podpory, pomozu ti iba v naliehavych situaciach. Podpora je v cestine aj slovencine. Spickovy hosting za neskutocne ceny, hoci ich web je este len v beta verzii.
Hairy Pinocchio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TFSi 19. 4. 2008 09:12

• název firmy: Tojeono.cz
• využití hostingu: soukromý web
• délka zkušeností: > 2 roky
• hodnocení: neblokují žádné funkce v PHP; možnost spravovat databázi z lokálu; podpora snad nikdy nespí (ani ve tři ráno :!: ); dobré ceny

• název firmy: Ceskyhostnig.cz
• využití hostingu: soukromý web
• délka zkušeností: ≈ 1 rok
• hodnocení: dobré ceny; celkem dobrá podpora; o poznání horší konfigurovatelnost, blokují pár funkcí v PHP; o dost funkcí (.htaccess) se člověk musí dohadovat s podporou
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků