Zkušenosti s českými hostéry

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod starec 19. 4. 2008 17:05

• Název firmy: qsh.eu
• využití hostingu: soukromy web
• délka zkušeností: 1,5 roku
• hodnocení: mel jsem u nich zprvu free hosting, abych si otestoval nove Microsofti technologie. Po par mesicich jsem si u nich zridil ten nejlevnejsi webhosting (Mini) a po roce vyuzivani jsem presel na Basic. Co se tyce vypadku, tak ty byli kdysi davno sem tam, nyni uz vubec, nebo mimoradne. Co se tyce podpory, tak musim rict ze je na velice dobre urovni, v ramci mezi odpovidaji brzo... Toz tak ;-)
starec
Junior

Odeslat příspěvekod some_one 19. 4. 2008 17:32

• Název firmy: pipni.cz
• využití hostingu: soukromy web
• délka zkušeností: 3 roky
• hodnocení: Děs a hrůza - téměř nikdy není na discích místo. Velmi časté výpadky (poslední dobou možná o malinko lepší). Chování jejich zaměstnanců a některé jejich reakce ve fóru jsou opravdu neskutečné.
Neseďte furt u kompu a běžte taky trochu sportovat!
some_one
Junior

Odeslat příspěvekod KaraBen 19. 4. 2008 17:39

Zkušenost ...

- Název firmy: Banan.cz
- Využití : soukromý web
- Délka zkušeností: dva roky
- Hodnocení: trvalý problém

Sice "levný" hosting (přiznávám větší traffic), podpora ze začátku přístupná, později bez odezvy, na emaily bez reakce (nebo po měsících), řešení problémů žádné, v závěru bez provozu a vynaložené prostředky na rok dopředu nevráceny do dnes...
KaraBen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ares952 19. 4. 2008 18:20

Název firmy: gigaserver.cz
Využití : osobni stranky
Délka zkušeností: tri roky
Hodnocení: zadny problem, velmi prizniva cena, velmi dobra dostupnost, kvalitni podpora
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petmal 19. 4. 2008 19:33

• Název firmy: Savana.cz
• využití hostingu: Fan stránky
• délka zkušeností: 1 rok
• hodnocení: dobrá cena, přehledná a rozsáhlá administrace, .htaccess, obstojná podpora, pravidelné každodenní zálohy (databáze, stránky, e-mail)...

Poslední dobou čatější (krátkodobé) výpadky, ale pracují na tom. 1.5.2008 slibují "velký třesk" v podobě nového diskového pole. Celkově spokojenost, až na ty drobné výpadky v poslední době (které ale u projektu typu fan stránky zase tolik nevadí).
Naposledy upravil petmal dne 20. 4. 2008 17:30, celkově upraveno 1
petmal
Junior

Odeslat příspěvekod Petr.Seat 19. 4. 2008 21:47

• Název firmy: http://www.ASPone.cz
• Využití hostingu: soukromý web
• Délka zkušeností: 1 rok
• Hodnocení: Hostuji tam od začátku nabídky ASP.NET freeehostingových služeb. Na placeném hostingu ještě ani jeden výpadek a kvalitní podpora během několika minut prostřednictvím Skype, fóra, emailů. Můžu doporučit
Petr.Seat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jendakol 19. 4. 2008 22:00

Název firmy: Váš hosting http://www.vas-hosting.cz/
využití hostingu: 1x soukromý web
délka zkušeností: cca rok
hodnocení: zezačátku absolutně noproblem, komunikace příkladová - kolikrát jsem si s nimi psal po mailu jako po ICQ -> problém nastav v okamžiku, kdy jsem potřeboval použít ne až tak neobvyklou fci PHP kterou ovšem oni neměli nainstalovanou, na žádost o nainstalování odpověděli že provedou ale po čtvrt roce nic, pak se mnou asi dva týdny komunikovali velice vstřícně nicméně od té doby (od listopadu) je ticho po pěšině, i přes několik urgencí, nikdo mi neodpovídá na dotazy na technickou podporu a funkce stále není k dispozici...

Poněkud obsáhlý popis :-)) ale chtěl jsem to zhodnotit realisticky... Závěr si vyvoďte sami. Popravdě, nevím, jestli u nich mám zůstat... :hm Co se musí nechat je to, že za studentský hosting s EU doménou jsem platil 550Kč/rok což mi nikdo jiný nedá... :eh
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 20. 4. 2008 03:15

• Název firmy: Yegon SK
• využití hostingu: soukromé a komerční, celkem cca 20 webhostů, celkově 30 domén
• délka zkušeností: >5 let
• hodnocení: sám hostuji přes 5 let několik svých domén a jako virtuální provider dále hosting nabízím svým zákazníkům. Sice se nejedná o českého webhostera, ale situování do Bratislavy není problém. Jedná se o jednoho z největších slovenských webhosterů s více než 18k doménami, nejedná se tedy o one men show tak jak většina zde uváděných webhosterů v čechách - tzn. na telefon vždy někdo odpoví ve dne, v noci. Narozdíl od některých se kterými sem měl tu čest se potkat. Díky rozdílu kurzu a prividerským slevám se však dokáže přiblížit cenám výše uvedených. O plánovaných servisních zásazích informují předem. V případě změn v sw konfiguraci na serverech (nové verze PHP, MySQL) nejdříve přijde výzva k odzkoušení aplikace na dočasné adrese (novém serveru) a až po potvrzení doménu přesunou. Výpadky v podstatě žádné. Někdy v roce 2004 byl výpadek cca 1-2 dny, byl však způsoben problémem v registru nic.sk ve kterém se změnily záznamy o nameserverech yegonu (po neautorizovaném zásahu). Problém byl sice promtně vyřešen, ale DNS cache dělají své... Velká výhoda je možnost nadstandardních služeb (pravda část je za příplatek) jako SSH, SFTP, SSL s obecným, tak i vlastním certifikátem apod. Základem je PHP (4 nebo 5), MySQL (4 nebo 5), Postgre, neomezené maily... možnost zvýšit počet databází, zřízení více FTP účtů... možnost více domén formou aliasu, nebo využití jednoho webhostingu pro více domén s vlastním indexem. atd..

Asi před rokem jsem měl co do činění s Gigaserverem, v rámci výhry (o kterou jsem ani nestál, ale byl jsem přesvědčen že ji mám využít) jsem tam dostal jakýsi program i s doménou na rok, měl jsem problém s posíláním mailu z jejich serveru na můj. Podpora dlouho (snad několik dní) nereagovala a pak se mě snažili přesvědčit že žádný takový problém neexistuje... To mě přesvědčilo, že pokud chce člověk opravdu kvalitní podporu, musí si ji zaplatit, konec konců je to asi to nejdrahžší na celém webhostingu...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka VK 20. 4. 2008 08:47

Pipni.cz
osobní stránky, php, fotoalbum
2 roky
- zezačátku to jetšě šlo, občas počkat až se uvolní disk aj, ale později více nešlo než šlo, dostat tam data na přeplnné disky bylo nemožné, provozovatelé svévolně blokují stránky za banální prohřešky jako napsat do jiného než určeného fóra o podporu ap.

Webdum.com
osobní stránky, php, fotoalbum
3 roky
- běží až na jedno hackutí před rokem a půl perfektně, chtít ale cokoliv navíc opravit či upravit je skoro nepřípustné (chtěl jsem aby přidali do PHP jednu knihovnu pro zpracování obrázků) a ještě jedna úchylka, faktury posílají s dnem splatnosti 1-2 dny po jejich odeslání, celkem úlet, ale aspoň si to netroufli urgovat
Jirka VK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnyp 20. 4. 2008 11:02

Přispěchám také se svou troškou do mlýna, jakožto programátor a autor několika webových stránek:
• Název firmy: Pipni.cz
• využití hostingu: nevýdělečný web třídy
• délka zkušeností: 3 roky
• hodnocení: nelze vyjádřit spokojenost, ale i přes výpadky, které posledním rokem poměrně ustaly, pro takto zaměřený web vcelku ucházející

• Název firmy: Web4ce.cz
• využití hostingu: osobní web
• délka zkušeností: 3/4 roku
• hodnocení: poměrně rozsáhlá nabídka služeb, podpora reaguje na e-maily velmi rychle (i ve 2 v noci), občasný výpadek SMTP over SSL

• Název firmy: banan.cz
• využití hostingu: web kapely
• délka zkušeností: 3-4 roky
• hodnocení: vypadávající MySQL, rozsah služeb dobrý, podpoře se moc nechce odpovídat na e-maily, uvažuje se o přechodu jinam

• Název firmy: Gigahosting.cz
• využití hostingu: menší firemní prezentace
• délka zkušeností: asi 5 dní
• hodnocení: neochota web zprovoznit, opakovaně smazaná data, nefunkční stránky, přestože provozovatel zezačátku poměrně poctivě odpovídal na e-maily (pak už ne), útěk jinam

• Název firmy: Klenot.cz
• využití hostingu: menší firemní prezentace
• délka zkušeností: 1/4 roku
• hodnocení: bezproblémový provoz, výborná komunikace s adminem (i přes ICQ), je třeba si o úpravy psát, ale odpovědi jsou okamžité
johnyp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kedy 20. 4. 2008 11:55

• Název firmy: free na http://www.pipni.cz
• využití hostingu: osobni web
• délka zkušeností: cca 4 roky
• hodnocení: takovy prumer co by clovek nechtel zadarmo

Jak zde jiz bylo zmineno, problemy s disky, ktere ale podle me jiz docela ustaly, jinak co se tyka podpory, tak neni garantovana zadna, tudiz si clovek nemuze ani stezovat ... Ale co mi nadmiru vyhovuje je prijemna a obsahla konfigurace pres web. Na male prezentace, kde neni nutne mit 99,9% dostupnost obstojne.
kedy
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 20. 4. 2008 12:08

Měl bych dotaz, na uživatele, kteří hostují i gigaserver.cz. Zajímá mě jestli podporují triggery u MySQL, popřípadě pokud někdo víte o hostingu, kde je toto dostupné tak poprosím o tip ;-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rfiser 20. 4. 2008 16:36

• Název firmy: Webdum.com
• využití hostingu: blog, farma, komunitní portál
• délka zkušeností: 2 roky
• hodnocení: oceňuji bezvadnou uživatelskou podporu a nízké ceny; chybí cpanel

• Název firmy: Gigaserver.com
• využití hostingu: komunitní portál
• hodnocení: nejsem spokojen s podporou: na několik mailů mi nebylo odpovězeno, při neohlášených HW změnách mi přestal fungovat web

• Název firmy: Forpsi.com
• využití hostingu: firemní web
• hodnocení: perfektní uživatelská podpora, nejsou výpadky

Nyní přejdu k zahraničním hostingům typu Dreamhost.com. Jsou to hostingy, které mají úplně všechno, jediným jejich negativem je, že mají horší konektivitu do ČR. Podpora je bez chyby, rychlá, prostor je unlimited, počet subdomén, hostovaných domén, databází, poštovních a ftp účtů unlimited, dále je funkční cgi, ssi, různé verze PHP atd. a dále si můžete nastavit vlastnosti serveru v php.ini a .htaccess, takže lze např. nahrávat přes formulář 100 MB najednou.

• Název firmy: Hostmonster.com
• využití hostingu: firemní web, blog
• hodnocení: platí vše výše uvedené, ale už bych do toho nešel, jelikož když jsem tam nahrával nějaké zzipované fotky do Gallery2, tak mi to načetlo serverovou tsránku, že jsem přetížil CPU a nazdar.

• Název firmy: Lunarpages.com
• využití hostingu: firemní web, blog
• hodnocení: zcela bez chyby, jediným problémem, jak jsem napsal, je pomalejší načítání, ale ne zásadní, můžete vyzkoušet: hcsgang.com, kostelnibriza.cz, studuji.com, cktbb.cz (vše běží na jednom účtu za pár šlupek)
rfiser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kabelaz 20. 4. 2008 19:44

Název firmy: Jan Horák (g-hosting.cz)
• využití hostingu: různé náročnější php skripty
• délka zkušeností: 4 měsíce
• hodnocení: zatím bez problémů, servis velmi ochotný a rychlý

Proč:
- konfigurace serverů: PHP5+ (.htaccess, CURL), MySQL 4.1+, FTP - velký počet účtů, DB - velký počet DB, cron, domény III. řádu, traffic, výborné webové rozhraní pro self administraci čehokoliv
- nespokojenost s jinými hostingy:
- špatné služby, servis: active24.cz, pipni.cz
- špatná konfigurace serveru, služeb...: ceskyhosting.cz, edrive-hosting.cz, web4u.cz, station.cz, webdum.cz
kabelaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Seiceach 21. 4. 2008 09:04

• Název firmy: Savana
• využití hostingu: NNO, skupinový blog, kapelní stránky
• délka zkušeností: cca 2 roky
• hodnocení: pružný a pozitivní přístup k často nestandardním požadavkům..., výborná kvalita služeb, přímá podpora CMS. Nemám důvod uvažovat o čemkoliv jiném ;)
Seiceach
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka