Zkušenosti s českými hostéry

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod web4ce 12. 5. 2011 14:25

Před třemi měsíci obrovský obrat firmy Web4ce.cz. Nejen, že jim 14 dní před mým odchodem (který jsem původně neplánoval) téměř vůbec nefungovaly mail servery, ale oni mi nakonec idioti úplně nenávratně vymazali veškerou elektronickou poštu. A nejen mně, ale i některým firmám, kterým jsem u nich spravoval weby. Zničili naprosto vše co mohli a způsobili menší finanční škody (naštěstí). Ještě, že občas sám od sebe provádím zálohy. Než nám peníze konečně vrátili, dohadoval jsem se s jedním z majitelů, který se mi stále jen dokola omlouval, ale nebyl schopen dlouho nic řešit a sliby splnit. Abych útěk z Web4ce.cz urychlil, nabídl jsem jim dohodu o nezveřejňování celé záležitosti, kterou několikrát svým nezájmem a opakovanou nespolehlivostí porušili (na základě toho tedy zveřejňuji). Skutečně hrubé pochybení a tak příšerné jednání jsem ještě nikdy u žádného webhostingu nezažil. Pokud můžete, obrovským obloukem se těmto amatérům vyhněte. Jedna nejmenovaná firma dokonce zvažovala žalobu.

Dovolím si oficiální komentář k této nešťastné události:
  • vymazání emailových schránek nebylo způsobeno chybným systémem, ale lidskou chybou administrátora při řešení individuálních požadavků klienta
  • administrátor, který byl v té době současně spolumajitelem, několik dní po tomto incidentu odešel ze společnosti a následně byla zrušena i jeho majetková účast
  • zákazníkovi byly obratem jako omluva vystaveny dobropisy (15.9.2009) a následně po jejich odsouhlasení zákazníkem (požadováno zákonem) byly externí účetní firmou zaslány prostředky na účet zákazníka
  • finance byly vráceny v plné zaplacené výši (i za již využité období) za všechny provozované weby, které u nás zákazník měl
  • dohoda zněla tak, že tento ojedinělý incident nebude medializován
Výš uvedený incident je věc, která nás samozřejmě mrzí, a to dodnes. Vždy se snažíme vyjít vstříc nadstandardním řešením, případně cestou domluvy ve prospěch zákazníka. V současné době máme již přes 5 tisíc spokojených klientů, kteří se bohužel svou spokojeností chlubí méně, než Ti, u kterých se naše nabídka nesetkala s úspěchem. Věřím, že těch spokojených bude přibývat - je to i náš cíl.
web4ce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakub-zak 14. 5. 2011 17:38

Název firmy: WEDOS - NoLimit Hosting
Využití hostingu: osobní stránky, web malé firmy
Délka zkušeností: 6 měsíců
Hodnocení: Velice dobrý webhosting s rychlou zákaznickou podporou za skvělou cenu.
jakub-zak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 5. 2011 13:22

Myslím, že jsem nasbíral již dostatek zkušeností s AngelHosting.cz na to, abych o nich poreferoval po roce a půl znovu. Údaje jsou následujicí.

• Název firmy (web): Angel-Hosting.cz
• využití hostingu: osobní, zájmové, firemní weby, weby rodiny a přátel, weby zákazníků
• délka zkušeností: cca necelé dva roky
• hodnocení: dostupnost 99,9%, emaily svižné, opravdu mocný antispam, dokonalá administrace (po přechodu na nový systém ještě lepší), prakticky okamžité reakce a řešení technické podpory

Zdá se, že jsem konečně našel společnost, které na svých zákaznících skutečně záleží a doufám, že bude minimálně stejným způsobem fungovat i nadále. Gratuluji k zaslouženým úspěchům a děkuji.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2011 13:41

Jaký tarif u nich používáš?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 5. 2011 13:47

Používám individuální, konkrétně 3000MB RAM, 3 jádra, 30GB HDD.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KuciX 16. 5. 2011 14:24

S angel-hostingem mám taky skvělé zkušenosti.
Jsem u nich už skoro 2 roky a maximální spokojenost.
Případné problémy řeší ihned a jsou otevřeni i novým nápadům.

Mám u nich jak VPS pro osobní potřebu, tak individuální dedikovaný server pro náročný web.
Před pořízením onoho dedikovaného serveru běžely na původním VPS MAXI náročnější stránky, které dokonce shazovaly mateřský server, ale nebyl jsem vyhozen, snažili se pomoci, vyřešit to, zkoušeli jsme víc ram, přesun na jiný server, dokonce jsem nějakou dobu byl na administračním serveru, který to také moc dobře nezvládal, řešením byl dedik, který v té době ještě nenabízely, přesto když jsem se zeptal, tak mi udělali nabídku na sestavu, kde jsme jen trochu doladili parametry a od té doby fungujeme s mnohem více uživateli.
Podpora super, služby super, žádné omezování, naopak se snaží si zákazníky udržet, jak jsem psal, takže za mě je angel hosting jednička.
KuciX
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 5. 2011 19:38

Název firmy: KapaNet Solutions
Využití hostingu: Stránky menší on-line gamingové komunity o velikosti zhruba 150 lidí
Délka zkušeností: Za pár týdnů tomu bude první rok
Hodnocení: Velice dobrý webhosting, vysoce vstřícná podpora ze strany administrátora (jak jsem pochopil, zároveň i majitele), rychlá odezva při komunikaci, vstřícnost při nasazování neobvyklých webových služeb. Dostupnost byla na přes rok stoprocentní, o případné údržbě a odstávce serveru(ů) jsem byl minimálně 48 hodin předem upozorněn e-mailem.

Zůstávám u tohoto hostingu i nadále - využívám jen základní služby miniweb (50,- Kč / měsíc).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod uko 1 22. 8. 2011 20:12

Název firmy: Webya
Využití hostingu: menší firma
Délka zkušeností: téměř rok
Hodnocení: otřesný webhosting, nejhorší po Kapustě co může být!
Technická podpora chlubící se 24/7 se ani po 24 hodinách od nahlášení problému neobtěžuje ani odpovědět, přes noc nefungují vůbec. Pokud se zeptáte podpory (a náhodou Vám odpoví) zda bude někdo v noci k dispozici a oni potvrdí, že ano, jejich komunikace končí úderem 22 hodiny. To je naprosto perfektní pokud potřebujete jejich služby při nastavování hostingu, který mohou provádět na serveru pouze oni. Nevím kdo to provozuje, ale technické znalosti lidí na podpoře dosahují úrovně žáků střední třídy. Opakované několikahodinové výpadky. Opakované zablokování veškeré odchozí pošty, jelikož z jejich účtů někdo vydatně spamuje. WEBYA HOSTING SILNĚ NEDOPORUČUJI!!!!!!
uko 1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čípekA 8. 9. 2011 07:55

psychocowboy píše:Mame nekolik vlastnich serveru na pateri, takze poplatky vysoke (zelezo, konektivita, soft atd..), ale nikdo neopruzuje a mam 100% prehled a hlavne zalohu... ;-]

jak se pozná, že je to na páteři? jak vypadá takový traceroute? Kudy chodí pakety?
čípekA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mad_doc 2. 4. 2012 09:28

Máte někdo weby u angel hostingu (VPS)? Také pozorujete za posledních pár měsíců zhoršení kvality a funkčnosti služeb?
Podpora tragédie, zálohy již skoro 2 měsíce nefunkční, stálé sliby, že to dávají dohormady, podporu v tichosti zkrátili, přes víkend mi například minimálně u minimálně jednoho webu změnili (samovolně) DNS, takže stránky jsou funkční/nefunkční, emaily nefungují, jedná se o relativně navštěvovaný eshop, takže je to problém.
Podpora nereaguje na emaily, v době, kdy je možné podporu kontaktovat telefonicky, telefon zvoní a zvoní.
Před krátkou dobou jsem byl s nimi velmi spokojen, ale po problémech, které byly na jejich straně a kdy místo toho aby řekli "sory, naše chyba" tak zaznělo jen "je to spravený".
Ještě vyčkám, dávám poslední šanci, ale pokud se nepoučí a nebudou mít někoho zdatnějšího co se týče krizové komunikace, nezbyde nic jiného, než zažádat o vrácení peněz a udělat adieu.
Zajímavé je, že došlo před cca měsícem ke změně majitele. Nyní místo Michala Rudolfa firmu vlastní XHOSTING.CZ group s.r.o. a SERVERHOUSING s.r.o. rovným polovičním dílem. (viz. http://goo.gl/tTksL )
mad_doc
Junior

Odeslat příspěvekod KuciX 2. 4. 2012 09:40

Já u nich jsem, ale DNS mám u Forpsi a VPS si spravuju sám, takže nemůžu moc soudit... Zatím spokojenost, ale jestli bych měl jít jinam, tak asi na VPS od Wedosu...
Zatím mám ale zaplacené někdy do konce září tuším ...
KuciX
Junior

Odeslat příspěvekod mad_doc 2. 4. 2012 09:52

Díky za reakci.
tak asi na VPS od Wedosu

To se mi nakonec zdá asi nejlepší řešení, jsou o kapku dražší, není to však nic hrozného a zase jako rozjetá mašina s dobrým zázemím by mohli být spolehliví (pokud to nedopadne jako pipni). Jinak právě nevím o nikom prověřeném a spolehlivém. Na ty gárážové oneman hostingy jsem už nucen po předchozích zkušenostech rezignovat, vždycky to po čase spokojenosti sklouzávalo ke stádiu *****ání. Uvidím jaká bude (jestli vůbec) reakce od angelu, ale i kdyby se to dalo do pořádku, na mé důvěře vůči nim je jizva, která je čím dál hlubší. Ono taky bůhví k čemu došlo tou změnou majitele.
mad_doc
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 4. 2012 10:16

co se stalo na pipni... ?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mad_doc 2. 4. 2012 10:57

sory, dal jsem (popletl) dohormady pini a forpsi (bývalá firma zakladatelů wedosu). Takže jsem dal dohromady tyhle dvě věci, které k sobě nepatří.
mad_doc
Junior

Odeslat příspěvekod jenickK 2. 4. 2012 12:11

Já jsem jednoho "ovocného" českého poskytovatele - zlákal mě cenou - a po necelém roce zkušeností balík kufry a utíkám jinam. Jejich hosting a e-mailové služby se hodí možná pro nějaké amatérské zájmové sdružení, jako firemní ale určitě ne - jejich e-mail je nespolehlivý, na (placený) web vám nacpou svoji reklamu a někteří členové jejich technické podpory jsou schopni poradit tak maximálně se zapomenutým heslem. Viděl jsem na webu Microsoftu odkazy na (zahraniční) poskytovatele 1&1 nebo GoDaddy a ještě několik dalších. Jsou sice asi 3x dražší, ale jsou to partneři MS, tak by to mělo být použitelné.
jenickK
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka