Omezení od Web4ce - FUP

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Filip Novák 14. 5. 2008 15:50

Hodně opěvovaný Web4ce, který se řadí mezi kvalitní a velmi levné hostingy (i když po nedávném zdražení se začíná přibližovat svým dražším konkurentům), si nedávno přichystal pro své zákazníky menší překvapení - maximální počet výkonných procesů.

Po zkušenostech s některými zákazníky, kteří nadužívali prostředků hostingu až k hranicícm dedikovaných serverů jsme museli sáhnout k opatření, které tomu zamezí. Ode dnešního dne platí omezení maximálního počtu výkonných procesů na serveru v závislosti na balíčku, jaký u nás máte objednaný:

- MINI a KOMPLET 15
- KLASIK 30
- BUSINESS 60

Co to znamená? Limity jsme stanovili tak, aby se nedotkly většiny zákazníků, ale omezily ty hostingy, které zabíraly cenný výpočetní výkon ostatním. Pro příklad: Máte u nás hosting MINI a využíváte systém Joomla!. Vaše stránka se tedy generuje cca 0,5 sekundy. Na našem hostingu tedy můžete mít až 30 zobrazení stránky za sekundu. Pokud ale vystavíte Vaši oblíbenou skladbu v MP3, která má 8MB a stahuje se tedy na běžném připojení (2 megabity za vteřinu) 32 vteřin, může si ji stahovat najednou nejvýše 15 lidí. Ostatní návštěvníci v tu dobu dostanou zprávu 503 "Service Temporarily Unavailable".

Pokud tedy dostáváte tuto chybu přílliš často, toto omezení se dotklo i Vás. Zvažte tedy, zda v takovém případě budete optimalizovat svoji prezentaci a nebo přejdete na vyšší balíček služeb.

Děkujeme za pochopení s tímto opatřením, které má za cíl hladký běh služeb a garantovaný výpočetní výkon všem zákazníkům.

Někteří zákazníci již toto omezení pocítili na vlastní kůži a i po přestupu na vyšší tarif je trápí stejný problém.

Když budeme trochu počítat a odhadovat, tak přijdeme na to, že tarify MINI a KOMPLET jsou určen pro návštěvnost kolem 150 - 300 lidí denně, KLASIK je do 800 a nejvyšší BUSINESS do 2000.

Máte Vy nějaké zkušeností s tímto omezením u Web4ce?
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mlaskac 15. 5. 2008 18:09

konecne jeden rozumnej napad. my mame sice omezeni na sumcpu610, sumcpu240, maxcon a maxconperip ale tohle jejich je taky celkem pouzitelne.

lidi nejsou soudni, placaji 1000 pluginu do ruznych freeRS a pak se divi.
mlaskac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.Seat 18. 5. 2008 11:42

Negativní reklama, taky reklama. Hlavně o tom všude pište, oni to omezení za čas oddělají a budou mit reklamu jak vyšitou ;-)
Petr.Seat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomvi 29. 10. 2008 10:47

Dobry den,
mohl bych Vas poprosit o navedeni, kde najit nejaky pouzitelny navod, popis nebo neco takoveho, jak rozume omezit vytizeni Apache pripadne mysql serveru na jednotlivych domenach. Taky se mi velmi casto stava, ze se uzivatele zblazni, a zatizi server na 100% takze se tam pak ani nedostanu pres ssh.

dekuji za jakykoliv tip
tomas
tomvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymní 29. 10. 2008 17:27

tomvi píše:Dobry den,
mohl bych Vas poprosit o navedeni, kde najit nejaky pouzitelny navod, popis nebo neco takoveho, jak rozume omezit vytizeni Apache pripadne mysql serveru na jednotlivych domenach. Taky se mi velmi casto stava, ze se uzivatele zblazni, a zatizi server na 100% takze se tam pak ani nedostanu pres ssh.

dekuji za jakykoliv tip
tomas

Je dobré nastavit limity v php.ini, na rozumně výkonném serveru není jediný uživatel schopný způsobit zátěž, která by bránila připojení přes SSH...
// Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům pro podpisy.
Anonymní
Junior

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 12. 2008 15:17

tomvi píše:Dobry den,

dekuji za jakykoliv tip
tomas

IPMI , iLO, iLOM, LOM či jak to kde kdo volá. No a modul který ti to omezí per doména/přenosy/počet procesů tak aby fungoval vyžaduje vlastní vývoj.
mlaskac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 29. 4. 2009 15:58

Prave jsem na ne presel (nabídka Komplet) a stejny problem uz pri 150 uzivatelich nacitajicich prakticky jen text, to nechci videt az prijde 300 (dekuji uzivateli Raziel-CZ za doporuceni) a to jsem si blahove myslel ze vsechno uz musi byt lepsi nez WebZdarma... Jak se da nejlepe vycouvat a prejit na jiny hosting (jenze ktery)?
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 15. 8. 2009 16:07

Teď ještě navíc zavedli v "rámci FUP" datové limity na objem stažených dat, mě snad jebne, platíme 200 Kč měsíčně a víc za to dávat nebudem a ani není z čeho. http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/fair ... olicy.html

Navíc nejsou ani tak solidní aby o blížícím se omezení dali vědět předem.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 16. 8. 2009 21:01

Dostal jsem zajímavé vysvětlení v e-mailu, tak doufám, že nebude vadit když ho tu zkopíruji:
Hezký večer.

Výhody našeho hostingu už dávno nejsou v nízké ceně. Jsme na trhu dost
dlouho, abychom si našli jiné místo, než "nejlevnější hosting".

Ač se Vám to možná nezdá, tak jednou z výhod je právě limit počtu
připojení k serveru, když například na jaře útočily čínské servery na
doménu protibet.org, nepoznali zákazníci nic, jelikož útok nezablokoval
jejich weby, ale jen vyčerpal počet připojení pro tento hosting.
Stejně tak limit na stahování zajišťuje, že nejsem zajímaví pro warez
hostingy, které také přetěžují server. Máte zkrátka slušnou garanci odezvy.
Dalšími výhodami je například plná redundance konektivity. Jsme
připojeni 2x1Gbps k NIXu a 2x1Gbps do světového internetu a až k serveru
není nikde tak zvaný SPOF (Single Point Of Failure), zdvojené jsou
switche, připojení serverů, routery, konektivita, prostě všechno.
Velkou výhodou našeho hostingu je i bezpečnost, jak potvrdil i nezávislý
bezpečnostní audit, který se snažil dostat k cizím zákaznickým datům
prostřednictvím pro tento účel založeného hostingu.
A největší naší výhodou ve vztahu k zákazníkům máte právě nyní možnost
zažít: Se zákazníkem se bavíme a to slušně a maximálně otevřeně.
Zákazníkovi nelžeme a když se zeptá, dostane maximálně otevřenou
odpověď, která odpovídá realitě. Bereme Vás jako partnery.

Jestli toto nejsou hodnoty, které využijete, je zbytečné, abyste platil
vyšší tarify, stejně nebudete časem spokojen, jelikož se míjí naše
nabídka a Vaše poptávka.

Ohledně plánovaného navýšení jsem měl představu cca 30% a s touto
představou jdu zítra za ostatními jednateli společnosti. Ve vašem
případě by tedy měsíc, jako byl srpen, měl stačit, jelikož jste si kvótu
vyčerpal za 75% času, chybí Vám tedy 25% a obdržíte 30%. Bude to tedy
nejspíš stále na hranici, ale fungovat to bude.

Ohledně úspory doporučuji kouknout do statistik, jednat uvidíte procento
chyb 503 a jednak uvidíte, co Vám dělá největší přenos. Tam se
samozřejmě dá nejvíce ušetřit.

Hezký den
Jan Kořínek
Helpdesk

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel