Hack Banan.cz

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hexima 24. 1. 2010 13:46

Zdravim vsechny,

to je hrozne. Mam cca 8 domen s hostingy, kde provozuji ruzne eshopy a jedny osobni stranky. Koukam ze jsem utekla vcas. Mela jsem nektere domeny i u bananu ale kvuli jejich neochote se bavit se zakaznikem jsem utekla jinam. Take jsem mela nektere domeny u kapusty ale tam to bylo jeste horsi. Pred nedavnem jsem objevila best-hosting.cz a postupne jsem tam prevedla vsechny moje domeny a hostingy, komunikace vyborna a zatim jsem nepozorovala zadny problem. Takze doporucuju.

Pozdravuji vsechny Iveta.
hexima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kosh Naranek 24. 1. 2010 19:23

mne prišla adresa, telefónne číslo, rodné číslo, hash hesla

tvrdiť že moje rodné číslo sa nachádza na whois databáze je čistý nezmysel - kto toto povie ten nemá za sebou základnú školu

nemáte niekto link na nejakú hromadnú žalobu? pretože s mojim údajmi a taktiež s mojim rodným číslom mi môže niekto porobiť riadnu zlobu.
Kosh Naranek
Junior

Odeslat příspěvekod alssh 24. 1. 2010 21:39

s chutí bych se připojil k hromadné žalobě

Napadla nás s kolegou hříšná myšlenka založit web k této události (myšleno hromadná žaloba) a nechat jej hostovat u banánu a ze zvědavosti sledovat jak dlouho by tam vydržel

jinak ta odpověď mně pobavila, když už teda nic jiného
alssh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekelnik23 24. 1. 2010 22:29

připojil bych se k tý žalobě nebo veřejnému protestu... mám u nich několik domén... do teďka skoro vše v pohodě. sice mi nepřišel žádný e-mail, ale klíďo to mohli smáznout, takže mě dost štve, jak se k tomu staví a přitom tam mají dost zákazníků, kteří potřebují mít funkční a zabezpečený hosting... o doméně ani nemluvím...

plánujete ty stránky? to už je jedno, jestli budou hostovat u banan.cz :-D
pekelnik23
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IceBolt 24. 1. 2010 22:59

I já se rád přidám. Argument s whois zkoušeli i u mě. Na jejich další reakci čekám.

Stalé však čekám také na vyjádření ÚOOÚ, kterým jsem psal dotaz. Přijde snad zítra (konečně pracovní den). A snad se dozvím i to, jestli při odstoupení od smlouvy kvůli takovémuto úniku svěřených dat budu mít nárok na vrácení peněz :)
IceBolt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vichap 24. 1. 2010 23:25

Přidávám se k tématu. mám také hosting u banan.cz a přišel mi email s vypisem mých detailních údajů. na rozdíl od jiných mi však nedorazilo nic jako je třeba změna hesla nebo nějaké "jakékoli vyjádření". Na co v Banánu čekají? Nebo sy myslí že tohle fakt UTUTLAJÍ???
vichap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekelnik23 25. 1. 2010 00:38

IceBolt píše:A snad se dozvím i to, jestli při odstoupení od smlouvy kvůli takovémuto úniku svěřených dat budu mít nárok na vrácení peněz :)


mohl bys pak sem dát výsledek, protože pokud to takhkle dopadne, odejdu od banan.cz, protože do expirace mých domén u nich, je daleko...
pekelnik23
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kosh Naranek 25. 1. 2010 01:18

no mne na email povedali to otrepané, že bol útok na moju prezentáciu, a že moje rodné číslo si našli vo verejných whois záznamoch

pričom ja u nich na moje meno nemám nič momentálne vedené, a je to už pekných pár rokov čo som mal, a rodné číslo vo verejných whois záznamoch? týmto ma rozosmiali

kto sa zapletie s takouto spoločnosťou môže na to len a len doplatiť - ani sa nepriznajú že hacknutý bol banan.cz a ich databázy. ako keby to tam viedli deťúrence na pár domácich pc mi to pripadá
Kosh Naranek
Junior

Odeslat příspěvekod alssh 25. 1. 2010 08:45

jdu na poradu s právničkou zabývající se ochranou osobních údajů, zítra budu chytřejší. Za to mi to stojí. Pokud něco vyřešíme, rád se s Vámi podělím o informace. Popřípadě můžeme pořešit co dál

Mimochodem nemá někdo přesné informace jaké přesné údaje jsou dohledatelné v WHOIS databázi
alssh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petzed 25. 1. 2010 09:45

Treba tady je jeden whois http://whois.smartweb.cz/. Zadej domenu, kterou mas zaregistrovanou. Oo tve osobe se vypise Jmeno, bydliste, email , pripadne telefon. Vse ostatni je jen o domene. Takze zadny hash, zadna rodne cislo ani rok narozeni. ICO a DIC by se dalo vytahnout z registru na finanacaku, myslim.
petzed
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alssh 25. 1. 2010 10:09

tak a teď další perlička... Proč moji doménu kterou jsem provozoval teď vlastní čínská společnost?
Jak je toto možné?
alssh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 1. 2010 10:48

alssh: bud jsi nezaplatil domenu a ta expirovala a oni si ji pak regli. nebo musel byt hacknut email uvedeny u te domeny aby mohli potvrdit zmenu udaju.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alssh 25. 1. 2010 13:02

raději nebudu pátrat co se stalo, jinak by mně z toho asi střelilo
alssh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kosh Naranek 25. 1. 2010 13:23

ešte k tomu WHOIS - ja momentálne nemám žiadnu doménu vedenú u banan.cz, ani inde na moje meno. a teda je celý ten argument s WHOIS týmto padá a jednoznačne sa ukazuje že tie údaje pochádzajú s BANAN databázy
Kosh Naranek
Junior

Odeslat příspěvekod alssh 25. 1. 2010 13:54

jj máš pravdu.. to mně v daném okamžiku rozzuřenosti nenapadlo, že pokud nemám doménu nejsem ve WHOIS. Takže jdu do žaloby pokud se někdo chce přidat dejte vědět. Odpoledne mám rande s právničkou
alssh
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků